Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drverde Verde

dekoder DVB-T jaki najlepszy w plepszy

Polecane posty

Jaki jest obecnie najlepszy dekoder dekoder DVB-T pod komputer / laptopa . Chodzi tu cena do jakości.

 

Od progów tzw, tani , sredni , drogi. Zamierzam własnie zakupic jakis dekoder , w sumie za rok juz z siatkowki nie po ogladamy. Dodam ze tv raczej duzo nie ogladam z tad nawet nie posiadam kablowki, czy satelity, czy N, polsatu, cyfry itp .

Raczej to bedzie cos na zasadzie przymusu kupna smile.png urzadzenia niz podazanie za tredem.

 

ps. sry za ort itp ale cos mi slownik nawalil w przegladarce ;/

 

ps2. Gdzie są moje wszystkie posty ? czemu wisi mi 1 ? przeciez na forum jestem od kilku lat ;/

Edytowano przez Drverde Verde (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tuner czy dekoder?

W przypadku wersji pecetowej to między tymi dwoma zwrotami jest lekka różnica ;)

Jeśli chodzi o tuner (czyli to, co wpinasz z jednej strony do USB, a z drugiej do gniazda antenowego) to zasadniczo wszystko jedno. Większość opiera się na tym samym chipsecie. A jako, że analogowej części toto nie ma, to jedyne, czym egzemplarze się różnią ewentualnie, to czułość sygnału.

 

Na komputerze całą robotę odwala program będący dekoderem streamu TS i w dalszej części obrazu (MPEG4) i dźwięku (MP3).

Tu może być Windows Media Center, może być Nero Media Home. Albo i też inne programy - ProgDVB, dvbdream.

Dwa pierwsze to bardziej centrum multimedialne. Dwa następne to typowe programy do obsługi - różnica po prostu w GUI ;)

Śmieszne jest tylko to, że ponieważ strumienie nadawane są w MPEG4, to np. ProgDVB wymaga wersji komercyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sprostowanie chodzi mi o tuner . Z jednej strony wpinam antene a z drugiej pod usb. Nie wiem czy wszystko jedno slyszalem ze niektore tunery potrafia sie zagotowac :) ewentualnie z odbiorem nie bardzo . Nie zalezy mi na nagrywaniu itp jak pisalem wyzej tylko i wylacznie sam obraz mi chodzi, po za tym oprogramowanie na pcie / laptopie juz sobie znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że z owego tunera wychodzi jedynie sygnał cyfrowy (TS), a kwestia "jakości" obrazu, nagrywania itp. to już kwestia programu, który dekoduje ten stream do obrazu. Jedynym więc efektami, które zauważysz, to sygnał jest/sygnał rwie/sygnału nie ma. Od siebie polecę ci zestaw tunera z zestawu telewizji "n" wraz z komercyjnym ProgDVB - działa dosyć stabilnie, grzać też się jakoś nie grzeje. Musisz tylko sterowniki w necie poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. THZ. Czyli rozumiem ze jesli posiadam zwykla tzw antene siatkowa podlacze to do anteny odbierac bedzie mi TV cyfrowa, plus na kompie jakis tam program do tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×