Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

SMS Premium/mikropłatności - kilka pytań

Polecane posty

Gość

Witam

 

Mam kilka pytań odnośnie SMS Premium / mikropłatności.

 

Wspólnie z kolegami wykupujemy serwer VPS u kogoś tam. Zawsze koledzy wpłacali na konto, lecz pędzenie na pocztę z 5 zł jest bez sensu. Tu przydałby by się skorzystanie z mikropłatności jako zrzutka na serwer. W przyszłości mamy też zamiar otworzyć serwer SA:MP i tutaj otworzylibyśmy mikropłatności, aby tylko utrzymać serwer (ok. 100 zł/mies.). Mam 19 lat i nie posiadam żadnej działalności gospodarczej, a po przeczytaniu regulaminu wielu firm po prostu jestem zmieszany co do tej idei.

 

Jak korzystanie z usług mikropłatności wygląda w praktyce, czyli:

- ile muszę oddać usługodawcy

- jak to wygląda z punktu prawnego w moim przypadku

- czy potrzebuję REGON i NIP

- jak wygląda wypłata środków

- czy jest to bezpieczne

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- ile muszę oddać usługodawcy

Połowę ceny netto smsa. Np. z 11,07 zł dostajesz 5 zł.

 

- jak wygląda wypłata środków

W dotpay (i myślę że w innych firmach również) wygląda to tak, że zlecasz wypłatę, drukujesz kilka stron umowy, podpisujesz, wysyłasz pod ich adres, oni przelewają pieniążki.

 

- czy jest to bezpieczne

Jeśli będziesz wszystko robił zgodnie z prawem to tak, pod względem technicznym wszystkie API również są zabezpieczone.

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli ma byc to tylko zrzutka na serwer to może lepiej skorzystać z firm, które udostępniaja doładowania sms/przelew i sobie do tego API zrobić?

Odchodzi wam problem przelewów, bo wszystko leci bezpośrednio na portfel, kasy tyle samo no i to frma rozlicza się ze skarbówka a nie wy.

 

Odpoiadajac na pytania:

 

1)SMS: dostajesz 48 %, z tego 19 % ochodzi jako podatek

2) SMS-y : umowa-zlecenie (lub o dzielo, nie pamietam dokładnie) między firma a tobą

3) tylko nip

4) raz w miesiącu dla sms-ów, dla przelewów różnie ( w zalezności od firmy)

5) tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za odpowiedzi. Trapi mnie jeszcze jedno - jeśli wymagają mojego nr nip i zawierana jest umowa to czy będę musiał rozliczyć się z przychodu z kupna konta VIP na serwer. Miesięcznie będzię to ok. 100zł, a więc z sms'ów o wartości ponad 200zł?

Pozostaje jeszcze ewentualny wybór usługodawcy - słyszałem, że jakaś firma może odprowadzić podatek za mnie od wyższych kwot, a zależy mi na tym, aby jak najmniej zajmować się biurokracją.

Edytowano przez patryk0493 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaliczki na podatek powinien zasadniczo odprowadzać zleceniodawca.

A ty gdzieś tak w okolicach lutego powinieneś dostać od niego PIT, który to uwzględnisz w swoim.

Jeśli nie przegniesz z wysokością owych dzieł/zleceń, to możesz nawet i od fiskusa dostać zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A więc jeśli zarobie choćby 50 zł ze sprzedaży kont VIP, a i tak przenaczę je na rozbudowe/przedlużenie ważności serwera to i tak będę musiał się rozliczyć z urzędem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaszub, NIE WPROWADZAJ W BŁĄD! Pobranie zaliczki na podatek dochodowy nie jest równoznaczne z pełnym rozliczeniem podatkowym. Firma nie złoży za ciebie deklaracji PIT-37!

 

@autor -

Po prostu na początku kolejnego roku podatkowego dostaniesz od firmy PIT-11 z informacjami, co zostało zapłacone.

Ty przepisujesz to na swojego PIT-37 (czy tam -36). W sprzyjających warunkach (kwota wolna od podatku) dostaniesz zwrot.

Ale owego PIT-37/36 do końca kwietnia musisz złożyć.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×