Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ojciec Dyrektor

Nowe części do kompa.

Polecane posty

Mam takie pytanie do tych co się znają na sprzęcie. Chce ulepszyć komputer i potrzebuje kupić karte graficzną + pamięć RAM.

Czy taka karta graficzna http://allegro.pl/no...2196398810.html + http://allegro.pl/ki...2222458486.html te pamięci podejdą pod tą kartę i będą współpracowały? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

ewentualnie taka karta graficzna http://allegro.pl/gigabyte-gt430-1gb-ddr3-128bit-fan-80mm-gw-36m-fv-i2195001665.html

powiedzcie która lepsza i dlaczego :)

Edytowano przez Ojciec Dyrektor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuje rozbudować pamięć do 4gb przynajmniej.

 

A co myślicie o kartach poniżej:

http://allegro.pl/gigabyte-gt430-1gb-ddr3-128bit-fan-80mm-gw-36m-fv-i2195001665.html

oraz http://allegro.pl/asus-geforce-gt520-1024mb-silent-810-1200-box-i2194715364.html

która z tych lepsza ?

Edytowano przez Ojciec Dyrektor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej napisz ile masz do wydania na samą kartę, to będzie łatwiej coś doradzić. Proponuję zerknąć na radki, dostaniesz to samo w niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz używał 64bitowego styustemu jest sens by pchać pow. 4gb RAm. Z kart podanych nadaje się jako tako karta z szyną 128bit G430 reszta nie ma sensu. Szukaj karty z magistralą min 192bit i 1Gb RAM GDR5 , takie karty koszt około 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na poprzedniej karcie (ATI Radeon HD 2600 Pro [512mb]) włączało się , lecz po dojechaniu do kryjówki wywalało mi bluescreen z błędem ati3duag.dll. Ostatnio karta padła i musze nową kupić.

Możecie dać jakieś linki do dobrych kart PCI Express [16] z 1GB pamięci i w miarę tanią, tak żeby poszło to gta4/fsx ? Nie znam się na tym za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ta karta styknie ...

Ale nie pamiętam czy passive czy nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej tak. Mam GTS450 i GTA 4 śmiga, tak samo jak NFS HP (swoją drogą polecam grę na padzie), NFS The Run, CoD od wersji 2 do MW3 (1 i UO nie sprawdzałem ale co tu testować :P), Mass Effect 1/2, BF (2, BC2, P4F, 3) i parę innych gier działa znakomicie. Taki HP i CoDy działają na full, reszty nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jaki masz procesor, ASUS GeForce GT 440 1024MB DDR3 ? DDR3? Ja mam radeonka HD6770 do tego procesor AMD x4 3.0 i jak na razie we wszystkie gry jakie miałem śmigałem na full detalach.

Czekam na info o procesorze.

 

CoDy działają na full, reszty nie pamiętam.

 

Haha, cody od wersji 2 nie wyewoluowały za daleko jeśli chodzi o grafikę :P

Edytowano przez webtalk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że brakuje tu podstawowych informacji o producencie zasilacza - obojętny jest Ci Twój komputer?

 

Wszystkie wymienione przez autora karty są przeznaczone multimediom, nie wiem na jakiej rozdzielczości i detalach chcesz na nie grać.

Karta do gier z 1GB pamięci za 250zł? Wolne żarty

 

Podaj informację o procesorze (firma, model) i zasilaczu (firma, model, a nie puste cyfry typu "400W")

 

//edit

Na Twoim miejscu udałbym się na forum komputerowe z prośbą o pomoc, na pewno będzie lepsza niż tu ;)

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnych informacji nie podam, bo komputera nie ma w domu :)

informatyk do którego zawiozłem kompa, powiedział że jak chce taniej to żebym popatrzył sam na te części a on mi zmontuje.

Z tego co pamiętam to procesor był 2Ghz.

 

Dzięki za informacje, raczej się zdecyduje na GT 440 bo na tyle mam kasy teraz.

~do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

dokładnych informacji nie podam, bo komputera nie ma w domu smile.png

informatyk do którego zawiozłem kompa, powiedział że jak chce taniej to żebym popatrzył sam na te części a on mi zmontuje.

Z tego co pamiętam to procesor był 2Ghz.

 

Dzięki za informacje, raczej się zdecyduje na GT 440 bo na tyle mam kasy teraz.

~do zamknięcia

 

Pamiętaj że procesor procesorowi nie równy.

 

 

Może zobacz czy nie lepiej byłoby sprzedać starego kompa i kupić nowy/używany lepszy? (oczywiście dołożyć troszeczkę gotówki)

 

 

Zmienisz kartę graficzną, dołożysz ram to za chwilę musisz zasilacz zmienić na lepszy, później stwierdzisz o fajna gra ale procesor niedomaga bo stary to znowu masz wydatek później stwierdzisz przydałby mi się nowy dysk, ale ten zasilacz co już kupiłem to niepotrzebnie na nim oszczędziłem i znowu muszę kupić nowy. I zrobisz takie błędne kółko...

 

 

Przemyśl sobie co potrzebujesz. Jaki masz budżet, jaka jest wartość obecnego komputera, czy miałbyś gdzie sprzedać (popytaj w serwisach u siebie, często skupują komputery) zobacz ile byś musiał dołożyć do wymarzonego komputera i przekalkuluj sobie czy opłaca ci się sprzedać kompa + dołożyć 500zł czy wydać 800zł na rozbudowę starego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×