Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bigmen

Tani, stacjonarny komputer do użytku domowego - co wybrać?

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się nad wymianą starego komputera stacjonarnego (ma pewnie min. 6 - 8 lat). Sam tego komputera używam sporadycznie, ale jak już go używam to doskwiera mi problem samoistnego wyłączania - nie chce mi się dochodzić co jest tego powodem, bo wszystko co w nim jest - jest stare więc to jak szukanie igły w stogu siana.

 

Proszę o poradę co kupić w rozsądnej cenie - jakiegoś nowego składaka z Allegro, czy używke.

 

Jakie wymagania musi spełniać komputer?

- procek min. 2 rdzeniowy (tak żeby płynnie chodziły filmy w HD)

- dysk bez znaczenia, ważne żeby był trwały

- grafika taka aby dało się pracować w programach graficznych i żeby przeciąganie większej grafiki nie wyglądało jak pokaz slajdów

- jakieś 2 - 4 GB ram (tak aby Windows 7 mógł się w nim czuć komfortowo wink.png)

- nagrywarka DVD (nie musi być jakieś Bluray nie wiadomo co)

 

Dobrze by było gdyby cena tego komputera zmieściła się max. w 500 - 600 PLN.

Edytowano przez bigmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no... za 500-600zł nie kupisz nowego.

procek z 200zł jakiegoś Athlona X3 czy coś

płyta z 200zł jakiś Asus/MSI/Gigabyte

dysk z 300zł jakiś Seagate/WD/itp.

grafikę możesz w takim razie wziąć zintegrowaną na płycie, ale to naprawdę będzie komp biurowy

4GB RAM ze 120zł, czy coś w tym stylu

nagrywarka DVD za 70zł chyba

 

Ale jak... zasilacz masz świeży, ATXowy z kompletem złączy? tak +150zł na zasilacz na pewno przeznacz,

generalnie z 800zł trza liczyć.

Pudło masz sensowne? Bo "stary komputer" to wiesz, może tak się okazać, że nic z niego nie użyjesz.

 

Trochę nie wiem co doradzać. Idź do lokalnego sklepu i pogadaj z gościem. Gdybyś miał 3 tysiaki do wydania, to możemy sobie dłubać, a tak...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za kwotę 600zł nie złożysz takiego kompa jak napisałeś, a tym bardziej nowego, rozejrzyj się za jakimiś aukcjami na allegro.pl lub na tablica.pl w swoim regionie coś poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Za 500 zeta to z używką mogą być problemy, sorry ale Windows 7 i komputer za 500 zeta to jest wzajemne wykluczenie się :) Za 2500 idzie już złożyć zestawik na zapas na ładnych kilka lat, jeżeli nie mieszkasz w regionie gdzie wszystko jest w uj drogie to może nawet taniej niż 2500 uda się coś porządnego zestawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie wiem co doradzać. Idź do lokalnego sklepu i pogadaj z gościem. Gdybyś miał 3 tysiaki do wydania, to możemy sobie dłubać, a tak...

 

Gdybym miał tyle do wydania to nie pisałbym tutaj posta heh wink.png.

 

Ale jak... zasilacz masz świeży, ATXowy z kompletem złączy?

 

No najnowsze co w tym komputerze mam i co można by z niego wydobyć to właśnie zasilacz:

Modecom Feel III-350ATX

http://www.komputron...dzespoly/_.html

 

Podepnie coś do niego przy obecnych standardach? (O ile zasilacz ten nie jest walnięty i to nie on powoduje te restarty)

 

Za 500 zeta to z używką mogą być problemy, sorry ale Windows 7 i komputer za 500 zeta to jest wzajemne wykluczenie się

 

No nie przesadzajmy, Win 7 działa płynnie na wielu słabych notebookach (sam mam go na wiekowym lapku i wszystko hula).

 

A co powiecie na pierwsze z brzegu oferty na allegro? (patrzyłem pod względem ilości kupionych egzemplarzy):

http://allegro.pl/komputer-dual-core-e3400-4gb-ram-x4500-160gb-dvdrw-i2171820406.html

http://allegro.pl/super-kompik-dell-755-e6750-4gb-250-dvd-rw-start-i2164637310.html

Edytowano przez bigmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i tak masz słaby, obecnie chyba najlepszy z rodziny Feel Modecom, nie jest on taki zły ale też nie jest najlepszy, jeżeli już w coś inwestujesz to w coś co naprawdę ma dobrą jakość.

 

Ogólnie to podałeś prawie 2 takie same zestawiki, mi podoba się zestaw nr 2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :).

 

PS. Jeszcze ostatnie pytanko. Dajmy na to że wezmę ten drugi, używany zestawik - po kupnie takiego, używanego komputera pewnie warto wymienić w nim dysk bo nie wiadomo ile godzin ma już wypracowane ten który się w nim znajduje? Tak jak wspominałem, zależy mi na bezpieczeństwie danych (chyba że dokupić do niego drugi dysk i spiąć w RAID - hardware'owy tam nie przejdzie, ale może sprawdzi się software'owy, nigdy go nie stosowałem więc nie wiem czy i jak to działa :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 800 mogę ci sprzedać

Intel core 2 duo 2x3.0

4 gb ram ddr 2

160 gb dysk

nvidia 9600 gt

zasilacz bodajże 400, ciemno jest nie chce mi sie w pudło zaglądać biggrin.png

i płyta główna asus p5q SE2

2 nagrywarki

 

Na kompie chodzą i filmy w hd i photoshop w wersji cs5 wyżej nie testowałem :> Wszystko chodzi płynnie i bardzo dobrze ;]

 

Części są stosunkowo nowe, oraz komputer był składany od zera, dlatego wszystko chodzi ze sobą bardzo dobrze, nie jest to komputer kupiony na allegro czy w hipermarkecie, wszystkie podzespoły są do siebie dopasowane :-)

Edytowano przez Gutaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×