Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JaRo234

Polskie nazwy plików

Polecane posty

Jak skonfigurować serwer, aby czytał polskie znaki w nazwach plików (obrazkach),

 

Po przeniesieniu strony z jednego serwera na drugi obrazki nie są wczytywane, a zamiast tego pokazuje się error 404.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to problem z uprawnieniami? Jaki system plików i co mówi polecenie 'locale' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że JaRo234 chodzi o to, że podczas gdy example.com/st%f3%b3.jpg wczytuje się, to example.com/stół.jpg już nie, co się często zdarza. Czy tak?

 

Osobiście nie mam doświadczenia w rozwiązywaniu tego problemu, nie wiem czy to kwestia odpowiedniego kodowania czy też czego innego, więc niestety nie pomogę. Sam staram się zawsze unikać w nazwach plików czy to pustych spacji czy to znaków właściwych tylko dla określonego języka, jednak w dobie akceptacji wszelkiego rodzaju liter nawet w nazwach domen z całą pewnością powinno być możliwe używanie ich również w ścieżce dostępu do pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że JaRo234 chodzi o to, że podczas gdy example.com/st%f3%b3.jpg wczytuje się, to example.com/stół.jpg już nie, co się często zdarza. Czy tak?

 

Osobiście nie mam doświadczenia w rozwiązywaniu tego problemu, nie wiem czy to kwestia odpowiedniego kodowania czy też czego innego, więc niestety nie pomogę. Sam staram się zawsze unikać w nazwach plików czy to pustych spacji czy to znaków właściwych tylko dla określonego języka, jednak w dobie akceptacji wszelkiego rodzaju liter nawet w nazwach domen z całą pewnością powinno być możliwe używanie ich również w ścieżce dostępu do pliku.

 

Zgadza się, ale poradziłem już z tym sobie o dziwo usuwając z adresów URL "www." zostawiając samo http://adresstrony.pl.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×