Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

Problem z Firmą (rejestratorem)

Polecane posty

Witajcie, posiadam problem z pewna "firmą" . do 28 lutego miałem domene, przyszła F.proforma wraz z nr konta na maila, Faktura została opłacona 20 lutego a domen od 28 lutego off.. Strona służyła za wizytówkę firmy, Firma za pośrednictwem, której domena jest zarejestrowana zlewa klienta, nr telefonu nie ma ..

Dowiedziałem się, że owa Firma, korzysta z usług rejestracji domen (rejestracjadomen.pl) jako pośrednik, czy napisanie do nich coś da. Narazie wolałbym nie ujawniać tej firmy...

 

Pozdrawiam, co można zrobić w takiej sytuacji? Iść prosto do prawnika, czy coś jeszcze da się zdziałać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w panelu domeny w tej firmie czy domena została przedłużona?

 

Napisane jest , że domen wygasła, firma na tickety nie odpowiada, mailowo też, a właściciel na gg, miał się tym zająć już w sobotę .. Twierdząc, że błąd jest po ich stroniem to się ociągają..

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już domyślam się co to za firma.

 

Skoro opłaciłeś to i tak pozostaje Ci tylko czekać.

To czy domena wygasła sprawdź w whois, jeśli firmy nie mają z synchronizowane danych z domeną, domena może być przedłużona u rejestratora, a w panelu klienta będzie przeterminowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek, to chyba razem o tej samej firmie myślimy :) Bo mam podobny problem, tyle że domena opłacona do 2013 a 1 marca mi ją wyłączyli i pisze że nie opłacona, co potwierdza whois.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We whois rejestratorem jest firma (rejestracjadomen) . Domena wygasa

Domena domena.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego Utworzona 2011.02.28 18:38:53 Ostatnia modyfikacja 2011.02.28 18:38:54 Wygasa 2012.03.14 18:38:53 Opcja brak Registrar Consulting Service Robert Siebielski

ul. Domaniewska 35A lok.1B

02-672 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 8538888

domeny@ConsultingService.pl

Czy w takim wypadku kontaktować się ConsultingService.pl, jeżeli GłowaNet zlewa mnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

kontaktuj się z ConsultingService.pl celem odnowienia domeny bądź z innym partnerem HRD.pl celem przeniesienia obsługi tej domeny do takiego partnera. Zazwyczaj obsługa domeny u partnera HRD jest tańsza niż bezpośrednio w samym HRD

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek, to chyba razem o tej samej firmie myślimy

Przypuszczam, że z czasem będzie więcej podobnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja tam miałem tylko dwie domeny ;-) Jedną ważną przeniosłem, ta którą nie przedłużam, zostaje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu w razie czego ustawił opcje ew. przechwytywanie na domenę...bo może być tak,że nie uda Ci się z nimi skontaktować do czasu wygaśnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Przypuszczam, że z czasem będzie więcej podobnych sytuacji.

To już zależy od HRD. W Marcu br. wchodzi w życie nowy regulamin HRD a tam jest zapis o wypowiedzeniu umowy z powodów choćby ja te tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla klientów są to sporadyczne przypadki, ale z tego co pamiętam chyba już drugi w tej samej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-mail do hrd na 100% załatwi sprawę.Tak jak pisali poprzednicy radzę zmienić rejestratora, zmiana wewnątrz hrd to kwestia jednego maila, w którym podasz nr.csp nowego partnera. W godzinach pracy firmy trwa nie dłużej niż 15-20minut.

 

ps. Niestety we wspomnianej firmie nie są to sporadyczne przypadki, było już ich sporo więcej niż dwa. Zresztą wystarczy prześledzić forum.

Edytowano przez nmn (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z Consulting Service. Że oni nie mogą odnowić domeny jak narazie może to tylko zrobić GłowaNet, i zalecają przeniesienie domeny do innego partnera, napisali również że poczynią kroki w tym kierunku aby domena została odblokowana.

 

Domena już działa .. Więc za roczek przeniosę domenę do nazwa tam gdzie utrzymuje swoje domeny.

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chyba będę musiał zrobić tak samo i z tą co wygasłą i z tą co jest jeszcze dwa miechy ważna, bo jeszcze tę drugą stracę i będzie dopiero cyrk... To przeniesienie coś kosztuje, jakie są tego procedury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domena już działa .. Więc za roczek przeniosę domenę do nazwa tam gdzie utrzymuje swoje domeny.

Przy domenie PL masz bezpłatny transfer, nie musisz czekać do końca opłaconego okresu.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. To przeniesienie coś kosztuje, jakie są tego procedury ?

 

Przeniesienie do innego partnera HRD jest darmowe i niezbyt skomplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, zastanowie się nad przejściem gdzie indziej, co polecacie ? . I tu rada dla odwiedzających co będą mieli podobny problem z Głowa.... Aby pisać z miejsca do domeny[at]Consulting-service.pl . Po ich interwencji zaczeło działać.

 

Forumowiczom dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to gdzie przeniesiesz, będziesz miał chyba lepszy kontakt i obsługę z niż dotychczasowej firmie.

 

Ze swej strony oczywiście polecam naszą firmę.

 

To raczej musiałbyś załatwiać już z firmą do której to będziesz przenosił, samo napisane maila do CS raczej niewiele Ci da.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam masternet i ovh. W pierwszej z firm mam wykupionych kilka domen - ani razu nie było problemu a obsługa całkiem miła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przenieść do partnera HRD to polecam firmę ze stopki. Przeniesienie załatwisz w kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×