Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lubieto

Zmiana serwera, hostingu

Polecane posty

Witam.

Załóżmy, że jest sobie strona internetowa. Wykupuje jakiś hosting i nagle okazuje się, że strona zyskała dużą popularność i na zamieszczanie tych wszystkich rzeczy brakuje już miejsca na serwerze. Dodajmy, że np. może to być wykupiony hosting u jakieś firmy zagranicznej. Co wtedy trza zrobić ? Jak zgrać te wszystkie dane i np. przenieść się z tym wszystkim gdzie indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

1.

np. przenieść się z tym wszystkim gdzie indziej

2.. Przejście na wyższy pakiet (plan hostingowy z lepszymi parametrami) u tej samej firmy ewentualnie przesiadka na VPS (dane przeniosą za Cb etc. wystarczy się dogadać ale zależy jaka firma i czy oferuje serwery vps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie konta, lub migracja na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pisze dysk twardy 2 x 500 Gb to znaczy, że mam 1 Tb na miejsce dla swojej strony ? Tak z ciekawości. Czy nie można mieć w własny w domu swój mały serwer i z czasem rozszerzać jego pojemność. Mieć na swoje własne potrzeby ?

Edytowano przez lubieto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda firma zaoferuje Ci upgrade serwera na wyższy w razie takiej potrzeby. Nie trzeba kopiować danych, zmiana jest "bezinwazyjna" dla Twojej strony.

 

Zmiana fizyczna serwera miałaby miejsce w przypadku dość dużego obciążenia na serwer, wtedy pliki przenosisz na VPS lub serwer dedykowany.

 

Jeżeli pisze dysk twardy 2 x 500 Gb to znaczy, że mam 1 Tb na miejsce dla swojej strony ?

Jeśli już myślisz o serwerze dedykowanym wtedy lepiej wykup pakiet administracji w jakieś firmie, tam Ci doradzą który byłby odpowiedni i oczywiście skonfigurują wszystko.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może znacie jakiś hosting polski najlepiej dzięki, któremu rozliczałbym się jedynie z miejsca na serwerze. bez limitu transferu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z miejsca na serwerze możesz się rozliczać np. w 2ap.pl, ovh.pl, securityhost.pl (brak limitu transferu)

"Bez limitu" to w cale nie jest taka dobra opcja ;) Osobiście się nie zawiodłem- wystarczy czytać o limitach CPU. Choć hostingi www które mają ograniczenia trasferu również mają podobne limity CPU. Większość użytkowników pewnie krzywo patrzy na "no limit" osobiście korzystam z kilku tego typu ofert i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o zużycie CPU to można się dogadać z administratorem securityhost nie blokują konta jak trochę przekroczysz zużycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu. Kupiłem sobie flash cs5. Możecie mi wytłumaczyć na czym polega opłata subskrypcyjna ? To oznacza, że jeszcze mam im płacić za korzystanie z tego programu ? Tak przeczytałem w regulaminie. Mam pełną wersje.

Edytowano przez lubieto (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie opłata subskrypcyjna uprawnia do otrzymywania wszystkich uaktualnień i aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginał. Ale jeżeli nie chciałbym żadnych aktualizacji i po prostu przy wpisywaniu klucza odłączyłbym przez chwilę internet to zainstaluje się tak czy owak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluje , ale prawdopodobnie pokaże ci komunikat ,że nie ma neta i musisz aktywować produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×