Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, mam problem otóż cron wraz z DA nie działa mi prawidłowo otóż:

po zalogowaniu sie na root'a po wpisaniu komedny

 

crontab -e

 

lub

 

crontab -l

 

wyswietla sie jedynie

 

no crontab for root

 

po dodaniu pliku root w katalogu /var/spool/cron nadal wydaje mi sie ze nie dziala a chodzi o restart serwera httpd raz dziennie oczywiscie testowalem po kilku minutach

 

*/10 * * * * /etc/init.d/httpd restart

 

Od razu odpowiem ze chce zeby sie raz dziennie serwer httpd restartował i nie chce nic zmieniac w jego konfiguracji aby lepiej czy tez gorzej dzialal wszystko ok tylko ten restarcik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż logi z wykonanego cron'a, weź komendę cron'a do pliku i zobacz co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*/10 * * * * /etc/init.d/httpd restart

 

To nie restart raz na dobe ale restart co 10 minut powinno po pierwsze być np.

 

0 0 * * * /etc/init.d/httpd restart

 

Po drugie jeśli masz centosa to komenda

service httpd restart

jesli debian

/etc/init.d/apache2 restart

 

Po trzecie warto by było zbierać log wynikowy dla tego działania, by zobaczyć czy wszystko jest ok

 

0 0 * * * /etc/init.d/apache2 restart >> /var/log/cron-restart-httpd.log 2>&1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×