Skocz do zawartości
maniks

Domena .no gdzie?

Polecane posty

Witam,

Proszę o pomoc forumowiczów ponieważ szukam rejestratora domeny norweskiej. Niestety firma w której rejestruje najwięcej domen nie posiada w sprzedaży domen z końcówka .no. Był na forum 3 lata temu założony taki temat: http://www.webhostin...dzie-najtaniej/ w którym napisano że norweską domeną można kupić pod tym adresem: eurodns.org . Faktycznie można kupić za 0 euro przy rejestracji i 18 euro przy odnowieniu, ale może ktoś zna jakiegoś innego dostawcę domeny .no?

Edytowano przez maniks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz, ale w podpunkcie uwagi jest wzmianka iż: Domena .no dostępna jest tylko dla firm i organizacji zarejestrowanych i mających swoją siedzibę w Norwegii. Dla osób prywatnych, obywateli Norwegii, dostępna jest tylko domena .priv.no . Nie wiem jeszcze jak to jest w wymienionej firmie w moim pierwszym poście, ale skoro jestem obywatelem Polski to nie mogę nabyć domeny Norweskiej jako prywatna osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie domeny norweskie są dostępne tylko dla osób i firm z Norwegii. A ponieważ jedna firma nie może zarejestrować więcej niż 100 domen (osoba prywatna tylko 5), nie ma też możliwości rejestracji domeny poprzez lokalnego przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Domena będzie zakupiona przez norweskiego znajomego, który ma jeszcze możliwość wykupienia 5 domen .no . Została tylko do podjęcia decyzja u jakiego rejestratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Domena będzie zakupiona przez norweskiego znajomego, który ma jeszcze możliwość wykupienia 5 domen .no . Została tylko do podjęcia decyzja u jakiego rejestratora smile.png

 

Pamiętaj tylko, że jeżeli znajomy nie ma firmy to może zarejestrować tylko domenę priv.no

Więc jeżeli to osoba prywatna to musisz szukać rejestratora, który rejestruje domeny .priv.no Nie każdy kto rejestruje .no rejestruje także .priv.no

Domena .no jest dostępna tylko dla firm.

Edytowano przez www.nazwa.info (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak niby trzeba miec firme, ale sa rejestratorzy ktorzy oferuja lokalna opieke nad domena. Co oznacza, ze mozna kupic domene .no skad sie chce nie majac zarejestrowanej firmy w Norwegii. Ja uzywam uslug http://web-solutions.eu z tego co pamietam to za .NO chyba 125$ sie placi, co przy standardowej cenie (100$ przy czym trzeba miec firemke w tym kraju) nie jest duza dodadkowa oplata. Kiedys potrzebowalem wlasnie klientowi domene finska kupic .fi i byla podobna sytuacja.. Kraje skandynawski staraja sie chronic przez to bardziej swoje adresy internetowe. Ale jak widac i to jest do obejscia :) Mam nadzieje, ze pomoglem :)

Edytowano przez dether (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×