Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kvs

Darmowe VPS-y na FB

Polecane posty

E tam, a mi odpowiada. Pady są, ale to darmowa usługa i nie oczekuje nie wiadomo czego. Myślałem, że i tak będzie działało dużo gorzej, a tu proszę pad kilku godzinny zdarzył mi się pierwszy raz od 5 dni. Gdybym chciał postawić jakikolwiek projekt czy to większy czy mały to oczywiście zakupił bym płatną usługę, ale do nauki, instalacji różnego oprogramowania, konfiguracji itd w zupełności mi wystarcza. Do tego dochodzi budżet studenta, gdzie na utrzymaniu jest już hosting współdzielony i kilka domen. Jasne, że można postawić taki serwerek na maszynie wirtualnej, ale na moim netbooku nie da rady odpalić nawet najlżejszego systemu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako proxy (służące do oglądania serialideł) się nadaje idealnie. Między innymi dzięki temu szybciej zmęczyłem cztery sezony Farscape na tasiemce24.pl ;)

A tak na poważnie, to do hostowania stron wolałbym użyć własnego kompa na Neoście z wysyłem 4 Mb/s z podpiętym DDNS, działa na pewno szybciej i przede wszystkim stabilniej od tego VPSa. Jako darmowa zabawka jednak nie jest takie aż tragiczne, kiedyś miałem lowendowego VPSa za 3 czy 4 baksy miesięcznie, który działał gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przenieśli.Localhost teraz to node3

na starym serwerze czyli "localhost" jest tylko sam panel, pozostałe vpsy na node2 i node3 czyli dwóch odrępnych maszynach

 

nowy serwer to

Xeon 4x 2,13 ghz

120 GB RAM

10 TB HDD

port 1Gbps

Edytowano przez kvs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, Tak.. Jedna wielka podpucha... Home tak samo kampania wielka, a nie słyszałem aby ktoś dostał wspomniany serwer na testy, tak samo będzie tutaj. Era darmowych VPS coś jak pipni już dawno za nami.. Zresztą wolę wydać te 19 zł, i wiedzieć co i jak, niż ..

Mam znajomych, którzy brali udział w fazie testów, ja niestety się nie dostałem. Co do h1f, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przenosinach na node3 póki co jest błyskawica. Reboot w panelu to sekunda, a nie kilka minut jak na poprzednim. Poczekamy, aż zapełnią serwer, zobaczymy jak wtedy będzie się spisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkość też zaskakuje:

 

 

Connecting to cachefly.cachefly.net|205.234.175.175|:80... connected.

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 104857600 (100M) [application/octet-stream]

Saving to: `100mb.test.1'

 

100%[======================================>] 104,857,600 22.7M/s in 4.3s

 

2012-04-29 14:29:35 (23.2 MB/s) - `100mb.test.1' saved [104857600/104857600]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Próba logowania się poprzez Putty zawiesza się na próbie wpisania hasła. Username wpisuje normalnie, zaś jak wyświetla się pole do wpisania hasła to stoi i nic. Mogę klikać "enter" to pojawi się nowe pole do wpisania hasła a i tak nic nie można zrobić.

 

Ktoś też miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Username wpisuje normalnie, zaś jak wyświetla się pole do wpisania hasła to stoi i nic.

Hasło wpisujesz w "niewidzialne" pole.. celowo nie wyświetlane jest co wpisujesz bądź ile to ma znaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu. Kolega kilka postów wyżej się nie odezwał, więc albo sobie poradził albo go nie ma. Albo mu SSH sypnęło albo po prostu źle hasło wpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po (re)instalacji systemu dobrze jest ponownie wklepać hasło roota w panelu, też miałem podobny problem, po przeniesieniu na node3 nie mogłem zalogować się do konsoli, ponowienie hasła roota w panelu rozwiązało kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu. Kolega kilka postów wyżej się nie odezwał, więc albo sobie poradził albo go nie ma. Albo mu SSH sypnęło albo po prostu źle hasło wpisuje.

Hasło wpisuje dobre, bo nawet "aaaaa" nie wchodzi. Wybacz, ale nikomu nie udostępniam swoich danych i haseł.

 

Po (re)instalacji systemu dobrze jest ponownie wklepać hasło roota w panelu, też miałem podobny problem, po przeniesieniu na node3 nie mogłem zalogować się do konsoli, ponowienie hasła roota w panelu rozwiązało kłopot.

 

Robiłem reinstal Centos <> Dobian, wpisywałem nowe hasło roota i do konsoli, nic nie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×