Skocz do zawartości
cezary188

Monitoring Dedyka i Vpsow

Polecane posty

Witam potrzebuje aplikacji/sposobu (najlepiej darmowy) w miare przejrzystego do monitorowania serwerów w tej chwili 1 Dedyk i 2 Vpsy pozniej wiecej. Potrzebuje monitorować traffic na bieżaco IN oraz OUT ilosc przesyłanych danych jak i potrzebne mi sa statystyki dzienne oraz miesieczne. Po drugie miejsca na dyskach. Po trzecie ilość Pamieci.

 

Do tego ma to być jak najmniejszym kosztem instalacji czy konfiguracji (serwery maja specyficzna konfiguracje do pracy z aplikacja www wiec nie chcialbym instalowac czegos co moze zaklucic ta prace).

 

 

Znalazłem narazie aplikacje ktora zwie sie server2k ktora jest bardzo ladnie przedstawiona tak ze w jednym panelu widze wszystkie serwery jak pracuja niemniej brak tam z tego co widze monitorowania na bieżaco trafficu jest tylko wzmianka o statysykach i do tegobrak wyraznego screenu jak to wyglada. Oczywsicie widzialem tez narzedzie ktore zwie sie Zabbix ale konfiguracja tego jak i ilosc funkcji mnie przytłacza.

 

Czy ktoś z was zna narzedzie które obecnie ma supporti (jezeli juz platne to nie wiecej niz 200zl jednorazowo) i nadaje sie do tego typu zastosowań oraz jest w miare proste i przejrzyste ? Byłbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź phpSysInfo

 

Piekne narzedzie ale jest tu zdaje sie wszystko oprocz najzwazniejszej funkcji jakiej potrzebuje czyli monitorowanie w miare real time trafficu..... albo ja cos niedowidze biggrin.png

 

www.nagios.org

www.cacti.net

 

Owszem dośc rozbudowane, ale czy mozna w jednym panelu przeglądać wszystkie serwery? bo jakos nie widze tej opcji.

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Piekne narzedzie ale jest tu zdaje sie wszystko oprocz najzwazniejszej funkcji jakiej potrzebuje czyli monitorowanie w miare real time trafficu..... albo ja cos niedowidze biggrin.png

 

A vnstat + nakładka php?

 

screeny http://www.sqweek.com/sqweek/index.php?p=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zabbix?

Masz real traffic :) i zarządzanie wszystkimi serwerami switchami i innymi urządzeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Zabbix, ale zobacz Munin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Munin jest słaby.

Nie ma tych tych opcji co zabbix :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby cezary188 potrzebował funkcjonalność zabbixa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Piekne narzedzie ale jest tu zdaje sie wszystko oprocz najzwazniejszej funkcji jakiej potrzebuje czyli monitorowanie w miare real time trafficu..... albo ja cos niedowidze biggrin.png

 

 

 

Owszem dośc rozbudowane, ale czy mozna w jednym panelu przeglądać wszystkie serwery? bo jakos nie widze tej opcji.

 

Tak, można.

nagios, jest to dosyć elastyczne narzędzie, sa specjalne moduły cacti do nagiosa.

Plus do tego http://www.nagvis.org/screenshots

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz serwery? Może firma u której wynajmujesz serwery udostępnią takie statystyki, tak jak np OVH to robi.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×