Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie, dostałem serwer Dell PowerEdge 1650 trochę kiepski no ale...

 

Jako tako nie miałem w "rękach" takiego sprzętu a z manuala dużo nie wyczytałem..

 

Są 2 karty sieciowe i 1 z jakimś kluczem, z tego co widziałem HP mają takie same jako / Zdalne zarządzanie web ?/ < Z czym to się je, jak się do takiego cuda zalogować, wpiąłem w domowego switch-a, ale po przeskanowaniu sieci nie znalazłem nic oprócz mojego kompa, i routeru ..

 

Jeżeli ktoś łopatologicznie mógłby wytłumaczyć jak się obejść z tym zarządzaniem via web (?) tzn. jak podłączyć się do tego, jak zarządzać maszyną, jak się zalogować ? .

 

Mam też pytanie, czy jest sens trzymać w maszynie coś czego i tak nie wykrzystam, mówię tu o karcie 3Com na światłowód Wywala ją jako 3Com FiberChannel 1000 .

 

 

Parametry nie za tęgie, bo 1 x P3 1,3 ghz, 512 ramu, 3 x 36 gb bez raid .

 

 

Co do opinii trzymania serwera w domu, to i tak raczej on będzie " Katowany" jako domowy serwer plików w piwnicy pod sufitem, i porównując zasilacz to teoretycznie dla mnie nie różni się niczym W PC mam 450 W , a w serwerze 300 W . Przeraziło mnie tylko napis 2.5 - 4 A .

 

Tak więc proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są 2 karty sieciowe i 1 z jakimś kluczem, z tego co widziałem HP mają takie same jako / Zdalne zarządzanie web ?/

Jak mnie pamięć nie myli (jest już późno) to w tym modelu był tam port do zarządzania ERA.

Można się wbić na niego by web lub można sterować by racadm (CLI).

 

Do poczytania http://support.dell.com/support/edocs/software/smdrac3/RAC/en/index.htm

Lub wersja bardziej zjadliwa http://support.dell.com/support/edocs/software/smdrac3/rac/en/is/racugc41.htm

Lub PDF http://support.dell.com/support/edocs/software/smdrac3/RAC/en/is/racis.zip

 

Stawiasz OS na tym stawiasz soft od zarządzania (agenta) plus konfiguracja i wtedy zyskujesz zdolność o jaką pytasz.

 

To stary sprzęt, prądożerny. Znajomy ma HP też coś w podobnie do tego Della i trzymał to w domu, głównie służyło mu to do udostępniania zdjęć. Przy przeliczeniu miesięcznym koszt zużytej energii wynosił około jak dobrze pamiętam 50 czy 70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P3 duzo pradu nie bierze, ale i tak bym wolal jakiegos Atoma kupic. Nawet netbooka, bo w razie czego to nie bedziesz musial monitora do nie targac. W dodatku bedzie nieslyszalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.. Pierwszy postęp jest.. XP postawiony.. Jutro będę się bawił z Debian netinstall . Obawiam się, że mogę mieć problemy, ponieważ kart sieciowych nie znalazł tylko światłowodową .. Czy debian znajdzie kartę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×