Skocz do zawartości
pakarob

Okablowanie strukturalne

Polecane posty

Witam

temat nie do końca związany z hostingiem ale nie miałem pomysłu gdzie sięgnąć po informację.

Moja "firma" zamierza zlecić wykonanie okablowania w budynku (stare budownictwo, 2 pietra, ok 80 punktów)

(wykonanie projektu+wykonanie okablowania). Na to zostanie ogłoszone postępowanie (zamówienia publiczne). tylko LAN bez elektryki

a chcemy zrobić to w miarę profesjonalnie.

Jaka dokumentacja byłaby wymagana po stronie wykonawcy

Co wykonawca musiałby przedstawić przed/po realizacji (np. pomiary, schematy)

Na co jeszcze zwrócić uwagę

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dajesz plany firmie ta wykonuje ci kosztorys + plany okablowania i całej instalacji którą ma przeprowadzić,

 

Nie wiem co dokładnie chcesz robić ale sprawdzaj z jakich materiałów będą "coś" robić żebyś nie płakał za pół roku że kabelek się przetarł lub pękł na załamaniu :)

 

Uważaj też gdzie ci chcą kable puścić - po jakich ścianach czy wewnątrz ściany czy wokół (stary budynek to raczej nie będą chcieli się wwiercać w ściankę :D )

 

Weź od nich plan i przejdź się po pomieszczeniach którędy chcą puścić kabelki bo może "coś" masz w ścianie a w planach tego może nie być i dupa, rozwiercą ci coś ważnego i płacz będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony chce w jakiś sposób wyeliminować firmy krzaki - cena nie jest najważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To poproś o stworzenie kosztorysu i planu przez kilka firm i wybierz najlepszą ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie schematyczne działania oraz porady związane z profesjonalnym wykonaniem sieci lan/wan kliknij na forum trzepak'a tam nawet Ci doradzą co do firm bo kupa ludzi ma kontakty, możliwości i przyślą szybkie info jak trzeba będzie oraz doradzą sprzęt i pomogą wstępnie zaprojektować byś mógł mięć jakieś rozeznanie co i jak.

 

edit:

 

Nie wiem czy mogę podawać inne forma tematyczne...:(

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze oferty nie bierzcie pod uwagę tylko i wyłącznie ceny. Bo możecie sie przejechać.

Wykonawca zrobi wam projket sieci. Z wstępnymi pomiarami, kosztorysem itp, itp. A jak już będzie zrobione, to projekt powykonawczy, czyli to co i jak zostało zrobione.

 

Kamikadze, nie jest tak hopsiup zrobić kosztorys czy projekt. W zeszłym roku podchodziłem do jednego przetargu. Dostaliśmy przedmiar. No i wszystko fajnie. Ale pojechaliśmy na miejsce zobaczyć jak to wygląda. I było tylko WTF OMFG ohmy.png Nic się nie zgadzało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiste, nie do końca się orientuje obecnie jak to powinno wyglądać co w takiej ofercie powinno się znaleźć informacje z zgodności z jakimiś normami, (jakimi), pomiary itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie wg. norm zawartych ISO/IEC jak było teraz u mnie ale dokładniej musiałbym w papiery łypnąć

 

Edit:

 

No mam standaryzacja sieci teleinformatycznych wg norm:

· ISO/IEC 11801:2002

· EN50173-1:2002

· ANSI/TIA/EIA 568-B.2 Cat.6

· draft specyfikacji JTC 1/25N 981

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy wyborze oferty nie bierzcie pod uwagę tylko i wyłącznie ceny. Bo możecie sie przejechać.

Wykonawca zrobi wam projket sieci. Z wstępnymi pomiarami, kosztorysem itp, itp. A jak już będzie zrobione, to projekt powykonawczy, czyli to co i jak zostało zrobione.

 

Kamikadze, nie jest tak hopsiup zrobić kosztorys czy projekt. W zeszłym roku podchodziłem do jednego przetargu. Dostaliśmy przedmiar. No i wszystko fajnie. Ale pojechaliśmy na miejsce zobaczyć jak to wygląda. I było tylko WTF OMFG ohmy.png Nic się nie zgadzało..

 

Tak bardzo często bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Witam

temat nie do końca związany z hostingiem ale nie miałem pomysłu gdzie sięgnąć po informację.

Moja "firma" zamierza zlecić wykonanie okablowania w budynku (stare budownictwo, 2 pietra, ok 80 punktów)

(wykonanie projektu+wykonanie okablowania). Na to zostanie ogłoszone postępowanie (zamówienia publiczne). tylko LAN bez elektryki

a chcemy zrobić to w miarę profesjonalnie.

Jaka dokumentacja byłaby wymagana po stronie wykonawcy

Co wykonawca musiałby przedstawić przed/po realizacji (np. pomiary, schematy)

Na co jeszcze zwrócić uwagę

 

Z góry dziękuję.

 

wyslij mi na PW link do BIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma w BIP i o to chodzi żeby zamieścić/zaprosić firmy trzeba mieć już coś napisane bo chyba nie wystarczy " na wykonanie projektu i okablowania". W ogłoszeniu chciałbym już zawrzeć jakieś już informacje tak, żeby wykluczyć firmy krzaki nie mające pojęcia o robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Widzisz, w zamówieniach publicznych nie da sie uniknac firm krzak :)

To jest urok jest ustawy o zam. publicznych. Musisz bardzo mocno wyspecyfikowac SIWZa, lub zaprosic firmy z doświadczeniem i pisać pod te firmy (tylko uwazaj to jest nie legalne, takze uwazaj na protesty)

 

Jak cos moge pomoc napisac takiego SIWZA pod konkretne firmy unikajac protestów i odwołań do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cos moge pomoc napisac takiego SIWZA pod konkretne firmy unikajac protestów i odwołań do sądu.

Nie ma to jak wałki i ustawianie przetargów. W mf.gov.pl tego się nauczyłeś?

Fakt.. przykład idzie z góry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota przeznaczona na to jest za mała żeby robić z tego przetarg, chyba skończy się na zapytaniu o cenę ale chciałbym aby w tym zapytaniu znalazły się zapisy takie aby zabezpieczyć jakość wykonania, niestety nie mam pojęcie o tym co jest ważne nie znam się na tym i nie chce aby ktoś odwalił fuszerkę.

 

Jednym słowem jest kwota zapisana w budżecie wiem ile che punktów i powiedzmy że na tym moja wiedza się kończy.

Edytowano przez pakarob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×