Skocz do zawartości
masterofgg

[PHP] Własny panel zarządzania serwerem

Polecane posty

Witam

 

Jako że praktyki nigdy za wiele pomyślałem sobie że aby połączyć zabawe w programowanie i konfiguracje Linux'a można by napisać sobie jakiś panel do serverów gier/głosowych w późniejszym czasie moze coś a'la DA.

 

Ale dobra najważniejsze jest to ze ma to być zabawa ale chce zrobić to jak najlepiej, więc mam pare pytań:

-Czy oplaca się to robić w php czy lepiej napisać w jakimś innym języku szczególnie jestli chodzi o komunikacje

-Czy lepszym wyjściem będzie stworzenie jednego centralnego servera na którym będzie tylko panel i potem podłącza się inne maszyny na których bd serwery?

-Dodatkowo mam zamiar napisać to tak aby mozna było w łatwy sposób dodawać moduły np wirtualny portfel i inne duperele

 

chcialbym poznać wasze zdanie na ten temat

 

Jedna uwaga:

Projekt czysto sluzący do nauki nie mam zamiaru bawić się w krzaki czy nawet normalne firmy bo jestem świadom tego ze juz nie jest to opłacalne, Sam panel zapewne jesli go skoncze udostępnie i zrobie jakąś stronke gdzie będzie mozna dodawać swoje moduly itd

 

chodzi mi tylko o to ze nie wiem dokladnie jak powinien wygladac i jak dzialać taki panel więc licze na wskazówki/pomysły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

W php będzie zapewne najłatwiej to napisać, ale czy najlepiej/najbezpieczniej to nie wiem - niech wypowie sie ekspert.

 

-Czy lepszym wyjściem będzie stworzenie jednego centralnego servera na którym będzie tylko panel i potem podłącza się inne maszyny na których bd serwery?

 

Dokładnie tak, gdy zapełni się jeden serwer (głowny, hostujący panel) "dostawiasz" w panelu drugi itd.

 

 

I polecam Ci zainstalować jakiś darmowy panel na VPS i sobie go dokładnie przeanalizować, jeżeli chcesz mogę udostępnić Ci dostęp do GamePanelX na swoim serwerze.

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Czy oplaca się to robić w php czy lepiej napisać w jakimś innym języku szczególnie jestli chodzi o komunikacje

-Dodatkowo mam zamiar napisać to tak aby mozna było w łatwy sposób dodawać moduły np wirtualny portfel i inne duperele

To sam musisz wiedzieć w czym pisać. Komunikacja z czym?

 

panel zapewne jesli go skoncze...

To miną miesiące.. jeśli go w ogóle ukończysz..

 

Jedna uwaga:

Mam nadzieję, że php (czy tam co innego) znasz lepiej niż nasz język ojczysty. Czy tak ciężko wstawić przecinek, kropkę? Klawiatura Ci się szybciej zużyje? I jakieś dziwne skrótowce.. bd? Co to jest? W szkole tego teraz uczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sam musisz wiedzieć w czym pisać. Komunikacja z czym?

komunikacja z glownym serverem. Nie pisze ze nie wiem w czym zrobic tylko pytam czy nie ma lepszej alternatywy dla php jesli chodzi o panel

 

To miną miesiące.. jeśli go w ogóle ukończysz..

 

Nie pisalem ze zrobie to w 2h pozatym jest to projekt dla zabawy więc moge go robić nawet 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

I jakieś dziwne skrótowce.. bd? Co to jest? W szkole tego teraz uczą?

 

Niestety jest to już plaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest? W szkole tego teraz uczą?

 

Pokolenie "SMS" ;)

 

Wracając do tematu:

- w samym PHP tego nie napiszesz. Teoretycznie się da, ale w praktyce średnio to wychodzi,

- to chyba zależy od Ciebie: czy potrzebujesz obsługę wielu maszyn?

- poczytaj o wzorcach projektowych, zaplanuj architekturę;

 

Pisałeś już jakieś duże projekty w PHP/Wybranym języku? Czy znasz się choć trochę na administracji? Bez tego będzie bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy czy jakiejś porady to zaprszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post nie na temat, ale jeśli czujesz palącą potrzebę kontynuowania tych rozważań to zapraszam na PW.

Mój nick może nie wygląda może zbyt dobrze, ale nie zmieniam i nie zmienię go z kilku powodów.

 

Wracając do tematu. Język w którym napiszesz sam panel jak i dodatkowego daemona to już Twoja decyzja. Najlepiej chyba przejrzeć dostępne panele i zobaczyć jak u nich jest to zrobione. Część napisano w c++, cześć w PHP, a ja swój oparłem na połączeniu PHP i Pythona. Trochę inny program, ale na podobnej zasadzie co panel tworzyłem też kiedyś cały w pythonie.

 

Możesz wybrać coś "sprawdzonego", albo próbować coś nowego. Z PHP będziesz miał parę problemów: całość powinna działać z prawami roota i bez przerwy. PHP średnio się do tego nadaje: albo działać będzie non-stop jako zwykły proces i wtedy dają o sobie znać wycieki pamięci. Druga opcja to wywoływanie jakiejś strony, ale wtedy jest problem z uprawnieniami oraz dłużej działającymi procesami, które chciałbyś uruchamiać.

 

Daj znać na co się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem o programie odpalanym na serverze napisanym w C++/pythonie i wysyłaniu do niego danych przez PHP + konsoli live w Javie

 

bo raczej używanie funkcji od ssh w PHP to zly pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×