Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
McNeal

Duży projekt mała kasa. Aplikacja Online - zlecenie możliwe do wykonania lub współpraca.

Polecane posty

Z braku czasu i możliwości poszukuję ludzi "dobrej wiary" do napisania aplikacji dotyczącej pewnych danych i elementów dla rejestracji online.

 

Pewna firma zleciła mi dwa lata temu takową aplikację, która była a raczej miała być czymś w rodzaju ewidencji danych podmiotów oraz danych rejestrowych punktowanych i uzupełnianych przez owe podmioty własnych klientów końcowych.

Nie będę pisał o co chodziło ale zlecenie obejmowało napisanie aplikacji, wdrożenie i poprawki, administrację oraz utrzymanie na naszych serwerach oraz co najważniejsze znalezienie firm chętnych do udziału w projekcie.

Otrzymałem zaliczkę w wysokości 2tys zł (już przejedzona) i ruszyliśmy z planem co jak i ustalenie konkretnych elementów czyli co i jak ma działać i jak ma wyglądać. Firma przyjęła założenie iż w pierwszym roku działania aplikacji koszt miesięczny obsługi (czyli mc/ kasa dla mnie z all i maszyną) to 1tys zł. Zaczęliśmy przygotowywać grafikę, analizować co jak i w jaki sposób i co najważniejsze szukać klientów. Znaleźliśmy ponad 200 firm które chętnie za darmo przystąpiłyby do projektu mając dodatkowe narzędzie które na nawet na dziś brak w PL choć jakieś tam próby i raczki są...

Obdzwoniliśmy ponad 300 firm i ponad 200 zadeklarowało udział na 100% a ponad 50 przystąpiłoby ale chciały by pobierać opłaty od końcowych klientów i dzielić się z nami na pół itp... które owa firma w pierwszym roku działalności wprowadziła bardzo niskie opłaty (30zł/szt).

Przeanalizowaliśmy również to ile potencjalnych klientów końcowych (nie firm wchodzących do projektu) mogłoby się znaleźć, to zaszokował nas element który można znaleźć w bazie jednej z agencji... ponad 11mln... z czego cześć na pewno wniosła by opłatę tych 30zł/rocznie a nawet więcej bo kilkadziesiąt firm dzwoniło do nas bo zaoferowało klientom swoim taką usługę i chętnych niebrakowało...

Co do firm jest w bazie kilkadziesiąt tys... i biorąc pod uwagę iż połowa by zaoferowała takie usługi swoim klientom, och niech 10% to już są wielgachne pieniądze.

 

CO do samej aplikacji:

 

- formularz rejestracyjny dla nowych podmiotów

- baza danych z informacjami poszczególnych podmiotów i ich klientów...

- graficzne jakieś elementy uzupełniające

- przeszukiwanie bazy po nr identyfikacyjnych, regionach, miastach itp...

- różnoraka możliwość definiowania własnych pozycji

- historię - raporty i analizy

- Konto firma wraz z nadawaniem przez niego praw dostępu dla każdego klienta

- konto klient

 

Oj chaotycznie to napisałem...

 

Po ponad roku dziś jakąś godzinę temu ze Szczecina znów zadzwoniła jakaś firma/klientka która chciała miec dostęp do tego bo obiecała swoicm klientom że po nowym roku już 100% będzie gotowe.

 

Sam nie wiem co robić a nie chcę zdradzać o co chodzi...

 

Oczywiście to nie oferta ale taki chaos mi przeleciał przez śródmózgowie i wizja wielkiej kasy że chętnie złożyłbym profesjonalny zespół który by podjął się zadania...

 

Co do kasy... Mogę zainwestować kilka tysiaków ale z moimi "LUDZIAMI" nie podejmę się bo za nic nie możemy wygospodarować chwili na cokolwiek... a tu jeszcze hosting wejdzie to ogólne przy szafach noclegownie będzie trzeba otworzyć.

 

Czyli reasumując = szukam tylko ludzi, mających w czubie wiele, którzy mogą się kasą dołożyć i pracą do tego. Takie rozłożenie pozwoliłoby na rozkład sił i środków na cały projekt a ewentualne koszty działalności mógłbym w pierwszej fazie projektu (rok lub więcej ) wziąć na siebie.

 

Brane tylko pod uwagę : Info tylko na PW z co możesz i ile możesz zainwestować... oraz kontakt tel.. i email... po niedzieli do wszystkich chętnych oddzwaniam...

 

Ja jak napisałem mogę poświęcić kilka tys. na rozwój oraz poświecić swoje dziewczyny by znów rozdzwoniły się po firmach po całej Polsce...

 

Proszę tylko nie jeździć po mnie bo to PIASKOWNICA... ale projekt jak najbardziej do urealnienia.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nm... to nie tauryna i nie zadawaj dziecinnych pytań, bo mierzysz swoją miarą chyba, ja jestem dorosłym facetem, który ma biznesów kilka, lepsze gorsze ale są i się rozwijam a nie jeżdżę po kimś tylko dlatego że nie umiem konstruktywnie się wypowiadać.

 

CZYLI .. nie zadawaj głupich pytań... legalny i dobry biznes - polegający na ewidencji pewnego rodzaju elementów, których sa właścicielami ludzie, i ich jest naprawdę spora grupa...

Oczywiście GIODO również w tym wypadku się będzie kłaniało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... niee...

Taka ewidencja danych klientów, firm które ich obsługują, z tego co widzę firma działa na innym teraz polu, sprzedają chińskie tablety, gps, tele itp...

Ja wówczas na telefon przez 2 miechy wydałem ponad 1400zł. Do tego całego projektu kontaktowaliśmy się z taka centralną ewidencją EU i miała być współpraca i takie tam, oraz elementy ID mieli oni zamówić co pamiętam w cenie 1/5 oferowanej przez PL firmy. Firma ta miała na tym zarabiać ale temat upadł po odejściu jednego ze wspólników i chyba nie dogadali się z podziałem kasy w tejże firmie bo wystawiłem tylko FV na kwotę co otrzymałem i zrezygnowali. Teraz widzę że jednoosobowo jest prowadzona.

Aż napisze zaraz maila i zobaczę co odpowiedzą.

 

Dwa lata temu (koniec 2009r) nie było takich rozwiązań jak oni planowali i nadal nie ma... Myślę że wypaliłoby to choć gdybym zainwestował własną kasę i czas musiałoby wypalić. Dla mnie potwierdzeniem słuszności tego był ten element budowania bazy klientów który miał skuteczność ponad 70%... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoje dziewczyny by znów rozdzwoniły się po firmach po całej Polsce...
A do mnie nie zadzwonią? :(

 

A teraz koniec offtopu ;) pierwsze stanowcze pytanie: jaka platforma / język programowania ma być użyty do tego projektu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Panie xorg trzeba zamknąć bo to nierealne by to wykonać. Policzyłem sobie że inwestycja na miarę kilkudziesięciu tysiaków., sama platforma, wykonanie to połowa sukcesu, reszta to sprzęt który trzeba wyposażyć każdego klienta. Może dlatego zrezygnowano...

 

Jedank sprawa zbyt żercza.

 

Można koszować... mimo iż piaskownica... Zainteresowanym info napisze na PW ale jak ktoś nie ma ze 20-30k to niech nawet nie pyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym poście widać, że to inwestycja na gigantyczną kasę. Obsługa bazy MILIONÓW klientów? To musi kosztować. Ja pod obsługę aplikacji dla jednej a rozwojowo kilku niedużych firm liczyłem inwestycję na grubo ponad 100k netto (budowa systemu i jego utrzymanie w pierwszym roku + sama aplikacja).

Wiele genialnych pomysłów rozbiło się o mur finansowy. Ale z drugiej strony są banki - jeśli jest to tak przełomowy projekt z możliwościami, to może warto będzie go skredytować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×