Skocz do zawartości
My4tic

Wiele procesów PHP-CGI + APACHE

Polecane posty

Hej,

 

Wordpressy czasami potrafią zabić mi serwer. Jeśli odpytam w kilka sek. xxx WP to uruchamianych jest tyle procesów na serwerze, że wszystko leży. Można jakoś się przed tym ustrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, za pomocą cache'owania. Ale znacznie skuteczniejsze będzie zainwestowanie w jakiś wydajniejszy CMS, WordPress niestety z wersji na wersję staje się coraz cięższy, sam ostatnio musiałem wymienić dwa serwery, bo nie dawały rady pociągnąć kilku stron na WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzyj nginx, php-fpm z limitem dzieci, wtyczki keszujące. Nic więcej z tym klocem nie zrobisz. Kilkaset WP na raz, z jakimś obciążeniem na 1 maszynie to raczej nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę przebudowuję infrastrukturę. Będą 2 maszyny - jedna na pliki, druga na BD z dyskami SSD. Varnish + memcache + same WP:

 

WP SuperCache, DB Cache Reloaded, JavaScript to Footer, WordPress Minify... Apache musi zostać. Może jeszcze jakieś rady?

Edytowano przez My4tic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Wordpressy czasami potrafią zabić mi serwer. Jeśli odpytam w kilka sek. xxx WP to uruchamianych jest tyle procesów na serwerze, że wszystko leży. Można jakoś się przed tym ustrzec?

 

Na poczatek musisz uruchomic te PHP w trybie FastCGI, a nie zwyklym CGI. To Ci da spadek loadu o kilkaset procent i znaczne przyspieszenie generowania stron. Potem mozesz myslec o roznego typu keszerach (szczegolnie ze niektore maja sens wylacznie w trybie FastCGI).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×