Skocz do zawartości
elcct

Obciążenie serwera

Polecane posty

Witam,

 

Nie wiem czy to jest problem, ale zastanawia mnie to od dłuższego czasu.

Posiadam serwer EG z SSD w OVH, który średnio miesięcznie według webalizera przyjmuje około 250 milionów zapytań, z czego powiedzmy 30% to php.

Serwer się dosyć nudzi (skrypt jest mocno zoptymalizowany), bo load average: 0.15, 0.11, 0.13, ale zauważyłem że ruch rzadko przekracza 200mbit, tzn. gdzieś do godziny 12 rośnie, a potem mniej więcej jest taki sam, wieczorem przekraczając 200mbit (czasami potrafił przez kilka godzin przekraczać 500mbit, jak ktoś gdzieś hotlinkował duży plik).

Zastanawia mnie czy ta saturacja wynika z tego, że po prostu tyle ludzi odwiedza serwis, czy może to jest coś z kartą sieciową ? (dużo połączeń) (wcześniej jak zaczynał się duży ruch (powyżej 400mbit) to zwalniało, ale znalazłem, że to była wina limitu otwartych plików)

Zastanawiam się więc, czy nie dokupić drugiego serwera i zrobić jakiś load balancing etc. i zobaczyć czy będzie jakaś zmiana, czy może darować sobie na razie ? Jeśli tak, to kiedy się zainteresować rozłożeniem trafficu ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może coś z łączem, napisz nam ile osób odwiedza dziennie twoją strone, ile w godzinach szczytu i takie tam. Powiedz co to za strona bo to ważne, masz tam jakíś download lub pliki które można pobierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj np za pomocą csf zamykać porzucone sesje lub po xx czasu, u mnie dość dużo to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×