Skocz do zawartości
Grafer

Darmowy panel do zarządzania (a'la DA)

Polecane posty

Witam. Czy istnieje jakiś darmowy panel do zarządzania kontami hostingowymi ? Niestety ledwo zbieram pieniądze na swojego VPS'a i nie mam funduszy na Direct Admina.

Edytowano przez Grafer (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wypływa ten sam temat... I po raz kolejny polecę IspCP Omega. Prosty w instalacji i użytkowaniu, stabilny, w pełni spolszczony panel z małym apetytem na zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isp omega jest chyba najlepszy. Latwy i intuicyjny.

Szczerze powiedziawszy, to nie widziałem tam nic intuicyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ispCP i wykonuję instalację według instrukcji http://isp-control.net/documentation/start/installation/debian , bo wyglądał na przyjemny w obsłudze. Podczas konfiguracji serwera mysql i komendzie "# mysql_secure_installation" serwer pyta mnie o aktualne hasło dla roota. Wpisuję te hasło, na które się logowałem do putty do serwera i wyskakuję, że nie może połączyć. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz podobno ma być nowa wersja ZpanelX w kwietniu, mam nadzieję, że będzie lepszy od poprzedniczki. Ja używam jak na razie Kloxo, ale przy aktualizacji lubi się wysypać(jak to w każdym panelu bywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ispCP i wykonuję instalację według instrukcji http://isp-control.n...allation/debian , bo wyglądał na przyjemny w obsłudze. Podczas konfiguracji serwera mysql i komendzie "# mysql_secure_installation" serwer pyta mnie o aktualne hasło dla roota. Wpisuję te hasło, na które się logowałem do putty do serwera i wyskakuję, że nie może połączyć. Co może być przyczyną?

 

Ispcp instaluje się na czystym systemie, bez mysql itp.

Podczas instalacji mysql z paczek, system prosi o podanie nowego hasla do mysql - musiales je wpisac.

Jeśli zapomniałeś, to możesz je zresetować startując mysqld_safe z opcją --skip-grant-tables

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Virtualmin - prosta instalacja, potem nieco gorzej, bo panel nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika, ale wystarczy spędzić z nim chwile, by się przyzwyczaić ; ) Chyba najbardziej funkcjonalny z darmowych

Drugi, który bym polecił to kloxo - jego wadą jest to, że wymaga konkretnego systemu operacyjnego - CentOSa 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zpanel jest prostym panelem bez wodotryskow podobnie jak ehcp. Ten pierwszy klienci sobie chwala jako dodatek do vps-a. Kazdy z darmowych paneli ma jakies wady. Jedna z nich moze byc np brak wsparcia dla systemu operacyjnego lub np dla certyfikatow. Sprawa bezpieczenstwa praktycznie w kazdym jest rozwiazywana na bieząco. Jak szukasz prostego to z tych dwoch spokojnie możesz korzystać.

Oba sa mało zasobozerne.

Edytowano przez Toma (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wspomne, że większość developerów przeszła z ispCP i stworzyli i-MSCP.

Spójrzcie sobie w historie/forum, ispCP powoli umiera i przestaje tam się cokolwiek dziać. ;) Natomiast na nowo utworzonym forku - niedawno wypuścili stable wersje, przepisali większość kodu, stworzyli system pluginów, wychodzi podpięcie do jakiegoś billingowego serwisu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×