Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Dzwonią i oferują domenę, "bo klient się zgłosił" - ZNOWU!

Polecane posty

Gość

Hello,

 

W odstępie 3 dni miałem 2 telefony od notariuszy ze Słupska i Gdańska z zapytaniem "o co chodzi". Sprawa wygląda tak, jak swego czasu Lerkins Group naciągało ludzi na przekierowania domeny. Dzwoni kobieta z jakiejś firmy z ofertą domeny (zapewne przekierowania) i wytłumaczeniem, że jakiś klient chce zarejestrować identyczną domenę, jak ta używana przez odbierającego telefon, ale z inną końcówką. Za jedyne 149zł netto (czy coś w tym stylu) można uprzedzić owego klienta. Oczywiście w większości przypadków jest to bezużyteczna ściema, bo domenę np. .com wiadomo, że można wyhaczyć o wiele taniej.

 

Oczywiście notariuszom wyjaśniłem co i jak. Bądźcie czujni i uświadamiajcie swoich znajomych, klientów, itd.

Możliwe, że to była tylko kobieta odpowiedzialna za branżę notarialną, a możliwe, że się właśnie na notariuszy teraz uwzięli.

 

 

pozdro,

 

Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną akcję z jednym klientem, podkupili 3 domeny z koncówkami. net.pl, com.pl, .org.pl i chcieli to sprzedać. Ciekawostka taka że domeny zostały wzięte do testów dosłownie minute po rozmowie z prezesem tej firmy. Odradziłem, domeny po testach wróciły do obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dalej dzwonią i naciagają? To się chyba nigdy nie skończy... widac ludzie kupują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Powiedzieć im żeby spadali i tyle, nic nie kupować, na nic się nie zgadzać i zasugerować żeby frajerów gdzie indziej szukali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam przypadek z swoim klientem. Wk****em się i zadzwoniłem do nich z taką samą propozycją, trafiłem na kolesia i strasznie się zdziwił moją propozycją z zakresu .eu .co .in itp.... Na dodatek powiedział że tak nie wolno naciągać i zgłosi to na policje. Nic więcej mi nie zostało tylko przypomnieć mu że ja dzwonie z informacją o możliwości rejestracji tak jak jego koledzy z pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×