Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Professorek

Nulled?

Polecane posty

Gość

Ironia nieudana. Przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy Elements, który kosztuje 300 zł.Więcej funkcji wykorzystywać będą już tylko profesjonaliści, którzy mogą zapłacić więcej. GIMP też aż tak bardzo nie odstaje od towarzystwa. Tyle, że biednemu Kowalskiemu nie podoba się interfejs i dlatego korzystać nie będzie. Photoshop, to nie jest zabawka "dla ludu", który nie wykorzysta nawet połowy funkcjonalności.

Ale w Polsce niektórzy ludzie zawsze będą krzyczeć, że coś jest za drogie i dlatego piracą. A jak im się powie, że to zwykła kradzież, to już w ogóle mamy do czynienia ze świętym oburzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieudana, co do PS'a to równie dobrze mogli wydać trochę bardziej okrojoną wersję, bez tych bajeranckich i niepotrzebnych funkcji i byłoby git. Żeby nie było, z GIMP'a korzystam i nie mówię, że jest zły, ale PS mógłby być rzeczywiście tańszy. Sam muszę jechać na trialu w PS'ie bo potrzebny nam do szkoły a nie mam zamiaru kupować licencji, która jest mi potrzebna tylko na 2 lata, a potem musiałbym znowu komercyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dla przeciętnego Kowalskiego takie coś już może być, ale w moim przypadku jak PS jest potrzebny tylko do cięcia, ew. zrobienie paru grafik na stronie to jaką licencję powinienem kupić, żebym mógł już z niej korzystać jako komercyjnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w Polsce niektórzy ludzie zawsze będą krzyczeć, że coś jest za drogie i dlatego piracą. A jak im się powie, że to zwykła kradzież, to już w ogóle mamy do czynienia ze świętym oburzeniem.

Dokładnie się z Tobą zgadzam, równie dobrze można kraść Lamborgini bo jest za drogie.

 

Na rynku jest ogrom wersji tańszych, bezpłatnych, wiec nie trzeba wcale piracić.

 

 

ale w moim przypadku jak PS jest potrzebny tylko do cięcia, ew. zrobienie paru grafik na stronie to jaką licencję powinienem kupić

Wiesz czasami tez używamy tylko domeny, czasami tylko serwera i płacisz za cały okres. Nikt Ci nie da serwera w piątki i poniedziałki, bo akurat szkołę kończysz i chcesz po południu się pobawić na stronie. Tak jest to zbudowane, a ogólnie Photoshop jest przeznaczony do typowo komercyjnego użytku dlatego jest taka wysoka cena.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 sorry, ale nie... tylko, jeśli firma podejmie taką decyzję. Zresztą wiele programów ma tak, że starsze wersje dają na CD w pismach.

Co więcej, masz czasem dobre deale typu ostatnio Xara w PC Format była, a w tym programie można zrobić rzeczy praktycznie na miarę PS-a.

 

Rozumiem, że GIMP jest wkurzający i świetne efekty wychodzą rzadziej niż na PS-ie, ale są alternatywy, da radę robić, nie ma absolutnie wymówki. Kupujesz to, czy tamto, zbierasz pół roku czy rok dłużej, ale potem w końcu rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No to niech wrzucą starego CS2 i starego Office, niech będzie nawet 2000 do gazetki to pójdę pierwszy taką zakupić. Piractwo zmniejszy się o 95% wtedy i posiadanie pirata w/w to naprawdę będzie obciachem. Pozytywy odczują wszyscy i każdemu to na dobre wyjdzie. To samo z innymi starociami, nie każdy potrzebuje najnowsze wypasione wersje, dla mnie im nowsze tym bardzo często gorsze.

 

Co do GIMP-a. Interfejs ma wybitnie wkurzający, kwestia przyzwyczajenia, ale jak się od zawsze robiło w szkołach na Adobe no to na Gimpa ciężko przejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

CS2 bez przesady : ) powiedzmy coś sprzed CS-ów... ale no mówię, nie nam to wybierać, heh.

Spójrz na Corela, wiele ludzi wolałoby darmowe 9 niż płatny któryś z "X-ów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

No to niech wrzucą starego CS2 i starego Office, niech będzie nawet 2000 do gazetki to pójdę pierwszy taką zakupić. Piractwo zmniejszy się o 95% wtedy i posiadanie pirata w/w to naprawdę będzie obciachem. Pozytywy odczują wszyscy i każdemu to na dobre wyjdzie. To samo z innymi starociami, nie każdy potrzebuje najnowsze wypasione wersje, dla mnie im nowsze tym bardzo często gorsze.

 

Ale dlaczego ktos ma udostepniac za darmo swoj komercyjny produkt ? Pozytywy odczuja wszyscy z wyjatkiem autorow tego oprogramowania :-) Twoja postawa roszczeniowa kloci sie niestety z ustrojem w ktorym zyjemy. To wlasciciel / producent / wytworca dyktuje warunki na jakich sprzedaje / udostepnia swoj produkt. Nie chce udostepniac za darmo to nie udostepnia - i nikt nie powinien miec do niego o to pretensji. Microsoft to nie rzad, a Office to nie zasilek, zeby nalezal sie kazdemu potrzebujacemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ale mu nie chodzi, żeby za darmo, tylko, żeby w jakiejś gazecie z programami była jakakolwiek wersja PS'a wink.png

 

Za darmo, za zlotowke, za 10 pln, za 100 pln, za 1000 pln - niewazne, widac producent nie chce i nie daje - chodzilo mi przede wszystkim o to ze nikt nie powinien miec do niego o to pretensji :) A postawa Pawel_15 jest "dajcie mi za darmo bo chce/potrzebuje". Ja rozumiem, ze srednie zarobki Polakow sa znacznie nizsze niz na zachodzie Europy ale to kompletnie nic nie zmienia. Napisz jakis soft, wydaj na niego milion zlotych, a potem sprzedaj go w Etiopii za zlotowke, bo przeciez tam zarabiaja jeszcze mniej od nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak za 300-400 zł mogę używać tego Elements do wykorzystania w celach komercyjnych - (cięcie, ew. tworzenie grafiki na potrzeby serwisu) to będę zadowolony ;]

 

No racja, ja nie mam za złe Adobe, bo jak w Polsce nagle zrobiło się coś taniego od nich to zaraz hieny z innych krajów wbijałyby na nasz rynek, aby kupić np. legalnego CS3 za 10 zł :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ustrój w którym przyszło nam (na nieszczęście) żyć to krwiożerczy kapitalizm. OK, producent zrobił fajny program, chce za niego odpowiednią kasę to daje cenę jak za zboże i w zasadzie wychodzi na tym w plecy.

 

Przykład: mamy sobie program warty równego tysiaka (1000 PLN). Jest drogi i kupi go 10 osób, 90 będzie leciało na piracie. Czyli mają z tego 10 tysięcy. Ale jeżeli ten sam program by kosztował powiedzmy 300 PLN co spowodowałoby że byłby tani to kupi go 90 osób a 10 będzie jechać na piracie. W tym przypadku mamy zysku 27 tysięcy czyli o 17 tysięcy więcej niż przy zaporowej kosmicznej cenie i przy okazji zmniejszamy odsetek piratów. No ale jak to korporacje, muszą sprzedać mało programów za wielkie pieniądze niż sprzedać więcej ale taniej i potem mieć spokój z piractwem.

 

Skoro producent nie chce to niech cierpi że ludzie są źli i uprawiają piractwo. Gdyby ceny były niższe albo zarobki wyższe to ten proceder by upadł albo stał się rzeczą marginalną. To nie jest tak że ludzie piraca bo nie lubią Williama czy Adobe i chcą im dopieprzyć. Do piractwa zmuszają ich wysokie ceny/ ujowe zarobki w tym kraju. I nie trafia do mnie argument pod tytułem skoro cię nie stać to nie korzystaj. Bo to nie o to chodzi. Ja nie chcę nic za darmo, chcę zapłacić za ten czy tamten program ale obecna cena jest zaporowa. Z wielką radością kupię ten czy tamten program i nie tylko ja. Jest spora rzesza ludzi którzy chętnie kupią legala i będą mieli święty spokój.

 

Tera jeszcze kurde info które mnie zbiło z nóg, mam iść rano po dwa kurczaki, 20 jaj i 2 kilo kartofli. Budżet na to 120 PLN. Panie premierze, jak żyć ? Jak najkrócej, kur..a !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcą byś nie dożył emerytury z powodu załamania nerwowego. Ale racja, gdyby producenci nie szli na dużą kasę to wychodziliby na tym lepiej, ale boją się zaryzykować wypuścić jakiś produkt z mniejszą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

My nie żyjemy w kapitaliźmie... przynajmniej nie w Polsce. To jest neoliberalny socjo-kapitalizm, taki socjalizm korporacyjny, coś w tych klimatach.

 

Adobe na pewno nie wychodzi w plecy : )

Nie ma absolutnie takich wyników badań, że gdyby soft był po 20zł zamiast 100zł / 200zł zamiast 3000zł itd. itp., to by ludzie mniej piracili. Była masa takich przypadków, nawet zespoły płyty wydawały i tam nie najlepiej wychodziły na tym, heh.

 

A że u nas bida, to inna sprawa, ale nie mieszajmy tych dwóch tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by cena tego PS by spadał o jakieś 30% to bym kupił, nie używam za bardzo do celów komercyjnych ale jednak ja by była niższa z chęcią bym kupił go. Niestety tak jak napisał Paweł, oni wolą sprzedać małą ilość z dużą cenę i użerać się z piractwem niż trochę więcej za niższą cenę, i na pewno by wyszli na tym lepiej, bo mniejsza ilość piratów a oni więcej softu sprzedadzą i mają więcej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo komputerowe jest już zbyt zakorzenione by z nim walczyć. Nawet zabezpieczenia przed piractwem nic nie pomogą. Jak komuś nie chce się płacić to i tak nie kupi choćby cena spadła z 3000 do 300zł, bo to dalej dla niego za drogo skoro może go mieć za free z torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oni wcale nie sprzedają mało. Oni sprzedają tym, których na to stać. I to jest rozwiązanie o wiele dla nich lepsze niż to proponowane przez Was. To, że u nas ludzie lubią kraść oprogramowanie, nie znaczy że w innych krajach jest tak samo. Dlaczego niby Adobe ma zmieniać ceny tylko na nasz rynek?

Absolutnie nie zgadzam się z tym, że tańsze ceny oznaczają większą sprzedaż. Człowiek zawsze znajdzie wymówkę dlaczego lepiej ukraść, niż wydać te parę stów. Część osób może by kupiła, ale reszta podejdzie do tego tak jak pisze bartez119 - mogą mieć za darmo, wiec biorą.

 

To, jaki model biznesowy wybiera dana firma to jej wybór. Są firmy (nawet hostingowe), które celują w bogatszych klientów a inne natomiast sprzedają swoje produkty prawie po kosztach byle sprzedać ich jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ustrój w którym przyszło nam (na nieszczęście) żyć to krwiożerczy kapitalizm. OK, producent zrobił fajny program, chce za niego odpowiednią kasę to daje cenę jak za zboże i w zasadzie wychodzi na tym w plecy.

 

Ojtam w plecy odrazu :-) Taka jego polityka, takie jego prawo. Ty tez mozesz zrobic strone oparta na darmowym szablonie i rzadac za nia 100 tys pln. Ale dlugo sie na rynku nie utrzymasz, bo nikt tego nie kupi. Microsoft / Adobe jak widac funkcjonuja i maja sie dobrze, wiec ich obrana polityka jak widac daje im jednak zarobic!

 

Przykład: mamy sobie program warty równego tysiaka (1000 PLN). Jest drogi i kupi go 10 osób, 90 będzie leciało na piracie. Czyli mają z tego 10 tysięcy. Ale jeżeli ten sam program by kosztował powiedzmy 300 PLN co spowodowałoby że byłby tani to kupi go 90 osób a 10 będzie jechać na piracie. W tym przypadku mamy zysku 27 tysięcy czyli o 17 tysięcy więcej niż przy zaporowej kosmicznej cenie i przy okazji zmniejszamy odsetek piratów.

 

Masz jakies badania, statystyki, dane, czy tylko myslisz, ze tak bedzie ? A jezeli kupiloby go 12 osob, a 88 jechalo na piracie to ile producent bedzie "w plecy" ? ;-)

 

Bylbym za tym zeby producenci wypuszczali duzo tanszy soft wylacznie do celow prywatnych, a komercja niech placi duzo wiecej. Tylko jakos mi sie nie wydaje tak jak juz wczesniej inni pisali, zeby przecietny Kowalski potrzebowal wogole do prywatnych celow taka kobyle jak Photoshopa :) I producenci dobrze o tym wiedza.

 

No ale jak to korporacje, muszą sprzedać mało programów za wielkie pieniądze niż sprzedać więcej ale taniej i potem mieć spokój z piractwem.

 

Gdzie jest dla Ciebie granica malych, a wielkich pieniedzy ? Czy dla agencji reklamowej, ktora uzywa Photoshopa i kasuje kilkadziesiat tys. pln za projekt swojego klienta - 3-5 tys na podstawowe oprogramowanie, dzieki ktoremu zarabia te kilkanascie tysiakow na projekcie to duzo, czy malo ? :) Jezeli masz firme to najwyrazniej za malo kasujesz klientow, ze narzekasz! Photoshop to narzedzie i zwykly koszt, ktory trzeba uwzglednic w biznes planie. Tak jak narzedziem dla ciesli jest pilarka spalinowa, dla rolnika ciagnik, a dla DJa mikser - im tez nikt narzedzi za pol darmo nie dal i nie marudza :)

 

Skoro producent nie chce to niech cierpi że ludzie są źli i uprawiają piractwo. Gdyby ceny były niższe albo zarobki wyższe to ten proceder by upadł albo stał się rzeczą marginalną.

 

Narzekaj wiec na rzady, a nie na producentow oprogramowania. Oni nie sa winni ze tak malo Polacy zarabiaja :)

 

[...]Ja nie chcę nic za darmo, chcę zapłacić za ten czy tamten program ale obecna cena jest zaporowa. Z wielką radością kupię ten czy tamten program i nie tylko ja. Jest spora rzesza ludzi którzy chętnie kupią legala i będą mieli święty spokój.

 

Idz do salonu BMW i powiedz sprzedawcy ze chcesz kupic ta nowa szostke ale nie za 200 tylko za 10 tys pln. Mozesz dodac, ze sprowadzisz spora rzesze ludzi ktorzy tez chetnie kupia za dyszke ten samochod :-) Czujesz analogie ? Nie mozesz miec czegos co jest warte zlotowke, za grosz :)

 

Tera jeszcze kurde info które mnie zbiło z nóg, mam iść rano po dwa kurczaki, 20 jaj i 2 kilo kartofli. Budżet na to 120 PLN. Panie premierze, jak żyć ? Jak najkrócej, kur..a !...

 

No nie mow ze Ci na to 120 pln nie wystarczy ? Nie zartuj - studenci ponoc za to potrafia przezyc przez miesiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Mogliby przynajmniej dopasować ceny do zarobków w Polsce, no ale żeby program był tańszy to nie byłby już dla "elity"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Świetne wymówki. Szkoda tylko, że jakoś żaden z was nie zauważa, że jest fotoszop, który kosztuje 300zł, i który mimo to posiada więcej funkcji niż potrzebuje przeciętny Kowalski. Strzelam, że to dlatego, iż lans mniejszy...

Po co mam powtarzać to co było w kilku wcześniejszych postach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×