Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Bezprzedowa Sieć - Porada

Polecane posty

Siemano!

Potrzebuję porady, a więc sprawa wygląda tak, dość mam posuwania z kablem po pokoju tak by mieć w lapku neta niestety nieraz muszę wyjść z pokoju, a kabel nie jest długi i uciążliwy.

Doradzcie mi czy jest jakiś mini rotuer hmmm.. na pci lub usb, neta mam mobilnego, modem hsdpa, kompa i tak mam włączonego non toper.

Rzecz jasna mówić chciałbym pościć sobie przez wifi z kompa neta na laptopy i telefon. Oczywiście sieć z hasłem, możecie jakoś proszę pomóc?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś na pci tak aby udostepnić z pc neta przez wifi na inne urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym raczej aby pc miał na sztywno połaczenie z netem i udostepniał przez wifi.

Chodzi głownie o konfiguracje, jeżeli router to jak się tam sieciami zarządza programem, boje się konfguracji routera:D

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co do routera powiedz mi jak wygląda jego konfiguracja, i czy jest możliwość podpiąć neta do pc na sztywno, a na lapka i tel przez wifi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zastosowania kupiłbym kartę wifi na PCI, i zrobił zwykłą siećna komputerze, skoro on ma udostępniać internet.

Będzie to banalne rozwiązanie, wymagające zarówno w Windowsie jak i Linuxie kilku kliknięć myszki.

 

Nie kupuj kart wifi na usb - ich zasięg jest nijaki, a żywotność dość krótka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thx a co sądzisz o tym ruterze http://komputronik.pl/product/117527/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_3G_Wi_Fi_150Mb-s_TL_MR3220.html

Powiem tak pc chciałbym połaczyć na sztywno pc, tel i lapek przez wifi, czy ten ruter na to mi pozwoli (raczej tak) mam neta 3G.

Bądź karte wifi na pci z softem Ap

Szczerze to wole ruter lecz chce się upewnić bo nie chce hajsu w błota wyrzucać, powiedzcie mi jak wygląda zarządzanie sieciami wifi.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz zrobić tak:

- modem 3G podłączasz do PC

- kartę sieciową w PC ustawiasz na wysyłanie

- z PC ciągniesz kabel do mini routera/access pointa

i po kłopocie, ale to rozwiązanie jest dobre tylko gdy PC ma być na sztywno wpięty do neta przez modem

 

@edit:

tu masz tani AP: http://allegro.pl/access-point-tp-link-tl-wa501g-wifi-client-a112-i2221537892.html

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz pytam o ten router, nie zawsze mam pc włączone, ale często.

Odpowie ktoś na pytanie czy do niego wepne modem 3gb i puszcze neta kablem do pc i wifi na lapka i tel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak wygląda takie rozdzielanie router sam nadaje ip i udostepnia czy recznie jakiś program? jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router konfigurujesz przez podpięty komputer po lanie. W przeglądarce wpisujesz adres 192.168.1.1 standardowo login i hasło to admin.

W panelu zmieniasz wszystkie ustawienia. Router nadaje poszczególnym komputerom adres od 192.168.1.1xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×