Skocz do zawartości
N0Name

Torrent na VPS

Polecane posty

Witam, a więć tak sciągam kilka ważnych plików torrentami niestety ważą pare GB, a ich prękość jest mozolna, chciałbym zainstalować sobie jakiegoś klienta na vps debian6 w celu ich wysedowania, niestety nie znalazlem nic w google odnośnie instalacji klienta np. ktorrent, czy były ktoś tak miły i pomógł? Podesłał jakiegoś tutka czy coś, zaznaczam ze z torrentów chce korzystać poprzez zdalny pulipt. Pliki są wyłącznie do mojego użytku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rtorrent

 

Poza tym torrenty na vpsie? Mam nadzieję, że usługodawca to szybko wykryje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz, vps za granica;p Hm.. Potrzebuje i tak tylko 2 pliki wysedować:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co z tego, że za granicą? Takie coś powinno być ustawowow zakazane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech....no tak "torrenty to zło" - bo np. seedować na VPSie Ubuntu to naprawdę ciężkie przestępstwo...przy ograniczonym upload do np. 5Mbit...

 

bo przecież dla usługodawcy najlepszy klient to taki który wykorzysta 0,01% łącza i 0,001% zasobów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no torrent to ja rozumiem, bo przecież strasznie łącze zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech....no tak "torrenty to zło" - bo np. seedować na VPSie Ubuntu to naprawdę ciężkie przestępstwo...przy ograniczonym upload do np. 5Mbit...

 

bo przecież dla usługodawcy najlepszy klient to taki który wykorzysta 0,01% łącza i 0,001% zasobów...

Będziesz mieć VPS na serwerze gdzie ktoś z Twoim podejściem będzie mielił torrenty i zażynał IO na dyskach. A potem będziesz płakał, że kupiłeś VPS za pińć zł i firma jest do bani, bo serwery słabo działają. No ale co tam.. oranie serwerów przez torrenty to przecież nic złego. IO jest z gumy i rozciąga sie do niewyobrażalnych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, nie unoś się smile.png stwierdzam tylko że odpowiednio ustawiony torrent (przycięte max ilość połączeń, przycięty upload itp.) wcale tak mocno szkodliwy być nie musi...

 

ps. do usługi za "pińć" złotych to...pretensji nie można mieć..."ważne że działa" ;D

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam tylko że odpowiednio ustawiony torrent (przycięte max ilość połączeń, przycięty upload itp.) wcale tak mocno szkodliwy być nie musi...

Ale 99,8% ludzi uruchamiających torrenty nie wie do czego służy jaki przełącznik i ustawiają wszystko na maxa. Byle by się szybciej ściągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie Transmission z source i do tego transmission-gui na Windows(zarządzanie przez www lub z twojego komputera),a instalacja jest bardzo łatwa... rtorrent strasznie muli serwer www,ktorrent to musiałbyś zainstalować całe środowisko kde, deluge też dobry i łatwy w instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

N0name, a nie kole xD? Ja tam torrentów nie lubię ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba jakieś distro zassać, a leci słapo z repo to z torrentów warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie do torrentów.

Może napisał jakiegoś moda/aplikację lub cokolwiek i chce to udostępniać przez torrent a nie ftp/http.

Koś, kto stawia torrenta na serwie nie musi od razu piracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z www nie korzystam;) tylko torrent. Coś tam zainstalowałem i śmiga. Prawde mówiąć i tak plik o którym mówiłem leci wolno, tak jak i u mni, może jakiś limit ma;) cfg oblukałem poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×