Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz_z

Problem z DNS-ami po zmianie hostingu?

Polecane posty

Witam

 

Zmieniłem hosting, domenę przekierowałem na nowe DNS (nameserwery) po kilku godzinach kierowało już na nowy hosting. Pojawił się jednak problem: gdy wpisuję: adresstrony.pl pojawia się zapisany cache z planszą "strona w budowie" z godziny wtedy, gdy forum przechodziło na nowy hosting.

 

Z kolei jednak gdy wpiszę adresstrony.pl/index.php wszystko jest ok, wyświetla stronę już poprawnie, zaktualizowaną.

 

Próbowałem ipconfig/flushdns , czyszczenie z przeglądarki danych tymczasowych, ale nie działa.

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nslookup twojadomena.com i zobaczysz czy kieruje na odpowiedni IP, a potem pozostaje sprawdzenie logów serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać, kilka godzin to za mało, aktualizacja serwerów dns może potrwać nawet do 48 godzin. Po 48 godzinach wszystko powinno być okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje CI sprawdzenie logów i konfiguracji serwera http

 

Ma sprawdzić logi serwera na hostingu www ?? Raczej nie da rady... Jedynie możesz pogadać z supportem, ale pewnie ci powiedzą to co ja wcześniej, poczekaj 48 godzin potem napisz do nich jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach rzeczywiście, NetMat ma rację, przeoczyłem to małe słowo "hosting" :)

 

Każdemu sie zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to dziękuję!

 

Mogę też w cPanelu zrobić wprawdzie redirect z domena.pl na domena.pl/index.php i wszystko byłoby teoretycznie ok, ale skoro mówicie, że wszystko w kilkunastu godzinach się zamknie, to poczekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem przekierowując domenę domena.pl na domena.pl/index.php !

Wszystko działa już fajnie, google ładnie indeksuje, nie ma żadnego spadku pozycji strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×