Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
iSpaces

Podatek

Polecane posty

Witam.

Pytam się , bo tu sporo osób zna się.

Tworzę stronę, na której użytkownicy zarabiają $ , a ja im wypłacam.

Nie chcę zakładać działanośći gospodarczej, i mam takie pytanie.

Czy jakbym wysyłał im pieniądze przez PayPal, jako sprzedaż, itp, to pobiera podatek 23%, i czy wtedy wszystko dobrze by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie dobrze. chociarz istnieje szansa że nikt sie nie przyczepi.

w koncy zostawiasz tez cos dla siebie a to jest juz zarobek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było o podatek tylko o DG, jeśli jest to działanie ciągłe, długoterminowe jak np. ciągła sprzedaż czegoś to trzeba założyć DG, jeśli drukujesz np 50 książek i nie masz zamiaru sprzedawać więcej i zmieścisz się w kwocie 3k zł nie musisz zakładać DG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działanie po cichu to nie jest najlepsze rozwiązanie, pamiętaj o "życzliwych". W ostatnich czasach jest pełno takich osób, tak więc tutaj raczej bym nie ryzykował.

 

Działaj legalnie, do 3000 złotych rocznie nie musisz płacić podatku, wystarczy wykazać to w rozliczeniu.

Po przekroczeniu tej kwoty jak biznes się rozwinie stań się legalny i załóż działalność.

 

Możesz też rozłożyć taki dochód na np 2 osoby (tak aby nie przekroczyć 3 tyś złotych, o ile druga osoba nie ma dochodów) kogoś z np. rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś każdy się cieszył jak otwierał firmę, a dziś coraz częściej padają pytania jak nie otwierać firmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - a u was w UK nie ma czasem tak że do ~7 tyś funtów jest kwota wolna od podatku ?

Wystarczy mieć znajomego zainwestować trochę w podróż i kilka flaszek wódeczki :) zresztą nawet poprosić taką osobę można aby na siebie tam założyła odpalić mu coś, stronę na dane firmy w UK zarejestrować i po ptakach, 2 czy 3 funciaki ubezpieczenia tygodniowo a podatek dopiero po osiągnięciu wolnej kwoty, która o ile mi wiadomo jest dużo wyższa niż u nas, do tego zero ZUSu i innych Zakładów Utylizacji Szmalu :)

Jedynie jak ktoś chce być na VAT to może się deczko komplikować ale dobre biuro księgowe wszystko roztrzaska :)

Polecam zajrzeć na biznesforum.pl, można naprawdę z głową i legalnie, jest wiele sposobów tylko trzeba pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś każdy się cieszył jak otwierał firmę, a dziś coraz częściej padają pytania jak nie otwierać firmy ...

A dziwisz się ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - a u was w UK nie ma czasem tak że do ~7 tyś funtów jest kwota wolna od podatku ?

Wystarczy mieć znajomego zainwestować trochę w podróż i kilka flaszek wódeczki smile.png zresztą nawet poprosić taką osobę można aby na siebie tam założyła odpalić mu coś, stronę na dane firmy w UK zarejestrować i po ptakach...

 

Polska FV jest drogocenna jak platyna, od ponad roku można ją wysyłać mailem a nadal klienci chcą pocztą polską z pieczątką i podpisem...

więc nie każda firma może istnieć w UK czy w Delaware. co Ci po tym że postawisz flaszke, zapłacisz malutki "zus", jak obroty firmy zmaleją wprost proporcjonalnie do wzrostu ciśnienia krwi tongue.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje ale ludzie tak maja ze względu na strach przed US, który jak wiemy w tym kraju jest jaki jest.

Faktury unijne bez problemu wlicza się w koszta dolicza i odlicza VAT i na to samo wychodzi ale zanim myślenie wielu się zmieni trochę minie

 

Niemniej, rozmawiamy o konkretnym przypadku:

 

Witam.

Pytam się , bo tu sporo osób zna się.

Tworzę stronę, na której użytkownicy zarabiają $ , a ja im wypłacam.

Nie chcę zakładać działanośći gospodarczej, i mam takie pytanie.

Czy jakbym wysyłał im pieniądze przez PayPal, jako sprzedaż, itp, to pobiera podatek 23%, i czy wtedy wszystko dobrze by było?

 

Na pewno dla ciebie czy 99% innych przedsiębiorców takie operacje jak firma w UK a siedzieć tutaj byłoby nieopłacalne ale w tym konkretnym przypadku gdzie cały biznes dotyczy jednej strony to może być dobre i legalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×