Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
murgal

Gdzie zrobić CCNA/CCNP

Polecane posty

Witam,

 

Znacie jakieś dobre akademie gdzie mogę sobie zrobić cały kurs do CCNA potem do CCNP?

 

Mam troche czasu i kasy, a te certyfikaty się przydają. Jakie jeszcze certyfikaty są cenione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCNA czy CCNP kurs możesz zrobić obojętnie gdzie i tak certyfikat zdajesz w zewnętrznej instytucji. Jeśli chodzi o prestiż CCNA to jest on dla mnie coraz mniejszy. Pytanie czy taka wiedza przyda Ci się w pracy. CCNA jest mało interesujący. Tak naprawdę dzieje się coś dopiero w 3 i 4 semestrze. Swoją drogą IOS na urządzeniach posiada context sensitive pomoc i przy delikatnym pojęciu tematu, komendy i konfiguracja urządzeń w tej certyfikacji jest łatwa. CCNP to już inna bajka i racze dedykowany ludziom którzy naprawdę zajmują się sieciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie CCNA miałem zlecony przez firmę, więc w kwestii gdzie robić tego to nie wiem, jednakże jeśli ktoś chce robić CCNA czy CCNP tylko po to aby mieć ten certyfikat na przyszłość to moim zdaniem się nie opłaca bo kwalifikacja jest ważna przez 3 lata... potem musisz sobie to odświeżyć i iść jeszcze raz. Dlatego ja poczekałem aż firma mi zapłaci za ten kurs smile.png jednakże jeśli ktoś szuka pracy i chce miał ładne CV to ja nawet bym się nie zastanawiał.

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×