Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacked

Wordpress MultiSite - wybór i łączenie serwerów

Polecane posty

Cześć wszystkim.

Zamierzam otworzyć własną platformę blogową, z wykorzystaniem Wordpress MultiSite, użytkownicy będą mogli tworzyć własne blogi oparte na WP. Znam się ogólnie na programowaniu po Wordpress, tworzeniu pluginów, motywów itd. Ale nie wiem zbyt wiele na temat hostingu.

Bardzo zastanawia oferta Kimsufi, zwłaszcza serwer 24G. Wydaje się szybki. Worpdpress dzięki odpowiednim pluginom potrafi generować nieduże obciążenie. Pytanie tylko: ile taki serwer dla radę obsłużyć blogów? 100, 1000, 5000 witryn? Wprawdzie nie wszystkie strony są ciągle oblegane, a jeśli nikt nie przegląda bloga, to też obciążenie nie występuje. Naprawdę nie znam się na serwerach, dlatego nie wiem na co stać taki serwer. Prawdopodobnie umieszczę bazę danych na osobnym serwerze, żeby zwiększyć wydajność. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Załóżmy że platforma się rozrasta, jeden serwer już nie wystarczy, muszę kupić kolejny. Jak teraz go zintegruję? Inaczej, jak sprawić żeby na serwerze tworzyły się nowe blogi, a na starym pierwszy już nie? Nie wiem, jak ma to się odbyć skoro to na pierwszym serwerze instaluję Wordpress MultiSite... i tam domyślnie tworzą się nowe witryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz być dobrym programistą php, skoro zadajesz pytania ile taki serwer Ci uciągnie blogów.

Może być to 100, może być 1000 - na to ma wpływ odpowiednia konfiguracja usług jak i samych skryptów - wróżenie z fusów.

Po pytaniach które dałeś idzie łatwo wywnioskować, że bez dobrego administratora będziesz miał bardzo ciężko ;)

 

Jak programujesz kompletnie nie znając się na serwerach?

 

Jak teraz go zintegruję? Inaczej, jak sprawić żeby na serwerze tworzyły się nowe blogi, a na starym pierwszy już nie?

Najprościej będzie ustawić przy rejestracji serwer na którym ma tworzyć konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw to na naginx, uciagnie wiecej niz apache. Mozesz wykorzystac go takze jako load balancer gdy serwis sie rozrosnie. Mozesz tez uzyc serwera cache np traffic server lub memcached- nginx ma wbudowany modul do obslugi go. Do tych serwerow mozesz uzyc tez load balancera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak programujesz kompletnie nie znając się na serwerach?

Nie jestem świetnym programistom, nie znam się na serwerach, ponieważ wszystko co robię odbywa się na zainstalowanym lokalnie WAMP-ie.

 

najprościej będzie ustawić przy rejestracji serwer na którym ma tworzyć konta

Myślałem nad tym tylko - jak to zrobić? Wszystkie blogi są domyślnie instalowane tam gdzie została zainstalowana sieć MultiSite. A jeśli MultiSite jest zarejestrowany na pierwszym serwerze, to co w takim wypadku zrobić? Może jeśli by w jakiś sposób przyłączyć serwer do Wordpress MU, to wtedy serwer zaczął by być używany?

 

W sumie, administratora chciałbym zatrudnić do skonfigurowania i zabezpieczenia, ale o tym pomyślę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Wiekszosc tutaj to programisci, administratorzy, taka wiedze oni sprzedaja i czesc z nich utrzymuje sie z tego. Zatrudnij administratora i bedziesz mial spokoj, zrobi wszystko co potrzeba.

Edytowano przez mFilmy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×