Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darkmatthew

Subdomeny czy domeny?

Polecane posty

Mam pare pomysłów co do WWW :D

i sie zastanawiam czy nie kupić jakiejś krótkiej domeny typu zxc.pl i do tego podłączać subdomeny do innych.

Czy lepiej kupować osobno każdą domene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za trzyliterową domenę zabulisz co najmniej 150 zł (na allegro) więc ja bym na Twoim miejscu wolał wziąć te 6 czy 7 normalnych domen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać 150zł na allegro, niż kupić kilaka domen i wydawać pare stówek za przedłuźenie np. 6 domen co rok:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz wartościowe strony, to jak najbardziej opłaca się postawić je na subdomenach, a nastepnie dodać je na stronie głównej np. jako menu . Takie działanie ma bardzo duzy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach, bo jest to sposób na linkowanie wewnętrzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ja również jestem za subdomenami : )

 

ps. OFFTOP: mam na sprzedaż domene : stopro.org - 100 zł PR 2 lub3

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ja również jestem za subdomenami : )

 

ps. OFFTOP: mam na sprzedaż domene : stopro.org - 100 zł PR 2 lub3

 

Pozdrawiam

Mmm, krótkaa! Normalnie rarytas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać 150zł na allegro, niż kupić kilaka domen i wydawać pare stówek za przedłuźenie np. 6 domen co rok:]

 

Jeszcze zależy do czego te domeny, bo np. takie portfolio źle wygląda na kowalski.cba.pl wink.png

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że żle wygłąda, ale tak jak pisali poprzednicy lepiej kupić jedną i z niej wydzielać subdomeny i w efekcie końcowym mamy lepsze pozycjonowanie i więcej fraz w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia gdyż google każdą subdomenę traktuje jako oddzielny serwis.

 

PS. Linkowanie wzajemne z subdomen z domeną główną sprawia że google zaczyna kojarzyć je jako część serwisu i nie jest to wskazane w pozycjonowaniu dlatego linkuje się wheelem. Przykład wp.pl i podserwisy np. czat.wp.pl itp są kojarzone jako jeden serwis przez google.

Bywały sytuacje że zbanowana przez google jedna subdomena darmowego hostingu (strona użytkownika) sprawiła że z wyników google wyleciały wszystkie subdomeny oraz główny serwis darmowego hostingu na tej domenie. Kiedyś nawet regionalna domena została zbanowana przez G. Ale to już akurat z innego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×