Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Problem z PC

Polecane posty

Witajcie mam problem z PC znajomego. Jest taka akcja ze zainstalowaliśmy nowy pc i komputer się resetuje przy starcie windowsa, wcześniej nie było problemu ze jego uruchomieniem. Kondensatory nie są spuchnięte. Odłączyłem również to co zbędne. Dodam również ze niedawno cpu był smarowany i koszyk jest dobrze zapięty. Tzn problemy pojawiły podczas grania w gry typu NFS Most Wanted i teraz podczas instalacji uruchamiania systemu.

 

Specyfikacja:

CPU: Inter Celeron 2.53Ghz

Ram : 1gb 4x256mb

Zasilacz : Jakiś No: FPS 250-60PNA Sprawdzałem również na TAKME 350watt WIEM WIEM OBA TO GÓWNA.

Płyta Głwówna: Asrock

Napęd DVD

Grafika Gefforce FX5200

Dysk: Maxtor 40GB model 4D040H2

 

Ma ktoś jakieś pomysłu co tam mogło się stać ? Bo ja już nie wiem co to może być .

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pamięć RAM i CPU. CPU za pomocą OCCT, RAM np. memtest.

 

BTW. Wiesz, że masz coś co w nazwie ma tylko słowo "zasilacz", i dalej szukasz przyczyny? Jestem przekonany, że on nie jest bez winy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zapewne zasilacze załatwiły wam RAMki :)

 

 

Możesz także zainstalować jakiś programik dosowy z USB który ci sprawdzi lub LiveCD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz takme smiga bez problemu na moim 2pc a ramy watpie chodziły bez problemu jak był pc zainstalowany sprawdze jeszcze dysk.

 

Kamikaze ramy teź wyciagałem.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dopóki jakimś testerem nie posprawdzasz wszystkiego to nigdy nie dojdziesz co jest nie tak...

 

Nie ma gotowego rozwiązania na problem "komputer mi nie działa", trzeba zdiagnozować najpierw usterkę i spróbować ją usunąć.

 

 

 

Odpal go jeszcze bez dysku i innych rzeczy, przejdź do BIOSu i sprawdź czy się zresetuje, jeżeli tak to stawiam na RAMy które musisz przetestować (nie chodzi o samo wyjęcie i zostawienie jednej w slotach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh kamikaze albo nie doczytałeś albo mnie nie rozumiesz, pc resetuje sie wtedy gdy już ma startować windows z dysku, być może dysk umiera, podpiąłem mój testowy dysk 3gb zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Eh kamikaze albo nie doczytałeś albo mnie nie rozumiesz, pc resetuje sie wtedy gdy już ma startować windows z dysku, być może dysk umiera, podpiąłem mój testowy dysk 3gb zobaczymy co będzie dalej.

 

Ehh... smile.png

 

A pojawia ci się coś co wygląda na procedurę startu Windows? Jakiś pasek, logo cokolwiek?

 

U mnie jak ramówki poszły to Windows raz wystartował raz nie, czasem pochodził 5-10 minut i ressss smile.png (miałem 4x512 i zostałem z 2x512 sad.png )

 

Ściągnąłeś jakiś test dysku LiveCD? Może warto?

 

Edit:

 

@ZooMpl może warto napisać jakiś obszerniejszy temat o zasilkach i przykleić? :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

BTW. Wiesz, że masz coś co w nazwie ma tylko słowo "zasilacz", i dalej szukasz przyczyny? Jestem przekonany, że on nie jest bez winy smile.png

Nie przesadaj. Jeden z tych zasilaczy to naprawdę udana konstrukcja (o takeme nie ma co pisać, bo to syf).

FSP produkuje zasilacze dla innych znanych firm, które tylko markują go (zalman, ocz, antec).

Potrafią one niejednokrotnie przeżyć całą resztę komputera i dalej mieć rozsądne napięcia.

Edytowano przez xtd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zoompl nie rozumiesz tego ze zasilacz firmy takeme smiga w moim pc dzień w dzień i nie ma problemu rozumiem że mam padake, ale gdy coś nie tak to zasilacz rozumiem ale wyjąłem stary i wlożyłem mój i to samo, rozumiem ze chcesz mi przekazać ze takie gówna palą podzespoły, ale mi nie spaliły, rozumiesz czy mam wielkimi literami napisać?

Kamikaze co do ram wyciagałem zostawiłem nawet jedna kość i dalej to samo, nie nie sprawdzałem live cd, włożyłem inny dysk i instaluje wina no zobaczymy.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoompl nie rozumiesz tego ze zasilacz firmy takeme smiga w moim pc dzień w dzień i nie ma problemu rozumiem że mam padake, ale gdy coś nie tak to zasilacz rozumiem ale wyjąłem stary i wlożyłem mój i to samo, rozumiem ze chcesz mi przekazać ze takie gówna palą podzespoły, ale mi nie spaliły, rozumiesz czy mam wielkimi literami napisać.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :) Myśl jak chcesz, to że działa w innym komputerze od lat jest jeszcze tragiczniejszą wiadomość, że masz tak długo ten złom i mu pozwalasz na działanie :) A to, że nie wytrzymuje na jednym z pc a na drugim tak nic nie zmienia.

 

FSP produkuje zasilacze dla innych znanych firm, które tylko markują go (zalman, ocz, antec).

Wiem, tego konkretnego modelu jednak nie znam, więc jego nie komentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taki złom bo to mój zastęczy pc, ten 1owiele lepszy zresztą rozumiem ze chcesz mi pomóc, ale oświadczam na lepszy mnie nie stać. A cieszę się z tego co mam.

Ale nie odrazu zasilacz jest winny:)

 

Zoompl Zaskocze cię bo okazało się że dysk padł:))

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZoomPL przestań być taki monotematyczny. Przypominasz trochę lekarzy sprzed wieków, którzy każdą chorobę leczyli tym samym - okładem z pijawek, bo to lekarstwo na wszystkie dolegliwości. To, że badziewny zasilacz może być (i bardzo często jest) przyczyną różnych awarii jest faktem, z tym nie będziemy dyskutować, ale są prócz tego setki innych przyczyn awarii różnego typu. Dyski padają w superkomputerach z genialnymi zasilaczami za wiele setek złotych, tak samo pamięci czy inne podzespoły. Pogódź się z tym, że nie ma jednego wyjaśnienia na wszelkie problemy ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×