Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

Problem z skryptem.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, mam dosyć poważny problem. Tworzę generator prezentacji dostępny tutaj:

http://www.mpm1122.net.pl/generator/

Ale chciałbym aby tekst, który został wygenerowany był zapisywany ( coś takiego jak naciskam przycisk "zapisz" i wyskakuje okienko pobrania pliku my go zapisujemy i gotowe. Wszystko opiera się o "textarea"

Schemat:

Formularz -> Przycisk generuj->Gotowa prezentacja w textarea->Przycisk zapisz-> zaczynamy pobieranie pliku o treści jaka była w textarea->Gotowe ;)

 

Może ktoś mnie naprowadzić jak coś takiego zrobić ?? Dzisiaj mam ciężki dzień i nic nie przychodzi mi do głowy:F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik zapisuj w tmp na serwerze i wysyłaj do użytkownika odpowiedni nagłówek z mime.

PS Dlaczego stosujesz button w3c skoro strona walidacji nie przechodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Aimer przechodziła, tylko dodałem parę elementów ostatnio i znowu się czepia. Te ostanie polecenie nie są używane w samym css.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, że cały formularz zapisuje się na serwerze w określonym miejscu np. example.com/wygenerowane/jakasnazwa.txt

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu generuj wszystko zapisywałoby się folderze wygenerowane w postaci .txt, teraz tylko meta refresh przez echo z numerem pliku tekstowego i użytkownikowi już pokazuje się okienko do zapisu pliku :)

Pomoc:

google: zapis danych z formularza do pliku,

zapis treści textarea do pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze napisać pętlę w php albo bashu, która będzie usuwać pliki z datą utworzenia, np. starszą niż 24h dodaną do cron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, ale po co? Zadanie w cronie co 24h - czyszczenie folderu ze wszystkich plików(albo ręcznie usuniesz zawartość folderu), przecież użytkownik po wygenerowaniu będzie od razu pobierał dany plik, więc to bez znaczenia ile będzie na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG... Po grzyba to zapisywać? Wysłać przed tym nagłówki mime attachment, octet-stream i forcedownload i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×