Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Wyłącza się komputer

Polecane posty

Witam, mam znowu problem z komputerem sad.png . Samoczynnie wyłącza się co jakiś czas, czasem po 15minutach, czasem po 3 godzinach. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego się tak dzieje. Dopiero co zmieniłem pół sprzętu, bo poprzedni się wysypał. Na pewno nie jest to wina zasilacza, ponieważ mam 2 zasilacze i na obu jest to samo. Poniżej screen z HWMonitor'a.

 

kompek.JPGProszę o jakieś wskazówki.

 

 

Edit: Procek nie był nigdy kręcony.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sa dobre napięcia według mnie też, sprawdź czy kondensatory na płycie nie są spuchniete, warto również sprawdzić zamocowanie procesora, koszyk etc, byc może pasta jest zła, może coś robi zware, zresetuj cmos, lub bios, wyjmij baterie lub zworki przełóż, kombinuj odrzucaj to co nie pasuje:)

Albo odłacz styki od power i odpal go na zwarcie zobacz jak bd chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Zerknij do Podglądu zdarzeń.

Czy wyłącza się całkowicie, czy znika obraz(ciemny ekran), czy restart?

Przetestuj pamięci (memtest/goldmemory) i karte graficzną (te grafy często padały w wersji z pasywnym chłodzeniem) video card stability test, monitorując temperatury

Edytowano przez xtd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Take Me 400 Force

2. Niestety nie mogę dojrzeć, bo aktualnie jest zamontowany w pudle, ale raczej hebel smile.png

 

Zasilacz odrzucam, ponieważ ten pierwszy był ciągle w innym komputerze o podobnych parametrach. Świeżo go wyciągnąłem.

 

Xtd, mam 2 takie karty, właśnie z pasywnym chłodzeniem mi padła. Wsadziłem teraz px z wiatraczkiem.

 

Na płycie kondensatory nie są spuchnięte. Macam ciągle paluchami po radiatorach i reszcie i nic się nie grzeje.

 

BTW przed napisaniem tego postu padł mi ponownie ;/

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ładnie się bawisz, take me to najtansze gówno:), ale jak działa to ciesz się. Zasilacze tej firmy lubia się palić, psuć etc...

 

Słuchaj zresetuj cmos, i zobacz czy kosyk i radiator sie trzyma i czy wiatrak dobry i chłodzi? Może kosci ram ile ich tam masz? Wyjmij i sprawdż pojedynczo.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

 

Xtd, mam 2 takie karty, właśnie z pasywnym chłodzeniem mi padła. Wsadziłem teraz px z wiatraczkiem.

 

 

Odpal na 5-10 minut video card stability test bedziesz wiedział czy grafa jest ok.

Zasilacz gówniany ale jak nie jest bardzo stary to powinien podołac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kości na stare. zobaczymy czy teraz tez padnie.

 

Poprzednie miałem:

 

2x 2GB DD2 - Patriot Memory tongue.png

 

 

Jak już pisałem powyżej, mam 2 zasilacze i na obu jest to samo. Teraz będę testował wszystko, zobaczymy co z tego będzie :}

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ja bym jednak polecal clear cmos bede uparty, ale ostatnio miałem ten sam problem i clear cmos pomógł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ja bym jednak polecal clear cmos bede uparty, ale ostatnio miałem ten sam problem i clear cmos pomógł,

Niestety na starej pamięci ram te same efekty. Właśnie zrobiłem reset, teraz czekam na efekty :) Dziękuję wszystkim za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odbiegając od tematu masz niską temperaturę procka. U mnie średnio od 45 do 55 w lapku marki asus. Czy to nie aby za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma niską temperature bo ma dobre chłodzenie widocznie, a co w ogóle ma laptop do pc wiadomo że tu i tu cpu będzie miał inna temperature bo laptop jest zamkniety w małej obudowie a pc nie.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam odkręconą klapę z jednej strony i zimno w pokoju, hah :P

 

Wracając do tematu reset cmos nie pomógł. Teraz pozostaje zagadka, bo nic się nie przegrzewa, zasilacze sprawdzone, a płyta na uszkodzoną nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bios resetowałeś? Może naklej od nowa radiator na cpu, tylko go odtłuść w nafcie czy cuś:D może odepnij np. nagrywarke itp sprawdzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napięć się nie sprawdza programami, nawet BIOS podaje błędne.. więc te wyniki można sobie [dopisz sam].

 

Komputer na 95% resetuje się z powodu zasilacza, tłumaczenie że na drugim działa jest tragiczne.

Polecam:

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Nie Ty pierwszy taki przypadek nie ostatni, ale rób co chcesz twierdząc, że to nie zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym sprawdzenie zasilacza pod innym pc i wtedy będzie wiadomo czy to zasilacz czy nie.

 

A napisz jaki masz zasilacz, moc, oraz co masz do niego wpięte. Być może jest za słaby.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N0Name, po raz kolejny pleciesz głupoty, tak się nie sprawdza zasilacza.

Nawet nie musi sprawdzać, do TakeMe nie podpiąłbym żarówki, ale skoro chce niech bierze woltomierz i sprawdza, tylko niech się nie zdziwi jak dym poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków, ale dopóki nie włączę GG wszystko jest w porządku... Ostatnio mam problem z tym programem, ponieważ wypluwa mi komunikaty, że mój profil jest uszkodzony itd.

Zasilaczy nie biorę pod uwagę bo aktualnie ten, który już sprawdzałem działa w pudle, w pokoju obok już kilka godzin, na podobnej konfiguracji. Na razie nie właczam GG, odpalę sobie gierkę i się później pochwalę. Jeśli dalej będzie umierał zaniosę go do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasilaczy nie biorę pod uwagę bo aktualnie ten, który już sprawdzałem działa w pudle, w pokoju obok już kilka godzin, na podobnej konfiguracji.

Dałem ci dwa dowody, pokazujące że to co masz nie jest zasilaczem a chodzącą padaką, a Ty dalej swoje, bo na drugim komputerze działa? Nie zrozumiem Twoje toku myślenia, zasilacz daje Ci znać, że Twój sprzęt wkrótcę pójdzie z dymem - mówi Ci to osoba która identycznych przypadków miała XXX.. No tak, ale Ty wiesz najlepiej, tylko czemu prosisz w takim razie o pomoc?

 

Kończę dyskusję w tym temacie, widzę nie dociera, jak pójdzie z dymem to dotrze.

PS. Taki zasilacz puścił z dymem np. Athlona XP, SDRAM'y, 2 HDD, grafikę na AGP - miłego ogniska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak mu się sfajczy zasilacz to będzie miał nauczkę + cenne doświadczenie życiowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sam bym się pobawił o ile masz czas i nerwy, ja również miałem taki problem 4dni walki i wkoncu się udało, być może płyta uszkodzona? Ale stawiam na zasilacz, pożycz od kolegi cos lepszego i testnij :)

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Włączyłem sobie Gothica 3 grałem do tej pory (nadal gram, bo grę zminimalizowałem), nie uruchamiałem GG. Komputer ani razu nie umarł. Podczas pisania powyższych postów wyłączył mi się 6 razy, ciągle miałem odpalone GG, bo dyskutowałem sobie. Nie wiem co to za magia :D Jednak gra bardziej obciąża komputer niż gg ?

Nie wiem o co tu chodzi... Idę grać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może przeskanuj po antywirem, jakaś naprawe systemu, skan disc, defragmentaje zrób może coś siedzi na partycji i przeinstaluj gg :) daj znać jak to dalej będzie działać za pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×