Skocz do zawartości
Diolixe

Jaki serwer na dużą ilość wejść?

Polecane posty

To zależy, jeżeli ludzie będą wrzucać gify czy png, hotlinkować, to spokojnie kilka TB może pójść w tydzień.

 

oczywiście żę może, mając taką popularność serwisu spokojnie stać właściciela (zakładam że serwis nie jest charyratywny i nie brzydzi się czerpaniem zysków z reklam ;) ) na dokupowanie zasobów i lepszą organizację pracy , to co opisałem jest minimum na start wg moich doświadczeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście żę może, mając taką popularność serwisu spokojnie stać właściciela (zakładam że serwis nie jest charyratywny i nie brzydzi się czerpaniem zysków z reklam wink.png ) na dokupowanie zasobów i lepszą organizację pracy , to co opisałem jest minimum na start wg moich doświadczeń wink.png

 

Autor planuje kampanie reklamową, która mogłaby spowodować taką ilość odwiedzin. Źle skonfigurowany, prosty VPS, może da radę, ale tak zwany 'User Experience', może po prostu popsuć całe wrażenie i pieniądze na reklamę idą w błoto, nie mówiąc o rozczarowanych potencjalnych użytkownikach.

Ludzie są przyzwyczajeni do szybko ładujących się stron - w wielu przypadkach mogą taką po prostu zamknąć zanim się załaduje.

Wrzucenie dobrej kampanii reklamowej na adwords, przy serwisie z dużą ilością grafiki, spokojnie pociągnie kilkaset megabitów - VPS z łączem 100mbit na matkę tego nie wytrzyma.

 

Przykład kampanii z dzisiaj:

 

QJWNI.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to zwykły dwurdzeniowiec pociągnie z 1Gbps. 2-4 GB RAMu i konfiguracja nginx'a nawet poradnikowa. Spokojnie dałoby radę.

 

Sam obsługiwałem 4 dni oblężenia i miałem do dyspozycji pewną tragedię: 6 serwerów (każdy 2x2,4Ghz, 2 GB RAM, 80GB dysk, 100 Mbps) i 2x (2x2,4Ghz, 2 GB RAM, 64 GB SSD). Okazało się, że gdyby nie łącza w 5 z nich to dalej by leciało. Ramu aż nadto, tylko dyski i łącze się skończyły.

 

Na czym to polegało? 4 dni jakichś rozgrywek i na bieżąco były wgrywane przez ludzi SS'y i filmiki. 2 maszynki z SSD jako przyjmujące dane (upload module, nginx), które rozsyłały na te pozostałe 6 szt. pliki po wgraniu przez usera. Najlepszy był fakt, że zapełniane to było co 3 godziny w 90% i co 3 godziny czyszczenie katalogów, bo już nie było potrzebne i następna runda/część.

 

Łącza się skończyły w 5 z tych 6 "CDNowych" serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor planuje kampanie reklamową, która mogłaby spowodować taką ilość odwiedzin. Źle skonfigurowany, prosty VPS, może da radę, ale tak zwany 'User Experience', może po prostu popsuć całe wrażenie i pieniądze na reklamę idą w błoto, nie mówiąc o rozczarowanych potencjalnych użytkownikach.

Ludzie są przyzwyczajeni do szybko ładujących się stron - w wielu przypadkach mogą taką po prostu zamknąć zanim się załaduje.

Wrzucenie dobrej kampanii reklamowej na adwords, przy serwisie z dużą ilością grafiki, spokojnie pociągnie kilkaset megabitów - VPS z łączem 100mbit na matkę tego nie wytrzyma.

 

oczywiście masz rację - z opisu jednak wsnioskuję że to serwis który startuje więc podtrzymuję że na start powyższa minimalna konfiguracja wystarczy - nie ma co porównywać do działąjącego serwisu, trochę potrwa aż dojdzie do takich parametrów . Zakładałem dobrą konfigurację i szybkie ładowanie stron ;) Piszę to w opraciu o doświadczenia z serwisem ok 40k uników od ponad roku więc ale tak zwany 'User Experience' nie wypada chyba najgorzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40k unikow dziennie (z obrazkami) robisz spokojnie na VPS klasy "vps 5" z oferty Vihost czyl ok 140zl netto miesiecznie , kwestia tylko konfiguracji srodowiska - da rade na zwyklym apache i mysql

do tego mirror bazy i contentu na drugim identycznym (najlepiej w innej fizycznie lokalizacji) i na start to wystarczy

 

w razie czego chetnie pomoge w 'serwowaniu' projektu wink.png

 

Przeglądając ofertę Vihost zwróciłem uwagę, że oferują oni cytując: ZARZĄDZANIE SERWEREM VPS DO 2H MIESIĘCZNIE + LICENCJA DIRECTADMIN PL do swoich ofert VPS (105zł netto). Zastanawia mnie tylko na czym polega to zarządzanie, że do 2h miesięcznie się sprowadza. Niby cena jest dość konkurencyjna za 10Ghz procesor i dużo ramu, ale opcje dodatkowe są dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×