Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Czy "taka" pozycja dla laptopa jest bezpieczna?

Polecane posty

Witam,

może głupie pytanie, ale zawsze mnie to zastanawiało.

http://futureblog.pl/wp-content/uploads/2009/06/nottable-3_rewfe_176211.jpg

Czy taka pozycja dla laptopa jest bezpieczna? Chodzi głównie o pracę dysku twardego.

 

Spotkałem się z sytuacjami, że znajomi obchodzili się z laptopami jak z jajkami - i się psuły,

ale znam też przypadki, że znajomi wykręcali nimi na każdą stronę i działają do dzisiaj.

 

Może macie z tym jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie przywiązywałem wagi do pozycji pracy, zdarzało się że włączonego lapka pakowało sie do torby i szło a on robił swoje... I jeszcze w żadnym lapku nie padł mi dysk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja praktycznie "by dobrze się pracowało". Większym zagrożeniem może być częsta miana pozycji lapka podczas jego pracy, ma to spory wpływ na dysk.

Ja np. teraz leżę sobie na kanapie, nogi podkulone i laptop opiera się o pępek a jego tył jest na udach, dla mnie dobra pozycja :) Podobno może wykastrować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim wywijam non stop pod czas pracy często stawiam go bokiem. Wiatrakiem do góry i służy jako stolik do kart pod czas gdy robi się coś mocno skomplikowane. Może mu to zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

brat ma asusa EEE PC 1000H (sam miałem ponad 2 lata) i nic się nie dzieje a nosi go w torbie ale jak wyjmie to nie patrzy na czym stawia, aby na pościeli tylko nie położyć, ale to jak umywalke wycinał to zostało mu takie okrągłe i na tym stawia na łóżku :)

 

Ogólnie to ciężko jest rozwalić moim zdaniem lapka, trzeba włożyć w to dużo... "Siły" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze to ma byc wygodnie :)

 

W tej pozycji laptopowi nic sie nie stanie.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Laptop laptopem, IMO taka pozycja nie jest dobra dla człowieka, który w takiej pozycji z niego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w serwisie Fujitsu jak oddawałem laptopa do naprawy (z innego powodu niż dysk) jak usłyszeli, że przenoszą z miejsca na miejsce w domu włączonego laptopa to byli przerażeni i straszyli utrata gwarancji i że dysk mi się rozwali. Ja im powiedziałem, że w instrukcji nie ma napisane, że mam wyłączać laptopa przy przemieszczaniu więc niech się odczepią. Po sześciu latach laptop się rozsypał i poszedł na części na allegro a dysk leży u mnie w domu i jest całkowicie sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×