Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoos

Backup z Windows Server za pomocą rsync

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam serwer z Windows Server 2008, na którym przechowywany jest backup z pozostałych serwerów. Raz na jakiś czas chciałbym pobrać backup z tego serwera za pomocą rsynca na swój firmowy dysk.

O ile komunikacja windows z linux za pomocą rsynca postawionego na cygwigu jest bez problemu możliwa, to o tyle w drugą stronę się nie da - wyświetla monit, że polecenie rsync jest niedostępne.

Próbowałem użyć programu DeltaCopy, lecz niestety on działa tylko w stronę: komputer prywatny -> serwer.

 

Czy ktoś mógłby poradzić, w jaki sposób zgrywać sobie przyrostowo backup z serwera z Windows Server na swój prywatny komputer z systemem Windows?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez damianoos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bacula?

O, forma klient - serwer. Podoba mi się to.

Nie mogę tylko doczytać czy aplikacja kliencka - zainstalowana na Windowsie będzie pracować jako usługa - ostatni użytkownik się wyloguje - i co wtedy?

 

Zależy mi aby kopia robiona była w godzinach wczesnych, 2/3 w nocy bez ingerencji kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz sobie postawić jakąś małą wirtualną maszynę z Linuxem np. na VMWare Player, ustawić sobie katalog współdzielony, oraz przekierować port ssh na zewnątrz.

To powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby poradzić, w jaki sposób zgrywać sobie przyrostowo backup z serwera z Windows Server na swój prywatny komputer z systemem Windows?

 

Cobian Backup?

 

Ja szukam możliwości windows -> linux.

 

Może BackupPC z panelem via www + rsync jako usługa na Windowsie bądź pobieranie z folderu udostępnionego?

Używam od 2 lat do robienia kopii przyrostowej z 6 stanowisk z XP/7 i działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×