Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Pomoc z Napędem Optycznym

Polecane posty

Witam posiadam napęd optyczny Samsung DVD Writer SE-S084c, Napęd działa w laptopie z Win7 normalnie a gdy podłączam pod PC mojego .. to niestety wariuje.. nie chce pokazać się w Mój Komputer a jak jest to zaraz znika, miał już ktoś taki problem ? potrzebuje nagrać troszkę płytek i właśnie w tym problem .. są może do tego jakieś sterowniki ? bo instalowałem jakieś, ale to nie pomaga nie wiem co jest. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napęd ma własne zasilanie czy z USB? Podpinasz na port USB bezpośrednio czy przez jakiegoś huba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu napęd nie dostaje odpowiedniego zasilania. Odłącz inne urządzenia podpięte do tej magistrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watpie, mam 8usb a korzystam z 4tylko.

Odziwo płyte audio odczytało dvd juź nie chce na lapku kumpla działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejść (PORTÓW) możesz mieć i 128, chodzi o MAGISTRALĘ. Jeśli na tej samej MAGISTRALI masz podpięte inne urządzenia, to mogą one wcinać prąd, którego zabraknie napędowi (USB ma bardzo ograniczone zasilanie), ewentualnie może występować innego rodzaju konflikt między urządzeniami podpiętymi do tej samej MAGISTRALI USB. Jeszcze nie widziałem płyty, która dla każdego portu (a już szczególnie w przypadku 8 portów) miałaby osobny kontroler (magistralę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie widziałem płyty, która dla każdego portu (a już szczególnie w przypadku 8 portów) miałaby osobny kontroler (magistralę).

 

niby wg. standardu dla każdego portu płyta powinna przewidzieć obciążenie 500mA (nie mówię tu o scalaku kontrolera USB)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy takim czymś da się wypalać płyty ? Sprawdzałem u kumpla w laptopie (Win7) działa normalnie odtwarza płyty DVD itp .. u mnie tez działa ale tylko odtwarza płyty CD (Win xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×