Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zorg12

Konfiguracja nowej strony

Polecane posty

Na mojej nowej stronie mam do wpisania username bazy danych, pass i nazwe bazy. W ips config mam dane jak na obrazku http://i46.tinypic.com/35jjxxz.png jednak po wpisaniu ich pokazuje sie blad Host 'node1.d3elite.pl' is not allowed to connect to this MySQL server

 

Czy wiecie co zrobić aby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z założeniem nowego tematu, a tutaj jak widzę już sprawa się rozwiała więc skorzystam z tego tematu ;).

 

Z góry pragnę zaznaczyć, że ja i serwery dedykowane znamy się od dzisiaj, dosłownie. Będę wymagał porządnego hostingu na dniach, z czasem i kilka innych zastosowań, więc zdecydowałem się właśnie na serwer dedykowany. I mam w tej sprawie kilka pytań.

 

Po pierwsze, jaki? Znalazłem dwie ciekawe (z mojego punktu widzenia konfiguracje).

http://www.kimsufi.pl/ks/ - opcja 16G

http://www.kimsufi.p..._cena/index.xml - Lub ta

 

Zastosowanie ma być dla mojego portalu internetowego, opartego na CMS Drupal z kilkoma autorskimi modułami. Szacuję liczbę użytkowników w ciągu pierwszych kilku miesięcy do 10tyś (w ciągu roku możliwe, że do 100k) i ilość wyświetleń pewnie kilka (do kilkunastu z czasem) milionów miesięcznie. Jak na razie zastosowanie właśnie jedynie dla strony. I pytanie - czy konfiguracja nr1 da sobie radę spokojnie? Oszczędność 100 zł to zawsze coś, a jak by co nie spotkałem się w sumie jeszcze z sytuacja aby ktoś miał przeciwwskazania w sytuacji gdy chciałbym zwiększyć "abonament". Nie może jednak być sytuacji, że serwer się zakrztusi bo jest za dużo osób na raz. Więc proszę o pomoc w tej ocenie.

 

Po drugie mam serwer... I co dalej. Czyli generalnie czy można gdzieś w sieci znaleźć jakiś poradnik co i jak. Jakąś tam wiedzę mam (jest to wiedza jednak nabyta samemu więc nie wiem jak ją określić, z różnymi sytuacjami się spotkałem, wolę o sobie myśleć jak o lekko niedoinformowanemu, totalnie zielonemu ;)), ale w sumie im bardziej przyjazne amatorom tym lepiej. Jak zabezpieczyć, jak postawić apatche, obsługę php, bazy danych itp itd.

 

Byłbym wdzięczny za wszelaką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli się nie znasz to radzil bym ci się nie brac za to tylko zlecić komuś administrację bo możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yet1 sądzę, że zamiast szukać oszczędności rzędu 100zł raczej dorzuć 2-3 stówki na administratora, bo tego, co chcesz zrobić, nie nauczysz się ani w tydzień, ani w miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yet, wydaje mi się, że dedyk na początek to dla ciebie za dużo, wystarczy dobry VPS. Druga sprawa, nie znasz się na administracji to żaden problem, na forum masz ogrom ofert od firm o administracji serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hdmagc wiesz, akurat teraz to Ty bardziej śmiecisz, bo mogłeś po prostu raportować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoda, że masz takie wrażenie.

Jak napisałem nie mogłem założyć nowego tematu (jakiś błąd - zgłosiłem adminowi), ten wydawał się być już nie używany więc nie chciałem wcinać się komuś kto jeszcze prowadzi dyskusję.

 

Co do serwera i administracji. Ja prawdopodobnie będę miał kogoś kto mi to zrobi ale nie zmienia faktu, że chciałbym się tego nauczyć, czy to za miesiąc, dwa czy trzy, i samemu się za to zabrać. Więc ew. poradnik itp chętnie i tak bym przeczytał.

 

Co do rozwiązania to prawdopodobnie z czasem będę się przerzucał na najwyższe rozwiązanie Kimsuf (polecił mi ktoś zaufany ich jakość), ale w tej chwili potrzebuję jedynie tego co opisałem. Strona z koło 10k użytkowników i kilka milionów wyświetleń. Jak ktoś mi powie, które rozwiązanie będzie najlepsze będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×