Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maly90

CMOS Battery Low - Laptop

Polecane posty

Posiadam laptopa Asus k50c którego mam z 1,5roku i zmagam się prawię od samego początku z tym problem, a profesjonaliści z Media Expert nie przyjeli mi go, ponieważ ocenili iż to jest winna moja m.in "zapchany pulpit" no i teraz mam pytanie ponieważ jak zamykam klapę z uruchomionymi stronami itd, po czym znowu go uruchamiam wyskakuje komunikat w Biosie

 

CMOS Battery Low

CMOS Checksum Bad

CMOS Date/Time not set

PRESS F2 to run setup

press F1 to load default values and continue.

 

biorę F2 i zmusza mnie do ustawienia od nowa daty i godzin co jest denerwujące, zapisuje.. i uruchamia się od nowa system. Gdy F1 ładuje się system z datą do tyłu o 2,5 Roku, oraz czasami na pasku startu po prawej stronie są niewidoczne ikonki,tym bardziej ze korzystam z AQQ i gdy dochodzi wiadomość nie mogę jej zobaczyć bo gdy klikam w ikonkę to nie reaguje. Nie wiem w czym tkwi problem, formatowałem kilka razy komputer nic to nie dało, komputer jest często naładowany ale to nic nie pomaga. Co proponujecie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taką baterie można kupić? Czy można zastąpić tą baterie taką np od zegarka?(duza) czy muszę określić ze to do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami jest stosowany tzw. kondensator małooporowy do podtrzymania. Takiego raczej sam nie wymienisz lecz one są raczej bezawaryjne, chyba że bardzo długo lapek nie był ładowany (leżał z rok).
Chętnie poczytam o modelach które mają to rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam o modelach które mają to rozwiązanie.

 

Też się zastanawiam co to za ustrojstwo, przecież wiadomo, że każdy kondensator oprócz podstawowego parametru C, ma także max. temp. oraz napięcie i kilka innych parametrów podawanych przez producentów, ale w związku z przepływającym przez niego prądem pojawiają się takie rzeczy jak: R i L, których elektronicy przy kondensatorach nie lubią. Daj jakieś namiary na takie kondensatory, jestem tego ciekaw jakie mają jeszcze zastosowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Też się zastanawiam co to za ustrojstwo, przecież wiadomo, że każdy kondensator oprócz podstawowego parametru C, ma także max. temp. oraz napięcie i kilka innych parametrów podawanych przez producentów, ale w związku z przepływającym przez niego prądem pojawiają się takie rzeczy jak: R i L, których elektronicy przy kondensatorach nie lubią. Daj jakieś namiary na takie kondensatory, jestem tego ciekaw jakie mają jeszcze zastosowania smile.png

 

A czy bakteria nie ma maksymalnej temperatury, napięcia znamionowego?

 

O czym Ty w ogóle piszesz.

Taka rzecz jak R w kondensatorze powinna być jak największa, co więcej im wartość rezystancji jest większa tym lepszej klasy jest kondensator, bo oznacza to zastosowanie lepszej izolacji pomiędzy płytami. Co więcej w związku z przepływem żadne R się tam nie pojawia.

No chyba, że masz na myśli reaktancję pojemnościową, ale to nie R tylko Xc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektronicy tego nie lubią, bo zależnie od elementu te wartości powinny być równe + lub - nieskończoności. Co do reaktancji, admitancji, reaktancji-to mają one miejsce na pewno nie przy prądzie stałym :) A w laptopie taki mamy w niewielu miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę oddać na gwarancji ponieważ już minęła, a nie wiem jak ściągnąć tą klawiaturę nie chce uszkodzić... coś czytałem ze u góry koło przycisków F1,F2 itp są jakieś "guziki" do wpinania i się wyciąga.. choć nie wiem jak to dokładnie zrobić, a później wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę. U mnie w Asusie są dwie szczeliny, jakbyś wyciągał to uważaj na taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę oddać na gwarancji ponieważ już minęła, a nie wiem jak ściągnąć tą klawiaturę nie chce uszkodzić... coś czytałem ze u góry koło przycisków F1,F2 itp są jakieś "guziki" do wpinania i się wyciąga.. choć nie wiem jak to dokładnie zrobić, a później wsadzić.

Jak nie wiesz takich podstawowych spraw to lepiej oddaj to specjalistom. Za wymianę baterii zapłacisz może 50 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim laptopie muszę odkręcić maskę która przykrywa procesor,grafikę i odkręcić 2-3 śrubki by dopiero odczepić klawiaturę. Myślę że baterie znajdziesz gdzieś od strony pamięci ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobie siądę na spokojnie i zobaczę, jakieś 2 msc temu odkręcałem bo czyściłem go.. choć czy była tam bateria to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz aparacik to zrób zdjęcie środka może ktoś znajdzie bateryjkę za ciebie. Czasem lubią się chować jakiś koszulkach termokurczliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×