Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Usługa Online Storage/Backup - co dobrego ?

Polecane posty

Witam poszukuje zaufanego dostawcy usługi online storage/backup z unlimited space najlepiej. Coś takiego jak ma rapidshare tzn. remote upload na sewer zeby zapisać pliki i możliwość pobrania pliku z sieci. Potrzebuje tego by robić backupy serwerów tzn. robie sobie bacup na moim serwerze gdzies mi sie tam zapisuje potem upam to na takiego online storage i jakby co to moge sobie zrzucic spowrotem na serwer jak mi będzie potrzebny. Potrzebuje ogólnie ok. kilkanaście TB miejsca więc pisze o unlimited bo w serwisach typu cloud storage to każa sobie płacić po 300-400 dolarów miesiecznie za takie coś.

Przeglądałem pozostałość po serwisach sharingowych jak filesonic czy wupload które niby maja takie opcje niemniej nie mam wogóle zaufania do tych serwisów bo wiem co robiły w przeszłości i jak dla mnie to moga w zasadzie w każdej chwili wykasować mi dane albo porpostu zniknać z sieci.

 

Także coś takiego jak rapidshare ma ale innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy trzymaniu w OVH na 2G + dysk 2TB wychodzi około 120zł za 3TB miejsca.

Jeśli bierzesz serwer BackUPowy FS-4T +dysk USB wychodzi około 290zł za 6TB miejsca

Według mnie,jest to najlepsza oferta tego typu, pamiętaj,że utrzymanie miejsca,łącza, serwerów etc. też kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kimsyfów te dyski też można?

 

P.S. To przy okazji może ktoś na PW podrzucić link z cennikiem IP w OVH? (do kimsyfów potrzebuje). Nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kimsyfów te dyski też można?

 

P.S. To przy okazji może ktoś na PW podrzucić link z cennikiem IP w OVH? (do kimsyfów potrzebuje). Nie mogę znaleźć.

Tak, dyski można bez problemu, tak samo jak w OVH. Na dysk się czeka zazwyczaj 2-3 dni.

Cena IP to 4,92zł/brutto/miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem już oferte, ale z ovh boje sie wiazać ze zwzględu na ich parszywy regulamin. Porpostu mi nie pasuje i tyle. Liczyłem na oferty właśnie typu backblaze czy cos. Czemu nie polecacie tego serwisu do trzymania backupu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nieee. Ja polecam, mam w Backblaze od pół roku chyba całego mojego lapa na bieżąco zgranego, świetny serwis. Po prostu nie wyobrażam sobie w ten sposób zgrywać zawartości serwera bo... i jak?!? Jak chcesz to tam regularnie zgrywać, jak chcesz to szybko odzyskać w razie problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ten konkretny serwis nie oferuje funkcji ktore by mi to umożliwiły bo jest przeznoczony tylko do urzadzen domowych, musiałby mieć remote upload oraz linki widoczne bez zadnych logowan,kont itd czyli poprostu zwykle linki do plikow ktore tam wgrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie dużo kilka/kilkanacie Euro/ Dolarów miesiecznie. Ja wiem ze są serwisu dość pewne które zaoferuja mi praktycznie unlimited storage albo takie chociaz 20 TB ale one wołaja sobie po minimum 300 $ miesiecznie a wiec sorry ale za taka kase to ja własciwe sam sobie wynajme serwery i bede to tam sobie trzymał jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie znajdziesz. Prąd kosztuje, łącze kosztuje, dyski twarde, które tam są też kosztują. Oni nie dołożą do takiego interesu, oni muszą zarobić. A jak chcesz mieć pełną profeskę i pewność, że to będzie działa to trzeba zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×