Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
srok@

Zakaz phpBB - ma to sens?

Polecane posty

Jak wiadomo phpBB źle wpływa na serwer (bardzo go zamula), czy ma sens zakaz instalowania phpBB?

Klienci odejdą czy znajdą się Ci którzy zrozumieją, że to dla dobra serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

odejda ...

Nie ma sensu, trzeba nalozyc wieksze ograniczenai od strony servera i tyle .. jak nei podziala to podziekowac klientowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, chce to zrobic profilaktycznie.

Wiem, że w przypadku tej firmy z USA miało to raczej cel marketingowy, teraz wiadomo to nie będzie wcale żaden rozgłos :(

Też tak myślałem z tym odejściem... ehhh ta polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

zwykłego bym nie zakazywał.. za to za przema to kamieniołomy i roboty przymusowe.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki że ta v. xx.12.xx ma nie obciazac serwera, jednak osobiscie nie wiem bo nie uzywam tego systemu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche demonizowane jest to forum phpBB, a zwlaszcza wersja Przema. Strona glowna w wersji Przemo 1.9.5 to zaledwie kilkadziesiat zapytan do MySQL, a znam skrypty pisane przez userow, ktore znacznie mocniej obciazaja serwer. Poza tym juz wersja 1.12.3 Przema wykonuje znacznie mniej zapytan, wiec bedzie wyraznie slabszym "spowalniaczem".

 

Poza tym zakaz uzywania tak popularnego oprogramowania jakim jest phpBB (we wszelkich jego formach) to samobój :(. Jedynym sensownym zabiegiem powinno byc dawanie takim klientom silniejszej maszyny, albo naklanianie do upgrade do wersji 1.12.3 lub nowszej, co zreszta sam Przemo bedzie robil :).

 

Jakby powiedzieli zlosliwi koledzy z tego forum :) - jak nie masz wystarczajaco silnej maszyny, by pociagnela serwisy twoich klientow, to im tego nie oferuj. Cos w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaledwie kilkadziesiat zapytan, (...) jak nie masz wystarczajaco silnej maszyny

 

ROTFL + kryptoreklama. Jednym słowem żałosne i pod publiczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mialem racje... zlosliwi koledzy chcieliby cos powiedziec, ale im zabralem kwestie, za co sie zemscili ;).

Zalosne sa wasze komentarze czasami i mam niezly ubaw czytajac wypowiedzi ;).

No i paranoiczne, skoro moja wypowiedz zostala potraktowana jako kryptoreklama. Nie zamierzam sugerowac, ze nasze serwery sa wystarczajaco silne na kazdy skrypt, lecz taka jest prawda - jesli sie ma za slaba maszyne, by obslugiwala serwis klienta, to nie nalezy mu jej oferowac.

Jesli nie macie kontrargumentow - darujcie sobie niepowazne komentarze, bo to szczeniackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczeniacka to była twoja wypowiedź, a już stwierdzenie, że "strona główna to jedynie kilkadziesiąt zapytań" wychodzi już chyba poza granicę śmieszności. Nie prowadzę żadnej firmy hostingowej, ale jak widzę takie pierniczenie głupot, bo sam nie wiem czy ktoś żartuje, czy naprawdę jest tak nieświadomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś i nie od roku zajmuję się stronami, przetestowałem fafnaście skryptów w stylu BB i wiem na pewno, że popularne forum z tak "niewielką" ilością zapytań potrafi położyć dobry serwer. Pogadamy jak wprowadzi ci się jakiś małolat i zajmie 1/4 serwera, który musi na siebie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o tym mowilem w zdaniu "jesli sie ma za slaba maszyne, by obslugiwala serwis klienta, to nie nalezy mu jej oferowac". Podane przeze mnie czas wykonania i ilosc zapytan forum mialy pokazac, ze nawet kilkadziesiat zapytan (ktore sie zdarzaja w phpBB by Przemo) wykonuje sie w zaledwie 0.18 sekundy. Dla rownowagi dodam kolejny wynik testu: Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 41

Jesli wzrasta ogladalnosc forum i przeszkadza to innym klientom, to nie nalezy zaraz zakazywac forum, jesli wlasnie to, a nie inne chce uzywac, lecz zaoferowac takiemu klientowi inne rozwiazania takie jak VPS albo serwer dedykowany - co chcialem wykazac swoja wypowiedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz for na 'by przemo' i jaki jest na nich ruch, że wyciągasz takie wnioski? I ile byś mógł zahostować porządnie napisanych skryptów zamiast tych wyżej wymienionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie fora z radziny phpBB to mordega dla serwerow, i najlepiej zrobic tak jak np. zrobil hosting avx.pl - kupic oddzielna maszyne np. w stanach, i tam przenosic klientow ktorzy MUSZA korzystac z tych skryptow, i niech sobie siedza na zamulonej maszynie, albo przekonac ich do wymiany oskryptowania i zostawic na glownych serwerach gdzie siedzi reszta klientow. Alternatywa jest takze zakazanie tego softu, ktory moze zle wplywac na dzialanie maszyny, ale to chyba gorsze wyjscie... Najlepiej w spokojnej atmosferze wytlumaczyc owemu klientowi, ze nalezy skorzystac z innego oskryptowania.. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem długą drogę od phpBB do skryptu, którego używam teraz. Wiem jak to działa na serwer i wiem jak ciężko jest na rynku taniego hostingu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie trzymał na serwerze 50 czy 100 kont z 'by przemo' skoro może utrzymać 350 bez niego. Nie ma czarów, czysta kalkulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba bym sie posunal do dosc nie cenzuralnych wypowiedzi i grozb karalnych, gdyby nagle po tym jak ja czy ktos upowaznony (konta) wrzucil phpbb i z tego powodu ktos by mnie redelegowal w kosmos czy do usa - jeszcze rozumiem zamieszczanie w regulaminie zastrzezenia, ze phbpp itp. itd. jest zakazane - tylko wyraznie to musi byc zaznaczone a nie drobnym maczkiem w przypisach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest zawsze napisane, że w przypadku powodowania nadnormalnego obciążenia provider może cię wywalić/przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dev/null - admini avx.pl , w regulaminie napisali ze w przypadku obciazania maszyny moga Cie wyprosic z serwera, i zwrocic $ za pozostaly okres. Jednak przed tym daja Ci jeszcze alternatywe - albo zostajesz wyproszony z progow avx.pl, albo decydujesz sie na przeniesienie konta na serwery w usa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, oczywiscie rozumiem to - raczej chodzi mi o to ze phpbb jest na tyle popularne, ze jesli ktos mysli powaznie o swiadczeniu uslug to powinien byc na tego rodzaju skrypty przygotowany, bo inaczej po prostu potwierdza sie przekonanie ze "tani hosting" = "krotki hosting" - zamiast dziekowac klientom za wspolprace raczej warto zaproponowac czy jakies zoptymalizowane skrypty czy przesiadke na cos innego i funkcjonalnego i wrecz pomoc to wdrozyc - no ale tu juz wkraczam w tematy "ciezkie" i raczej nie realne u nas, bo przegladajac te forum mozna znalezc i oferty i tych samych osoby zapytania ktore moha swiadczyc tylko o tym, ze na zadna pomoc klienci nie moga liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie mówi o czystym phpBB, tylko o zasobożernych nakładkach. Co prawda nie dziwię się nawet firmom, które zakazują phpBB w ogóle, bo znam świadomość przeciętnego usera i wiem, że prawie na pewno połowa z nich nie będzie aktualizować tego pełnego dziur skryptu. Jeśli firma robi coś takiego, to potencjalnie zyskują na tym wszyscy normalni użytkownicy. Ale to jest niepopularna decyzja i oczywiste jest, że w takim wypadku masa początkujących "łebmasterów" powie "aaale kichaa, nie kupujcie tam". Trudno, trzeba się zdecydować... nie da się serwować wysokiego poziomu usług, jeśli użytkownicy są na niskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem w tym (i niestety sam jestem tym spaczony) ze odpowiedzialnosc sie zrzuca na klienta ( "... użytkownicy są na niskim poziomie..." ), lecz tez nie zawsze wystepuja w roli bofh-a ale i klienta (w sumie mozna czytac: petenta) - juz mi sie zdarzalo i zmieniac isp czy jakies inne uslugi, tylko z tego powodu, ze administratorzy nie mogac sie wykazac kompetencja odpowiadali #soa1 - a skladanie zazalez wprost na wyzsze szczeble kierownicze czy wrecz do czlonkow zarzadu firm mija sie z celem, nie o to tu chodzi (a co mowic o "tanich" firmach gdzie i administrator i bok i zarzad to czesto jedna i ta sama osoba ;) ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×