Skocz do zawartości
baciarek

Aktualizacja debiana i błędy

Polecane posty

Witam

 

Chwile nie aktualizowałem systemu debian 64 bit i pierwsze co sie okazało, że w ovh wywalili mirrory. Ale z tym chyba sobie poradziłem.

 

Wykonałem apt-get update

 

 

Później apt-get upgrade i po tym wyskoczyło :

 

serwer:~# apt-get upgrade
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Następujące pakiety zostały zatrzymane:
 apache2-mpm-prefork apache2-utils apache2.2-common apt apt-utils aptitude base-files bash bc bind9 bind9-host bind9utils binutils bison bsdmainutils bzip2
 ca-certificates comerr-dev console-setup coreutils cpio cpp cron debianutils dmsetup dnsutils dpkg e2fslibs e2fsprogs ed eject file findutils flex ftp g++ gcc gnupg
 grep grub-common grub-pc gzip htop info initscripts iproute iptables iputils-ping less libacl1 libapache2-mod-php5 libapr1 libaprutil1 libattr1 libblkid1 libbz2-1.0
 libc6 libc6-dev libcomerr2 libcwidget3 libdevmapper1.02.1 libedit2 libexif-dev libexif12 libexpat1 libfreetype6 libfreetype6-dev libgcc1 libgcrypt11 libgdbm3
 libglib2.0-0 libgnutls26 libgomp1 libgpg-error0 libgpm2 libidn11 libkeyutils1 libkrb5-dev libldap-2.4-2 liblocale-gettext-perl liblockfile1 liblzo2-2 libmagic1
 libncurses5 libncurses5-dev libncursesw5 libnewt0.52 libpam-modules libpam-runtime libpam0g libpam0g-dev libpci3 libpcre3 libpng12-0 libpng12-dev libpopt0 libpq5
 libreadline5 libsasl2-2 libselinux1 libsensors4 libsepol1 libsigc++-2.0-0c2a libslang2 libsqlite3-0 libss2 libssl-dev libstdc++6 libtasn1-3 libtext-charwidth-perl
 libtext-iconv-perl libusb-0.1-4 libuuid1 libwrap0 lilo links lm-sensors locales logrotate lvm2 lynx lynx-cur lzma m4 man-db mawk mc mdadm mktemp module-init-tools
 mount mtr-tiny nano ncurses-bin ntpdate openssh-client openssh-server openssl passwd pciutils perl perl-base perl-modules php5-common php5-imap procps psmisc python
 python-minimal quota readline-common rsync rsyslog screen sed smartmontools sysv-rc sysvinit tar udev update-inetd usbutils util-linux vim vim-common vim-runtime
 vim-tiny w3m wget whois zlib1g zlib1g-dev
Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:
 linux-libc-dev
1 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 172 nieaktualizowanych.
65 nie w pełni zainstalowanych lub usuniętych.
Konieczne pobranie 0B/781kB archiwów.
Po tej operacji zostanie zwolnione 929kB miejsca na dysku.
Kontynuować [T/n]? t
(Odczytywanie bazy danych ... 34077 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Przygotowanie do zastąpienia linux-libc-dev 2.6.26-29 (wykorzystując .../linux-libc-dev_3.2.15-1_amd64.deb) ...
Rozpakowanie pakietu zastępującego linux-libc-dev ...
dpkg-deb: plik "/var/cache/apt/archives/linux-libc-dev_3.2.15-1_amd64.deb" zawiera nierozpoznane archiwum z danymi data.tar.xz	 , przerywanie
dpkg: błąd przetwarzania /var/cache/apt/archives/linux-libc-dev_3.2.15-1_amd64.deb (--unpack):
podproces dpkg-deb --fsys-tarfile zwrócił kod błędu 2
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
/var/cache/apt/archives/linux-libc-dev_3.2.15-1_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

 

Od razu mówie, że jestem dzieckiem winzgrozy i pytanko czy sobie z tym poradzę (co robić), czy wołać mechanika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A repozytoria jakie sobie ustawiłeś? Wygląda na to, że repozytorium skąd pobierany jest ten plik ma uszkodzoną wersję libc-dev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
################### OFFICIAL DEBIAN REPOS ###################
#############################################################
###### Debian Main Repos
deb http://ftp.fr.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
deb-src http://ftp.fr.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
###### Debian Update Repos
deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie archiwalny mirror debiana 5 do sources.list. Wykonaj update systemu, potem zrób upgarde do 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje do 6.0 robisz tak

wpisac zrodla jak napisal baciarek do /etc/apt/sources.list tylko wheezy zmienic na squeeze i zrobic

apt-get update

apt-get dist-upgrade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bezmyślnie przekopiowałem linki bez zmiany systemu.

Okej, dzieki, zrobię aktualkę do 6 i wtedy wstawie repo z squeeze

 

Tylko jeszcze pytanko. Czy Wspaniały Direct admin się nie wykrzaczy na 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
A masz przepisaną licencje do squeeze ?

Nie trzeba przy aktualizacji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie. System zaktualizowany. Póki co wszystko działa. DA działał po aktualizacji, ale zmieniłem licencję na nowy system. Jedyny problem na jaki dotychczas napotakłem to namieszanie w DNSach. Połowa domen przestała działać - po poprawkach ponownie działa.

 

Dzięki za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×