Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GeoAce

WHMCSS - Pod jedną osobę

Polecane posty

Witam. Chcę zrobić hosting www, dla 1-2 osób.

Zakupiłem skrypt WHMCss, i mam kilka pytań.

 

1. Gdzie znajdę jakąś instrukcje do tego, bo nie ogarniam za bardzo

2. Musi być resseler, vps, dedyk, czy bedzie dzialac na shared (dla 1 osoby , jak mówiłem)

3. Jak zrobić takie "cuś" że użytkownik dostaje wlasny katalog ftp.

 

Dziękuje, pozdrawiam, GeoAce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHMCS to skrypt billingowy. Ty potrzebujesz manager hostingu: DirectAdmin, cPanel, ispomega, ispcp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy config ma działać, wszystko wyklikasz. Ale pod kilka kont lepiej zrobić to z poziomu konsoli, albo kupić konto www i wydzielić kilka kont ftp i vhostów, albo konto reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak np. 2 konta są, muszę zrobić dla użytkownika ftp, dodać go w tym cpanelu np. i tyle ?

Kupuje cpanel i już tam wszystko będzie do ustawienia ?

Edytowano przez Senterse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to kosztuje, uzyj darmowego pod taka liczbe kont.

Jeszcze zapytam, jaki serwer to ty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak np. 2 konta są, muszę zrobić dla użytkownika ftp, dodać go w tym cpanelu np. i tyle ?

Dostęp do FTP nie wymaga bezpośredniego połączenia z cPanel czy Directadmin (tylko konto główne jest połączone hasłem z panelem). Wystarczy utworzyć tylko osobne konto FTP i użytkownik ma dostęp do samego FTP.

 

 

Kupuje cpanel i już tam wszystko będzie do ustawienia ?

Jak kupujesz WHM/cPanel (bo tak to rozumiem) to po instalacji masz prawa administratora w WHM i możesz utworzyć subkonto, wtedy spokojnie możesz dać prawa dostępu dla kogoś obcego bez ryzyka utraty swoich danych.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę zrobić hosting www, dla 1-2 osób.

Skoro chcesz zrobić hosting tylko dla 2 osób to do czego potrzebny Ci WHMCS?

Posiadając konto reseller / skonfigurowany vps / serwer dedykowany z cpanelem/directadminem możesz utworzyć te 2 konta i przekazać tym dwóm osobom. Polecam na początek reseller.

 

Nie wspomniałeś też czy to będzie odpłatne udostępnienie hostingu czy darmowe. Jeżeli zależy Ci na automatycznych płatnosciach to dla 2 osób chyba nie ma sensu kupować WHMCS/ opłacać licencji można skorzystać z darmowego "The HostingTool 1.2.3" + płatność paypal lub darmowa rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy dla max 3 osób z forum. Chcę najpierw sprawdzić czy wszystko pójdzie na shared hostingu. Napisze ktoś w punktach, jak to ma wyglądać ? Np.

1. Instalacja CPANEl

2. Instalacja The hosting tool i konfiguracja

3. Dawanie jakoś użytkownikom konta, czyli dodaje ftp, oraz subdomene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Instalacja CPANEl

Na żadnym shared hostingu nie musisz nic instalować, wszystko jest przygotowane i takie konta FTP zakładasz z biegu. Przetestuj nasze konta zobaczysz jak to wygląda "od środka", konta są zakładane automatycznie więc masz serwer odrazu.

 

2. Instalacja The hosting tool i konfiguracja

Sprecyzuj o jakie narzędzia Ci dokładnie chodzi.

 

3. Dawanie jakoś użytkownikom konta, czyli dodaje ftp, oraz subdomene

To jest tak proste, że w zasadzie nie ma czego tłumaczyć. Zakładając FTP dla kogoś wpisujesz nazwę, ustawiasz hasło i gotowe. Jeśli masz konto reseller i tworzysz całe konto hostingowe (nie tylko FTP) to dla WHM masz opcję: Create New Account, tam podajesz nazwę domenę, user wpisuje samoczynnie, ustawiasz hasło, pakiet i gotowe.

 

Na dwóch czy nawet 5 userów nie warto kupować żadnego WHMCS. nawet w pakiecie z resellerem jest to za drogie. Zwykły kalendarz i trochę inwencji.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale chciałbym, żeby użytkownik miał panel, (u mnie to direct admin) czyli loguje się do direct admina, i ma określoną ilość transferu itp.

 

Mam u Was konto :) z serwerem, (dostałem email, że Wam przeciążam serwer VPSem rolleyes.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam u Was konto smile.png z serwerem, (dostałem email, że Wam przeciążam serwer VPSem rolleyes.gif )

To żeś pewnie zaszalał na tym VPS, bez powodu nie dostałbyś takiego maila.

 

 

Dzięki. Ale chciałbym, żeby użytkownik miał panel, (u mnie to direct admin) czyli loguje się do direct admina, i ma określoną ilość transferu itp.

To musisz mieć konto reseller w takim przypadku.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na TheHostingTool nie dziala obsluga DirectAdmin jak i Paypal. Support praktycznie nie istnieje.

Uzyj BoxBilling. Funkcje jak WHCMS a w darmowej wersji jest tylko ograniczenie ilosci produktow. Dla kilku klientow jak znalazl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na YouHosting - Bez komentarzy :/

 

Jak dla 2 osób w sam raz, opisze mi ktoś jak to jakoś zainstalować ? Żeby to miało ręce i nogi

Czyli np. jak ustawić ile kto ma mieć transferu, że jak mu dam takie hasło do ftp to mu w cpanelu pisze.

Edytowano przez Senterse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zamknąć. Poradziłem sobie ;) Na Youhosting automatycznie robi subdomeny itp. Pozdrawiam, dziękuje za odpowiedzi. Do "zobaczenia"rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×