Skocz do zawartości
Kasiamurska

Prosba o rade, nie wiem co robic

Polecane posty

Witam

 

Jest to moj pierwszy wpis tutaj wiec nie wiem czy w dobrym dziale to robie, z gory przepraszam moderatorow.

 

Jako ze w sprawach informatyki jestem zielona , opisze po krotce moj problem.

 

Trzy lata temu zlecilam wykonanie strony internetowej , otrzymalam fakture mailem i zaplacilam przelewem bankowym. Nastepnie zlecilam "pewnej firmie" wykupienie domeny i uslug hostingowych.

 

Przez te trzy lata oplacalam przez przelewy bankowe domene jak i hosting po uprzednim otrzymaniu faktur droga mailowa.

 

Za ten rok nie otrzymalam zadnej faktury ani za domene ani za hosting tylko maila z zadaniem uiszczenia oplaty, za to zaplacilam przelewem bankowym .

 

miesiac temu postanowilam zmienic uslugodawce hostingu i przezylam maly szok bo okazalo sie ze domena nie jest moja jak i hosting tez nie jest na mnie.

 

Okazalo sie tez ze moja niby firma hostingowa jest tylko posrednikiem bo hostingiem "mojej " strony zajmuje sie inna firma ktorej to zostalo poprostu zlecone przez "moja firme hostingowa".

 

 

 

Czy mam prawo czuc sie oszukana?

 

 

I co robic? gdyz moja firma hostingowa nie odbiera telefonow a do tego pare dni temu pozmieniala hasla umozliwiajace moderacje "mojej" strony"

 

 

 

Czy moze mi ktos wyjasnic lopatologicznie co robic? czy zglaszac to na policje , czy......... ?

 

Pomozcie!

 

 

Kasia Murska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usługodawca nie odpowiada na próby kontaktu, blokuje możliwość pełnego dostępu do wykupionej usługi, to jest to nadużycie. Na Twoim miejscu napisałbym do nich wezwanie do wywiązania się z umowy, odblokowania dostępu do usług. Jeśli się nie wywiążą, to zgłoś sprawę policji jako oszustwo.

Do tego możesz zgłosić sprawę kontroli skarbowej, skoro nie dostałaś faktury a jedynie, jak to opisałaś, wezwanie do zapłaty, to jest to ewidentne karalne nadużycie.

 

Natomiast jeśli chodzi o rejestrację domeny czy usług hostingowych na firmę, którą wynajęłaś do tego, to takie sprawy regulowane są umowami dwustronnymi. Są firmy, które zajmują się rejestracją domeny, wszelkimi formalnościami i technikaliami związanymi z hostingiem - wszystko to na ich dane, po czym udostępniają domenę i hosting wraz ze stroną klientowi końcowemu. Jeśli Twoja umowa z usługodawcą nie przewidywała tego, to padłaś ofiarą oszustwa i to również zgłoś na policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna informacja , nigdy nie bylo zadnej umowy na "papierze", byla tylko ustna umowa, ale na to mam swiadkow.

 

 

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

 

Kto to jest "PAPUGA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest "PAPUGA"

 

to inaczej prawnik, adwokat.

 

"support WHT" zapomniał chyba, że nie jest na podwórku pod blokiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za ten rok nie otrzymalam zadnej faktury ani za domene ani za hosting tylko maila z zadaniem uiszczenia oplaty, za to zaplacilam przelewem bankowym .

 

Czy podpisywałaś jakąś umowę z nimi?

 

Nie mogą pobierać opłat nie wystawiając rachunku/Faktury za to, postrasz ich, że zgłosisz sprawę do Urzędu Skarbowego. Jeśli w zawartej przez Was umowie nie ma minimalnego okresu, przez który ta "firma" będzie utrzymywała domenę i stronę to i nie będą chcieli to oddać, to śmiało możesz iść na Policję.

 

W zeszłym roku mieliśmy podobny przypadek, firma zrobiła sklep dla klientki i nie chciał oddać źródeł ani domeny, klienta postraszyła ich i otrzymała wszystko, nawet przenieśli jej stronę na nasze serwery i zrobili cesje na domenę.

 

Niestety nie zawsze może to tak łatwo dać się zrobić.

 

edit:

 

A jeszcze jedna informacja , nigdy nie bylo zadnej umowy na "papierze", byla tylko ustna umowa, ale na to mam swiadkow.

Tu możesz mieć problem z udowodnieniem takiej umowy, jednak dobry prawnik sobie z tym bez problemu poradzi. Ponadto masz pewnie dowody wpłaty i nazwę domeny, jak mniemam ma ona nazwę Twoje zarejestrowanej działalności lub kojarzy się z nią, to może być dodatkowy dowód na taką transakcję. Jesli zakupiłaś taką usługę np. przez Allegro to na pewno mają w archiwum dane sprzedawcy i Twojej aukcji i to jest niepodważalny dowód na zawarcie takiej umowy.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domene juz mam nowa , zmienilo sie z .pl na .eu, no i zmienilam tez uslugodawce hostingu. Teraz sytuacja jest troche groteskowa gdyz w sieci sa dwie takie same strony www,

 

Ta druga strona www powstala gdyz mialam swoja strone zapisana na dysku twardym u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa w formie ustnej także jest ważna, tylko trudniej ją udowodnić. Jeśli masz świadków to dobrze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byla tylko ustna umowa, ale na to mam swiadkow.

Umowa w formie ustnej także jest ważna, tylko trudniej ją udowodnić. Jeśli masz świadków to dobrze,

Wbrew pozorom nie jest tak hop siup. Świadków możesz sobie łatwo dorobić. Tak samo może zrobić ta firma. Więc nie wiem co tu dobrego.

 

A zna ktos jakiiegos prawnika kumatego tych sprawach?

Napewno masz kancelarie w mieście. Udaj się do jakiejś i zapytaj czy mogą zająć się taką sprawą. Bo rozmowy z prawnikiem na odległość średnio mogą Ci się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×