Skocz do zawartości
hor

[wirtualny] nielimitowana pojemność i transfer, konkurencja dla 1&1 unlimited

Polecane posty

Witam,

 

proszę o pomoc, poradę - aktualnie poszukuję konta hostingowego o parametrach zbliżonych do oferty 1&1 unlimited czyli - nielimitowana pojemność + transfer. Limit 100 baz mysql będzie wykraczał poza moje potrzeby. Konto może posiadać limit podpiętych domen np. 1, ale jeżeli będzie możliwe podpięcie ich większej ilości będzie to również mile widziane. Jestem gotowy podpisać umowę 12/24 a nawet 36 miesięczną w przypadku korzystnych warunków finansowych. Elastyczność w kwestii możliwość płatności kwartalnych przy umowie na czas określony byłaby dodatkowym atutem. Istotna jest dla mnie kwestia bezpieczeństwa danych, stała kopia bezpieczeństwa lub możliwość jej wykonywania samodzielnie poprzez panel użytkownika. Akceptowana lokalizacja - Europa. Ma to być dodatkowe konto w głównej mierze używane jako dysk i bezpieczne archiwum. Czy znajdę bardziej konkurencyjną ofertę?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani 1&1 ani żadna inna firma dająca konta z "nielimitowanym miejscem i transferem" nie jest godna polecenia. To ściema. Nie ma gumowych dysków o nieskończonej pojemności, nie ma łącz, które mają nielimitowaną przepustowość pozwalającą na rozdawanie terabajtów na lewo i prawo... Czemu ludzie nadal wierzą w ten marketingowy bełkot o nielimitowanych kontach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nielimitowana pojemność i transfer mają być taką samą bajką, jak we wspomnianym 1and1, czy rzeczywiście potrzebujesz setki giga dysku i terabajty transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy setkach giga miejsca i terabajtach transferu nikt rozsądny nie szuka hostingu współdzielonego, wie, że musi zainwestować w dedyka/dedyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No własnie, nikt rozsądny :) Jeno czasem tego rozsądku ni ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v no ale druga moja wypowiedź miała podać linki do mega bombeksiastych ofert z dedykami ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o konkretną potrzebę zabezpieczenie domowego archiwum własnych zdjęć i własnych filmów zbieranych przez lata i skanowanych, a od pewnego czasu cyfrowych. Coś na zasadzie backupu. Dysk sieciowy mam ale ... ma on ograniczoną pojemność, jest szansa na awarię. Aktualna potrzeba to około 10TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tutaj chodzi o konkretną potrzebę zabezpieczenie domowego archiwum własnych zdjęć i własnych filmów zbieranych przez lata i skanowanych, a od pewnego czasu cyfrowych. Coś na zasadzie backupu. Dysk sieciowy mam ale ... ma on ograniczoną pojemność, jest szansa na awarię. Aktualna potrzeba to około 10TB

 

A myślisz że serwery np. w 1&1 mają nieograniczoną pojemność? To tylko "chuyt matetetindowy" :)

 

Tanio nic nie będzie bo zaraz cię wygonią bo nie wyobrażam sobie jak by tak za kilka $$ znalazło się 100 klientów (przykład) i napychali im 100TB danych :)

 

 

Byś musiał zainwestować w jakąś chmurkę lub serwer z kilkoma dyskami + kilka zewnętrznych wszystko w RAID 0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupić nagrywarkę Blue-ray i paczkę płytek niż zabawa w jakikolwiek hosting z taką pojemnością. Nie mówiąc już o bezpieczeństwie. Jedna płyta 2-warstwowa to ~50GB, więc na na 10 TB danych potrzebować będziesz ok. 200 płyt to będzie koszt między 3000 a 5000 złotych, nagrywarka to kolejne 350-700 złotych. w sumie 3,5-6k zł. Za hosting 10TB + utrzymanie, transfer itd. zapłacisz w ciągu roku min. 2-3 koła. A płytki mogą leżeć przy dobrym wietrze (i odpowiednich warunkach przechowywania) dziesiątki lat. A nagrywarka zawsze się przyda w przyszłości.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że wszystko sprowadza się do pewnej kalkulacji dostawcy - podobnie jak i przy nielimitowanej ilości np. skrzynek pocztowych, kont ftp itp czy też kont 100GB - mało kto zakłada więcej niż kilkanaście kont, podpina kilkadziesiąt domen czy zużywa 99% limitów konta. Zgodzę się, że w przypadku mniejszej firmy 10TB może stanowić problem. Jednak w przypadku większej firmy już nie. To z założenia nie ma być ultra szybki / wydajny hosting. To ma być stabilnie działający magazyn danych. Dodatkowo z kopią bezpieczeństwa. Mam serwer w home na to co istotne, a do własnych zabawy i testów dodatkowego VPSa. Tutaj chodzi o konkretną potrzebę i rozsądny wybór.

 

Ofertę superhost porównywałem już. Proponują rozwiązanie bardziej rozbudowane - m.in. nielimitowane bazy mysql. Co jednak dla mnie nie jest istotne... Tymczasem opłaty w pierwszym roku wynoszą 359,40zł netto, a w kolejnych miesiącach 59,90zł netto. W 1&1 odpowiednio 239,4 a następnie 39,90zł netto - czyli zdecydowanie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak i przy nielimitowanej ilości np. skrzynek pocztowych, kont ftp itp czy też kont 100GB - mało kto zakłada więcej niż kilkanaście kont, podpina kilkadziesiąt domen

Akurat te parametry są zawarte w limicie powierzchni konta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ofertę superhost porównywałem już. Proponują rozwiązanie bardziej rozbudowane - m.in. nielimitowane bazy mysql. Co jednak dla mnie nie jest istotne... Tymczasem opłaty w pierwszym roku wynoszą 359,40zł netto, a w kolejnych miesiącach 59,90zł netto. W 1&1 odpowiednio 239,4 a następnie 39,90zł netto - czyli zdecydowanie taniej.

 

Sprawdź jeszcze tutaj, znajdziesz więcej nielimitowanych i tańszych ofert: www.allegro.pl

Tu na forum raczej nie znajdziesz desperata kto CI zafunduje serwer za grosze z nielimitowanymi opcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hor radzę zmienić myślenie o hostingu. Piszesz coś o VPSie, więc chyba aż takim laikiem nie jesteś?

Myślisz, że ktoś będzie za 3 stówy trzymał Ci 10TB danych? 10 tera... nawet 100GB za 300zł to się nijak nie opłaca.

Troszkę zapędziłeś się w tym chłeptaniu marketingowej ściemy...

 

Kup dysk zewnętrzny albo nagrywaj na blurayach i nie wymyślaj takich rzeczy. Tak to się tego nie robi.

Chyba, że masz tysiaka miesięcznie (tak strzelam, d.v chyba niedoszacował tego : ), wtedy dedyk, 4 dyski i jedziesz... a.. i powodzenia w przesyłaniu danych...

 

Boszz... i my tu chcemy rewolucję w Polsce robić, gdzie tam... ci ludzie kochają wciskanie kitu przez korporacje...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz im 10TB danych i wymagasz pełnej kopii bezpieczeństwa, czyli w sumie wyjdzie min. 20TB. To nie jest mało. Licząc minimalistycznie to jest 5 2-terabajtowych dysków SATA. Każdy taki dysk kosztuje obecnie min. $100 (za dyski desktopowe, nie serwerowe), do tego dochodzi koszt serwera, łącza, prądu, pensja technika itd. Wydaje Ci się, że są na świecie firmy, które dadzą Ci taką przestrzeń za grosze? Tylko Ci się wydaje.

Ale życzę powodzenia z użeraniem się z firmami, które reklamują się, że udostępniają nielimitowane powierzchnię dyskową i transfer. Sam się przekonasz, że czepią się jak nie zbyt dużego przeciążania łącza, to przeciążenia dysków, albo tego, że ich serwery są przeznaczone na strony, a nie na backup danych (a to będzie zapewne najczęstszą przyczyną wykopania Cię w kosmos).

 

P.S.

Zamiast płytek Blue-Ray o których pisałem wcześniej możesz też zastosować inną metodę - kupić pięć 2-terabajtowych dysków po 400 zika sztuka i na nie zgrać dane, podpinając po kolei do kompa, po czym wrzucić je sobie do szuflady. Zajmą mniej miejsca od płyt i będą tańsze wink.png

A jak Ci gołe dyski nie pasują i chcesz mieć ciągły dostęp do dancyh to dokup jeszcze coś takiego: http://www.komputron...kow_DS411j.html

 

 

P.P.S.

A tak w ogóle to te dane, to jak pisałeś są zdjęcia... Pewnie RAWy albo coś w ten deseń? Wiesz, że możesz oszczędzić OLBRZYMIĄ ilość miejsca pakując je np. GZip-em? Przy dobrym stopniu kompresji z tych 10TB pewnie dałoby się zrobić ze 2-3TB, a to już jest ilość na dwa dyski...

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek hostingowy od lat się zmienia... Kiedyś konta 200MB kosztowały 1tys zł / rok, a teraz... Myślę, że i tutaj za jakiś czas pojawi się pewna zmiana :) Gdyby ktoś kiedyś zaglądał do tematu to odnalazłem jeszcze... www.livedrive.com dla klientów prywatnych konta backupowe 2TB 139$/rok, 5TB 249$/rok. Są też pakiety dla biznesu czy resellerów.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Choć przyznam, że bardziej liczyłem na konkrety, fakty a nie oceny ... Myślę że temat jest do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz konkretów? Proszę: za 23.985 PLN brutto rocznie mogę Ci przygotować serwer w Holandii lub Niemczech z panelem DirectAdmin lub cPanel, wsparciem technicznym ze strony techników w serwerowni 24/7 i maksymalnym czasem reakcji na awarię poniżej 1 godziny, nielimitowanym transferem na dedykowanym łączu 10 Mbps. Wystawię Ci fakturkę VAT, dam gwarancję, nawet mogę pojechać do Ciebie i przeszkolić w pracy na serwerze, który wykupisz.

To jest oficjalna oferta, nie żartuję.

 

Dane firmy:

GOLGRAF Skonieczny Łukasz

Bohaterów Warszawy 1a

72-100 Goleniów

NIP: PL8561450710

REGON: 321139318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hor rynek się zmienia, ale bez przesady... piszesz o marketingu, czy realnym korzystaniu z usług? Podobno chcesz rozmawiać o konkretach, nie o modelce uśmiechającej się z reklamy (home/az itp.), więc wiesz...

 

d.v gruba oferta : ) może zrobimy nowy Megaupload ;;;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@d.v - Na rurce 100 mega ile by taka oferta kosztowała u ciebie :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nowy MU trzeba by mieć przede wszystkim własne DC i umowy z wieloma różnymi dostawcami łącz w jakimś nie sterroryzowanym przez USA kraju, żeby mieć święty spokój w razie jakby się jakieś FBI chciało czepić. A to to nie jest żadna gruba oferta, normalna wycena usługi - serwer dedykowany z administracją.

 

@Paweł: na 100 Mbps trzeba doliczyć 6k brutto rocznie.

 

[edit] Łącze oczywiście 95 percentyli, żeby ktoś nie pomyślał, że to oferta całkowicie pełnej rury, bo za taką to niestety trzeba zapłacić znacznie więcej. Ale dla jednego użytkownika takie łącze jest w pełni wystarczające.

Jak się ktoś zdecyduje, to przedstawię dokładną specyfikację ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówicie o koszcie backupu tych 10 TB(że to koszty i problemy). A ja jestem ciekawy gdzie aktualnie te 10 TB danych jest przechowywane ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×