Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

Piszczenie płyty głównej

Polecane posty

Mam dysk SSD samsunga 830 128 GB więc piszczenie na pewno nie dochodzi z niego, podczas testu np w hd tune pro, słychać ewidentnie piszczenie. Po zakończeniu/anulowaniu testu piszczenie znika, co to może być ?

płyta to ASROCK P67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podkrecony mam procek ale wszystko jest na auto wiec napiecia na pewno nie jest za duzo. Piszczenie zdaje mi sie ze pojawilo sie dopiero po zmianie dysku na ssd. Trzeba sie tego obawiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak to ssd i to normalne... bo juz na gwarancje mialo leciec raz mi system stanal przy wlaczaniu ale nie wiem czy to wina windowsa czy dysku bo dzisiaj przy wylaczaniu "zamykanie systemu windows" i nic.. dopiero restart pomogl. W odczycie mam 450 MB/s a producent mowi o 520 w testach tez tyle osiegaja.. nie wiem czy to wina mojego sprzetu czy moze dysk uszkodzony ? bo nie zlapalem jeszcze takiego freeza zebym myszka nie mogl ruszyc...

 

aczkolwiek jak przystawiam ucho to zdecydowanie jakby dzwiek dochodzil z okolic obok procesora.

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym obstawiał kondensatory w zasilaczu lub te przy procesorze. Przyjrzyj się czy nie masz ich "spuchniętych". Można je rozpoznać, że góra ich jest wypukła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia zostało, z transferami sobie poradziłem przełączyłem tryb na AHCI po włączeniu kontrolera i już mam ładnie 500 MB/s.

 

A z tym piszczeniem, to poczekam jak coś siądzie to pójdzie na gwarancje, dzięki !

 

 

Jeżeli ktoś tutaj wejdzie z podobnym problemem to trzeba pobrać to: http://support.microsoft.com/kb/922976 żeby po zmienieniu na AHCI nie wywalało errora

 

A dla ciekawostki, ten sam dysk przez IDE a teraz przez AHCI:

 

dcbb59c954f3.jpg

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×