Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shad

Dysk SATA podłączenie

Polecane posty

Witam,

 

Niedawno zakupiłem dysk twardy do drugiego komputera, zakupiłem kabelek sata (wcześniejszy dysk był podłączony przez ata). Problem polega na tym, że w ogóle nie "widzi" dysku w BIOSie, to samo jest ze stacją DVD, która na starym systemie działała, instalowałem programy itd. (też nie była widoczna w BIOSie). Oczywiście mowa tutaj o boot z BIOS. Zastanawiam się czy dobrze dysk podłączyłem, oto zdjęcie poglądowe:

 

70947453399610452573.jpg

Płyta główna ASUS P4P800SX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj wyraźną fotkę tego co jest do ustawiania w zworkach, spróbuj na innym kablu sata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Napisz jaki to dysk (model). Może być wymagane spowolnienie do SATA I za pomocą zworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to dysk (model). Może być wymagane spowolnienie do SATA I za pomocą zworki.

 

Jeżeli masz dysk "przejściowy" to możesz go zasilić, albo z sata albo z molex'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem, że dysk jest dobrze podłączony. Aktualnie mam dwa dyski, jeden ata stary 20GB na którym jest system i sata WD wyżej wymieniony. Na czym polega problem? Bios nie widzi ani dysku sata ani napędu dvd. W systemie dysk WD jak i napęd dvd widnieje i normalnie działa (można instalować na dysku WD programy, odtwarzać płyty z napędu dvd). Chcę wywalić dysk ata (strasznie "skrzeczy") i zostawić tylko sata WD. W biosie bootowanie można wybrać

- dysk ata

- floppy (chociaż stacja dyskietek nie jest w ogóle podłączona!)

 

Co polecacie zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Możesz podać rozwiązanie, aby inni użytkownicy którzy będą mieli podobny problem, mogli go szybko rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia domyślne w BIOSIE i załapał wszystko, mogły pracować na raz dwa dyski sata i ata, ale zostawiłem tylko sata. Bootowanie również można już ustawić z dvd/dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×