Skocz do zawartości
lord101

Strefa SOA - konfiguracja

Polecane posty

Mam problem a raczej brak strefy SOA na serwerze, jako ze nie mam pojęcia jak się za to zabrać i ustawić. Proszę mi napisać jaki ma być typ i wartość dla rekordów DNS na serwerze. Panel to Hyper VM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe wartości.

Refresh 2h, retry 1H, expire 7D, TTL 1D.

Jeśli nie wiesz co jak wpisać to daj SS panelu, do hypervm nie mam dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień, przelicz sobie na sekundy. Ustaw na taki jaki będzie ci potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko co ze SS bo nadal nie wiem jak zmienić SOA, może mam poczekać jeszcze z 1-2 dni jak się odświeży DNS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Dobra, tylko co ze SS bo nadal nie wiem jak zmienić SOA, może mam poczekać jeszcze z 1-2 dni jak się odświeży DNS ?

 

Najwyrazniej panel nie obsluguje / nie pozwala na edycje rekordu SOA. Chodzi o domene host.rzeszow.pl ? Bo on jak najbardziej ma poprawny rekord SOA:

 

 

host.rzeszow.pl has SOA record dns100.ovh.net. tech.ovh.net. 2012040901 86400 3600 3600000 300

 

:)

 

Dobra, tylko co ze SS bo nadal nie wiem jak zmienić SOA, może mam poczekać jeszcze z 1-2 dni jak się odświeży DNS ?

 

Ale co wlasciwie chcesz zmienic w rekordzie SOA ? Zmiane TTL widze masz - to pewnie wlasnie ustawienie czasu TTL w SOA. Jezeli pozostale rekordy nie maja ustawionego wlasnego TTL to dziedzicza ta wartosc z TTL ustawionego w rekordzie SOA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić DNSów z OVH na DNSy z VPS

czyli na:

ks380419.kimsufi.com

ns.kimsufi.com

 

lub ns1 i ns2

 

"

Strefa SOA dla domeny host.rzeszow.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ks380419.kimsufi.com

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Nie mogę zmienić DNSów z OVH na DNSy z VPS

czyli na:

ks380419.kimsufi.com

ns.kimsufi.com

 

lub ns1 i ns2

 

"

Strefa SOA dla domeny host.rzeszow.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ks380419.kimsufi.com

"

 

 

Czyli domena host.rzeszow.pl zwyczajnie nie jest skonfigurowana na serwerach DNS ns.kimsufi.com i ks380419.kimsufi.com. Kazda skonfigurowana w DNSie domena musi miec rekord SOA, ktory powinien tworzyc sie "z automatu" po przypisaniu tej domeny na w/w serwerach. Niestety nie znam tego panelu - moze dodales obsluge tej domeny na w/w DNSach ale one jeszcze sie nie odswiezyly ? Kiedy ja tam skonfigurowales ? Moze wystarczy poczekac :)

 

 

host host.rzeszow.pl ns.kimsufi.com

Using domain server:

Name: ns.kimsufi.com

Address: 213.186.33.199#53

Aliases:

 

Host host.rzeszow.pl not found: 5(REFUSED)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy poczekac smile.png

Myślę, że w tym przypadku Kolega doczeka się emerytury, a domena w dalszym ciągu działać nie będzie..

 

[milosz@oxygen ~]$ dig host.rzeszow.pl @ks380419.kimsufi.com

; <<>> DiG 9.8.2rc1-RedHat-9.8.2-0.2.rc1.fc16 <<>> host.rzeszow.pl @ks380419.kimsufi.com
;; global options: +cmd
;; connection timed out; no servers could be reached
[milosz@oxygen ~]$

Jak widać daemon DNS nie nasłuchuje na zewnętrznym interfejsie. Poza tym trzeba jeszcze dać zezwolenie na eksport stref do ns.kimsufi.com (213.186.33.199). Dopiero jak główny serwer DNS będzie poprawnie skonfigurowany można sobie dodać obsługę secondary DNS w Managerze OVH. Inaczej nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×