Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Westbam

TP - 2 szybkości internetu ?

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie do osób które spotkały się z takim problemem ... Otóż ...

 

Około 2 lata temu mialem 1mbit/s - i nie narzekałem na internet - dodatkowo do atman'a (shooters) mialem ping 17 (jak pingowałem sam z cmd) a w grach 21~ około...

 

Rok temu przełączono mnie na 2 mbit/s (skoro dają więcej w tej samej cenie to trzeba korzystać)- i niby na speedtest pokazywało 2 mb - lecz moja prędkość internetu się pogorszyła (ping 42 cmd) - w grach 48-50 (atman shooters)

 

Kilka dni temu mialem problemy z modemem (oczywiście znawcy w TP mowili że to wina łącza "nie wydala" - ale oczywiśćie Livebox się zjarał i po nagrzaniu zrywał połączenie). I "mądry" doradca z TP polecił przenieść się z 2 mbit/s na 1 mbit/s - by było stabilniej... (do czasu wymiany modemu cały czas nawet na 1 mbit/s zrywało transfer). ALE przez 3 dni na 1mbit/s mialem z powrotem swoj stary ping 17 do atmana.. Dziś wchodzę .. Pinguje - znów 42... No CHOL*RA jasna by ich trafiła...

 

Proszę o informacje czy są jakieś "2 prędkości" w TP? Trzeba ich prosić o "przyspieszenie łącza" czy jak?

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping zależy od trybu w jakim działa Twoje łącze - albo fast, albo interleaved. Domyślnie nowe neostrady mają często ten pierwszy (lepsze pingi), ale co jakiś czas centrala robi "kalibracje" i jeśli stwierdzi, że Twoje parametry linii są marne to przełaczy tryb na "bezpieczniejszy" co zapobiega zrywaniu połączenia etc.

 

Jakieś 2 lata temu szło coś z tym zrobić na infolinii, teraz już chyba nie za bardzo, chyba, że z pomocą jakieś kumatej ekipy centrali wink.png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się to jakoś sprawdzić (czy fast czy interleaved) ? Mam Sagem Livebox F@st 3202 TP (ten jak książka lekko rozłożona i postawiona)

 

Pozdraiwam - proszę o info dziś jeszcze bede dzwonil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nerwostrada to przy wyższej prędkości zmienia się modulacja i częstotliwość. To że ping rośnie to wina kodowania i obróbki pakietu w danej częstotliwości. Przy ADSL jak nerwostrada i inne stosuje się DMT z bardzo różnym QAM i to zależy od tego czy przy pętli z wyższymi Mhz spina się i jest ok, czy nie... co widać na centrali, a sam SNR masz w niektórych modelach dostępnych a w niektórych nie, a w LB chyba jest.

 

Przy RS marnym stosuje się modulację z niższą podnośną czyli z niższą częstotliwością z kodowaniem SM ale jak masz po kabelku z 5km nie masz się co dziwić ze przy 2Mb leci na pysk PING i zrywa. TP niedługo w wielkich miastach ma zamiar wprowadzi nową generację ADSL - Aneks L i nie mylić z ich śmieszną ofertą VDSL co pozwoli zrobić neta do chyba około 70Mb i zasięgu o 1km dalszym. Problem polega tylko na zakłóceniach w tym samym peszlu im więcej ADSL tym również wydajność par spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mnie 1mbits odpowiada w zupełności - filmów etc - nie sciągam (wole kino) ale ping do serwerów Gier lubie mieć mniejszy.. Po zmianie z 2 > 1 mbits miałem przez 3 dni usługę FAST (przynajmniej tak wskazywał ping do shootersów) a teraz BEZ mojej zgody zmienili na interleaved.

 

W dzień zmiany z 2 - > 1 mbit gostek dzwonił do mnie wieczorem czy wszystko dobrze działa - mówie mu że świetnie i nie chce by cokolwiek grzebali ... 3 dni później ZONK - interleaved...

 

Zadzwoniłem dziś i grzecznie poprosiłem o FAST - super konsultant odpowiedział mi że on "nie może zmienić trybu na fast" ponieważ nie ma takich możliwości.. Jedyna szansa to napisać pismo / podanie do Katowic prośbą o podniesienie trybu z interleaved na fast... Ale co ująć w tym podaniu ? I czy nie bedzie to kolejny wyrzucony przez nich papier... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest taki, że nie wszędzie jest ta usługa dostępna. Dzwoń na 19393 i się dowiedz, u mnie na Pomorzu i u moich teściów na Opolszczyźnie jest od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Być może u Ciebie, bo taka powszechna opinia panuje u każdego.

Ja mam aktualnie 20Mb/s - 1KM do centralki i nie narzekam na jakikolwiek problem.

 

Widziałeś chociaż taką centralkę od środka?

 

Moja mama pracuje w TP i jakiś czas pracowała w takiej centrali u mnie w mieście więc wie co się jak je a teraz pracuje na stanowisku gdzie ma podgląd na wszystki awarie.

 

U mnie w zeszłym roku miałem dwie awarie 1. trwała 3 miesiące bo padła centralka i przerzucili mnie wkońcu na drugą która ledwo żyła i po zakończeniu naprawy znowu coś się zwaliło i kolejna przerwa 2.5 miesiąca (pół roku z netem symetrycznym gdzie pobieranie było na poziomie 20-30kb/s i ping >150ms)

 

Nie mieszkam w centrum Warszawy tylko mam jakieś 3km od domu do Warszawy i jakieś 0.5 km do centralki i niestety nie pójdzie u mnie internet 40mbps a co dopiero 80 :D Bo niestety za daleko a kable są za słabe :)

 

Jest tu jakiś haczyk??

Bo z tego co czytam to cena jak za 1-2 mb, a dają 40.

Sam bym sobie chetnie wziął smile.png

 

Haczyk jest taki, pani przez telefon lub w punkcie powie ci że możesz kupić, kupisz a później okazuje się że jesteś za daleko od centrali, kable są za słabe i nie osiągniesz połowy prędkości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest taki, pani przez telefon lub w punkcie powie ci że możesz kupić, kupisz a później okazuje się że jesteś za daleko od centrali, kable są za słabe i nie osiągniesz połowy prędkości smile.png

Jeżeli w ogóle osiągniesz tą połowe ;) U nas w polsce średnia prędkość (moim zdaniem) to 2Mbs - ze względu na stare drewniane słupy które wciąż utrzymują kable TP od kilkunastu lat...

Mam nadzieje, że wkrótce wymyślą bardzo szybki internet przez satelitke (plx) bo z zasięgiem telefonicznym u mnie również problem (Pozdrawiam T-Mobile/ Plus) :) tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajmy...

Korzystam z łącza neo w dwóch osobnych budynkach, podpiętych pod dwie różne centralki.

Na jednym przy przedłużaniu umowy wybrałem neta 6Mbit/s, a wyciągam od 10-12Mbit/s.

Na drugim mam na umowie 10Mbit/s ale przez kilkudniową awarię po długich negocjacjach ugadałem sobie 20Mbit/s a wyciąga nawet do 30Mbit/s.

Z sieci lokalnego dostawcy (łącze od plix) korzystam trzeci rok i najpierw miałem neta w dzień (11-23) 2Mbit/s a w nocy (23-11) 4Mbit/s i nigdy nie dochodziło do tego 4Mbit. Po przedłużeniu umowy i zmiany płatności na e-fakturę mam w dzień (17-23) 8Mbit/s a w nocy (23-17) 16Mbit/s a dobija do 20Mbit/s.

 

Niestety wspólna cecha tych łącz to wysyłanie :( 1Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak mówie NIE POBIERAM NIC- wiec mi to lotto czy mam 10 czy 1 mbit/s - ważna jest dla mnie prędkość internetu (tryb FAST).

 

Ma ktoś jakieś znajomości by taką sprawe załatwić?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wpływ na tryb pracy łącza, to bierz nie tanie łącze konsumenckie, ale coś klasy biznes, np. SDSL od TPSA. Jakość usługi jest rewelacyjna, wsparcie techniczne jeszcze lepsze. Tylko cena powala ;)

 

 

@regdos: przy 40M upload jest 4M, przy 80-tce 8M.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest taki, że nie wszędzie jest ta usługa dostępna. Dzwoń na 19393 i się dowiedz, u mnie na Pomorzu i u moich teściów na Opolszczyźnie jest od ręki.

 

Haczyk jest taki, pani przez telefon lub w punkcie powie ci że możesz kupić, kupisz a później okazuje się że jesteś za daleko od centrali, kable są za słabe i nie osiągniesz połowy prędkośc

 

U mnie mogę mieć max 20 Mb/s , 74 zł przy umowie na rok.

Szkoda , bo mi bardziej na uploadzie zalezało niż downloadzie. Widać u mnie tp sie nie rozwinęła tongue.png

 

P.s.: Dobrze wyczytałem ze przy 20 Mb/s:

Download: 2560 kB/s

Upload: Upload ok. 620 kB/s?

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link ale znalezienie go nie jest takie proste.

Jak by TP przy każdej ładnej tabelce z wielkim downloadem podawała upload albo chociaż link do pełnej specyfikacji to nie było by bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno - przy 40 i 80-tce jest błąd w tej tabelce, upload jest 4 i 8Mb, tak jak pozwala synchro, sprawdziłem w TePsie. Jakiś łebmajster po prostu przekopiował chyba wartości z 10 i 20-tki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno - przy 40 i 80-tce jest błąd w tej tabelce, upload jest 4 i 8Mb, tak jak pozwala synchro, sprawdziłem w TePsie. Jakiś łebmajster po prostu przekopiował chyba wartości z 10 i 20-tki...

 

I zaufaj teraz informacjom na stronie :P teoretycznie przy 20M też powinna byc prędkośc up 2624 kb/s = 328 kB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat pozostałe informacje są prawidłowe, tylko VDSL jakaś sierota dodała bez sprawdzenia.

 

Odniosę się jeszcze do pojawiających się czasem komentarzy na temat oferty TePsy: dla kogoś, kto ma dostęp do szybkich kablówek może to nie jest jakaś rewelacja, ale np. dla mnie, mieszkańca domku stojącego z dala od blokowisk, do tego w małym mieście jest to jedyna oferta szybkiego łącza. Jakoś UPC czy inne firmy z tej branży nie są w stanie zaoferować mi czegokolwiek, jedynie TPSA traktuje mnie jak klienta, nie jak wieśniaka z zadupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×