Skocz do zawartości
pietrovek

Terminal HP jako serwer wydruku.

Polecane posty

Witam!

 

Ostatnio przyszło mi walczyć z możliwością drukowania sieciowego na HP2550 - niestety nie posiada ona wbudowanego kontrolera LAN, tymbardziej nie ma w niej gniazda na dodatkowy moduł. Cóż, pozostało mi pomyśleć o serwerze wydruku.

 

1-szy "strzal" - serwer wydruku od TP-Link, niestety działa tak wolno iż wydrukowanie tekstu = 10min na stronę - trochę to dla mnie za wolno...a kolorową stronę wydrukować można w niecałe 4h (nie robie sobie jaj...niestety)

 

pomyślałem więc iż kupię terminal HP np. taki http://allegro.pl/te...2193231114.html

 

i tu moje pytanie...czy da się na 512mb FLASH postawić serwer wydruku (czyt. linux udostępniajacy drukarkę dla sieci) ?

 

Oczywiście "klienci" wydruku bazują na Windows...

 

Jak się domyślam potrzebuje jakiejś dystrubucji w której dałoyby się zainstalować CUPS i Sambę...i do tego jeszcze taką by zbyt często nie zapisywała we flashu...jakies propozycje?

 

Pozdrawam,

Piotr

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no fakt - tak też można, ale pierw spróbuje wykrozytsać TinyCore - w wew. flashu, powinno się zmieścić - bez GUI, zajmuje 8MB więc chyba dam radę doinstalować CUPS i Sambę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×