Skocz do zawartości
diaraf

Kimsufi wirtualizacja a wydajność

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie odnośnie wirtualizacji serwera Kimsufi.

 

Mam serwer 24G z Xeonem W3520.

Dysk jaki jest na serwerze to:

Hitachi hds723020BLA642

 

Jestem już całkowicie głupi i nie wiem czy to wina dysku czy może konfiguracji bo czytałem wiele blogów i informacji w internecie i mam mętlik w tej sprawie.

 

Mianowicie postawiłem na nim 3 VPSy (ESXI 5.0)

 

2 z nich używane są głównie do hostingu www na własne potrzeby nic komercyjnego.

Parametry to (3 rdzenie, 12GB ramu drugi 3rdzenie 8GB ramu)

 

Trzeci z nich (2rdzenie 4GB ramu)

na nim zrobiłem konta shell, dałem znajomym do testu i trzeci VPS w ruTorrencie pokazuje praktycznie 100% CPU (mimo, iż nie jest nic ściągane), wszystko chodzi bardzo wolno, mając czasem wpływ na pozostałe VPSy. CPU Load to 4-10. Top nie pokazuje znaczącego obciążenia bo jest to 4-5% na CPU, ramu napewno nie brakuje bo używane jest ok 2GB.

 

Czy jest to wina dysku? Logicznie myśląc skoro ramu nie brakuje, procka nie brakuje to tylko dysk lub ogólna konfiguracja.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Sprawdź i/o dysku to się dowiesz ;) IMHO wydaje mi się, że to on nie wyrabia, bo to najczęstszy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cpulimit załatwi sprawę, jeszcze takiego strasznego iowait nie ma

 

Niby tak tylko że cpu limit nie ma za bardzo jak tego zlimitować bo proces na liście procesów bierze tak jak pisałem max 2% tylko cpu load jest bardzo wysoki. nie zdarza się żeby jakikolwiek proces brał więcej niż 12% procka a jeśli tyle to kilka sekund.

 

W vmware sprawdzałem wykresy tego vpsa i użycie procka max z dostępnych zasobów to jest 50%, ramu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×