Skocz do zawartości
Gość

Poleasingowy laptop - ma to sens?

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Tak się rozglądam za lapem jakimś za 1000PLN, że 2 rdzenie, 3-4GB RAM... tak do wyjazdowego Photoshopa : ) najlepiej 13-14 cali. Wpadł mi w oko Dell D630. Jest taki 2 ulice ode mnie i mogę podejść pooglądać. Trochę mi "szkoda" na nowego lapa, bo chcę ciut pojeździć z nim i takie tam.

 

Moje pytanie - czy ktoś kupował na Allegro poleasingowca, czy ktoś ma doświadczenie jakie marki jest sens brać z używek poleasingowych? A może ktoś ze znajomych z wht ma coś do sprzedania? : )

 

Zależy mi na panoramicznej matrycy, 4:3 mnie przeraża na lapie (jak te gusta się zmieniają, ach!).

 

Mile widziane osobiste historie z używkami z Allegro, od znajomych itd.

Ma to sens?

 

Dzięki,

 

Miłosz / Sponsi

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

zależy jak leży.

 

przede wszystkim uważaj na baterię (sprawdź! pojemnośc, cykle, etc.) bo na ogół są wyjechane jak koń po westernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bateria to akurat luz, lap ma udawać przenośnego desktopa... sporo Lenovo, Dell-a jest... chyba luz, szczególnie ten pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane osobiste historie z używkami z Allegro, od znajomych itd.

Ma to sens?

 

ma to sens.

kupilem kiedyś na allegro polisingowego lapka DEL Latitude 14.1 cala ekran, p3 750MHz, 256 MB RAM.

 

Super sprzęcik ale były problemy z klawiaturą - 2-3 klawisze wymagały większego nacisku. Kupilem na alegro nowa klawiaturę i problem zniknął.

 

Nie wiem jakie sa ceny ale ogólnie polecam zakup poleasingowych lapków. Tak jak pisze nrm - sprawdź baterie.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Tak się rozglądam za lapem jakimś za 1000PLN, że 2 rdzenie, 3-4GB RAM... tak do wyjazdowego Photoshopa : ) najlepiej 13-14 cali. Wpadł mi w oko Dell D630. Jest taki 2 ulice ode mnie i mogę podejść pooglądać. Trochę mi "szkoda" na nowego lapa, bo chcę ciut pojeździć z nim i takie tam.

 

Ja bym odzalowal i kupil jednak nowego. Zonie kupilem ostatnio della vostro 1440 i jest bardzo zadowolona - i3, 4gb ram, 500gb dysk za ~1700 pln, maly (~14'), stosunkowo lekki, dobra rozdzialka. Uzywany to loteria - moze byc z nim wszystko w porzadku, a moze sie zepsuc po tygodniu. Moze sie okazac ze bateria slaba, w zasilaczu juz kabelek sie lamie i tasma od matrycy nie styka i za wymiane zaplacisz tyle ze mialbys za to nowy sprzet o niebo lepszych parametrach smile.png Vostro maja swietna gwarancje biznesowa - serwis przyjezdza do siedziby klienta i naprawia go na miejscu. Bez dodatkowych oplat (ta gwarancja w sensie). Moje laptopy przy dosc intensywnym uzytkowaniu wytrzymuja srednio 2 lata i kaplica - nie ma juz ich sensu naprawiac bo 2 lata to juz przepasc technologiczna jest. Z historii i zdarzen znajomych moge tylko powiedziec ze NIE polecam HP i Lenovo - bardzo awaryjne!!

 

Zobacz tez sobie ile kosztuje dodatkowy ram - DDR2 jest chyba z 2 x drozszy od DDR3, a photoshop pamieciozerna bestia przeciez jest smile.png

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Heh, ktoś pisał, że "tylko nie Vostro" w jakimś wątku tutaj"... no i za mniej niż 2000 z hakiem nie widzę nigdzie : /

pewnie, że wolałbym nowy, ale to jest praktycznie 2x tyle z ceny...

Lapa kupię z mojego miasta, więc go pewnie obejrzę "i w ogóle"...

Z tym Lenovo to ciekawa sprawa, jedni mówią, że HP dobre (inni, że nie), inni, że Lenovo dobre (a tu mówią, że nie)... hmmm

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Heh, ktoś pisał, że "tylko nie Vostro" w jakimś wątku tutaj"... no i za mniej niż 2000 z hakiem nie widzę nigdzie : /

 

http://allegro.pl/zaradny-dell-vostro-1440-i3-370m-6g-250g-mat-nbd-i2245994660.html

 

A tu z gorszy, prockiem za 1629:

 

http://allegro.pl/biznesowy-dell-vostro-1440-p4600-4gb-250gb-mat-nbd-i2255341038.html

 

pewnie, że wolałbym nowy, ale to jest praktycznie 2x tyle z ceny...

Lapa kupię z mojego miasta, więc go pewnie obejrzę "i w ogóle"...

Z tym Lenovo to ciekawa sprawa, jedni mówią, że HP dobre (inni, że nie), inni, że Lenovo dobre (a tu mówią, że nie)... hmmm

 

Nigdy nie mialem ani HP ani Lenovo wiec akurat te opinie nie sa stronnicze :-) Ale o padach HP slyszy sie chyba najwiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ( do roku czasu ) przez moje ręce przeszło około 70 delli vostro 1540 i tylko z jednym był problem ale dzięki magicznej gwarancji na drugi dzień wszystko zostało rozwiązane . Delle z serii vostro mogę spokojnie polecić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×