Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Wii, Kinect, Move - skakanie przed telewizorem.

Polecane posty

Witam,

czy możecie coś z własnego doświadczenia, powiedzieć o kontrolerach ruchu dostępnych obecnie na rynku?

Nintendo Wii, Xbox Kinect czy PlayStation Move? Co ma większą dokładność? Lepsze sterowanie?

Chyba cofam się w rozwoju i dałem się nabrać rodzeństwu na zakup jednego z tych urządzeń. biggrin.png

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kinect jest dobrą sprawą przy imprezie, bo na trzeźwo dość szybko się nudzi. Jeżeli chodzi o dokładność to polecam Move, co nie zmienia faktu, że na oba kontrolery jest mało ciekawych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszystko już zaszło za daleko, niedługo w ogóle nie będziemy wychodzić na powietrze tylko wszystko przed telewizorem/komputerem ;) Nie mam żadnej konsoli (aczkolwiek nie pogardzę kilkoma grami u znajomego), jak chcę się poruszać to wychodzę na dwór. A i w gry ogólnie rzadko gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcę się poruszać to wychodzę na dwór.

Racja. Ale weź pod uwagę domowe imprezy czasami do późnych godzin wieczornych (a nawet rannych),

lub rodzinne zjazdy, gdzie zawsze na głowę zwali Ci się banda dzieciaków. A i po ciężkim dniu sam nie pogardzę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem na xboxie, ale tak konkretnie, porządne głośniki, rzutnik na sciane i porządne gry i to właśnie na takim zlocie u znajomych takie party małe, z tego co słyszałem kinect do xboxa jest zarabisty i nie trzeba wychodzić na dwór aby się poruszać i można się przy tym świetnie bawić samemu lub ze znajomymi, xbox to wkoncu microsoft, a w kinecie super sprawa jest ze robi nam foty w niespodziewanym momencie, i wychodza zdjecia z dziwnimi minami potem można nieźle się pośmiać:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze zadnemu znajomemu nie padł xbox, to chyba u ciebie nieźle musieli łoić dzień i noc, każdy ma odmienne zdanie jedni wola produkt sony drudzy microsoftu, ale jednak zabawa to zabawa. Moim zdaniem konsole tego typu sa kierowane do młodzieży na zwalczanie nudy, ale staruchy też siekają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią konsolą, jaką miałem był PS1, ale czasem zdarza mi się pobawić nowszymi u kumpli i przyznam, że póki co z akcesoriów to Kinect zrobił na mnie największe wrażenie, rzeczywiście daje sporo frajdy i działa całkiem dobrze. Nie zastąpi zabawy z psem w lesie, ale na deszczowy wieczór, kiedy nawet psu nie chce się na dwór wychodzić to całkiem niegłupia rozrywkowa alternatywa. Kontrolery do Wii też są fajne, ale gry wychodzące na tę konsolę są w większości "nietypowe" i nie każdy musi ten styl lubić. Co do PS3, to technicznie chyba najbardziej zaawansowana konsola została dobita ceną, brakiem wykorzystujących jej możliwości gier i niespecjalnie fajnymi akcesoriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z paleniem xbox jest trochę inna sprawa. Xbox360 miał beznadziejne chłodzenie przez co często padały układy i wywalał 3rod (3 czerwone diody), zostało to poprawione w wersji elite (czarny xbox360 z bezprzewodowym czarnym padem), a xbox slim został tak zbudowany aby było dobre odprowadzenie powietrza więc też się nie pali. Kolejna sprawa to ułożenie xboxa. Polecam stawianie go pionowo, jest wtedy lepsze chłodzenie ale potrafi rysować płyty co da się rozwiązać zgrywaniem gier na dysk.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem doświadczenia z Kinectem, ale słyszałem że lekko irytujące są w nim opóźnienia przy przekazywaniu ruchu na ekran.

Sam posiadam Wii oraz PS3, jeśli chodzi o Wii to jest tam sporo ciekawych gierek wykorzystujących kontrolery ruchowe, jak np. Rayman Raving Rabbits (najlepsze TV Party :)), Wii Fit czy Mario Kart :), oraz RE4: Wii Edition :D

Co do PS3 to zbytnio nie ma jak sprawdzić działania Move bo ciekawych tytułów na ten kontroler praktycznie nie ma, ale Killzone 3 jest naprawdę ciekawy :) Jednak jeśli zależy Ci na ruchu, to PS3 będzie najgorszym rozwiązaniem, bo ta konsola ewidetnie nie jest dla casuali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, poważnie zastanawiam się nad Wii.

O Xbox Kinect słyszałem wiele "złego". Szczególnie o opóźnieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór Wii to głupota, gdyż:

- technologicznie jest to najbardziej przestarzała konsola z b.marnym wsparciem w PL (a właściwie żadnym)

- gry pod nią są najbardziej przestarzałymi tytułami pod obecne czołowe platformy (gry spod Xboxa i PS3 biją tytuły pod Wii na głowę)

- nie znam jakiejkolwiek gry pod Wii w polskiej wersji językowej

- mimo, że gry pod Wii są najsłabsze i nie mają polskiej wersji językowej, to są najdroższe

- dostępność gier pod Wii jest b.ograniczona, żaden normalny sklep nie zajmuje się ich sprzedażą na szerszą skalę, bo mało osób je kupuje. A jeżeli nie kupuje, to po co ponosić straty i to sprowadzać?

 

Wybór powinien paśc albo na Move albo na Kinecta. Gry pod Move są tańsze, większośc po polsku, są najbardziej dopracowane, ale niestety nie polecam tego kontrolera do zabaw z małymi dziećmi - upuszczenie kontrolera może się źle skończyć. Kinect do zabaw familijnych, w tym z małymi dziećmi jest najlepszy, ale też gry niestety są droższe niż pod Move (ale i tak nie tak drogie jak pod Wii). Kolejna kwestia to cena - Kinect to wydatek rzędu 499zł, Move 139 + kamerka (ew. starter za około 200zł).

 

Dobre porownanie tytułów pod Move i Kinecta można sobie zrobić przeglądajac te dwie podstrony:

 

http://www.playergam...=1&keyword=Move

http://www.playergam...&keyword=Kinect

Edytowano przez Phaix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostępność gier pod Wii jest b.ograniczona, żaden normalny sklep nie zajmuje się ich sprzedażą na szerszą skalę, bo mało osób je kupuje. A jeżeli nie kupuje, to po co ponosić straty i to sprowadzać?

 

Hm.. Ja tam widzę gry na Wii w każdym MediaMarkcie, Saturnie i Empiku. Na Allegro też są ;-). Oczywiście nie ma tego tyle co w np. w Berlinie, gdzie stoiska z grami na Nintendo są równoważne z tymi na "duże konsole", ale nie jest źle.

 

Jeśli ma być to konsola po to, żeby "poskakać" to trudno tutaj polecać Xa albo PS3 bo na nie jest kilkadziesiąt tytułow obsługujących czujniki, a na Nintendo kilka tysięcy.. Wybór gier na Nintendo jest olbrzymi (i jest sporo rodzynków dla fanów "japońszczyzny" i dziwnych gier) i na aukcjach są naprawdę tanie. W dodatku WII kosztuje 1/2 ceny X'a z Kinectem albo PS3 z Move.

 

Oczywiście, grafika na Wii przypomina bardziej tą z PS2 niż z next-genów, ale nie o to tutaj chodzi, zeby się wpatrywać w piękne tekstury, zresztą np. takie New Super Mario Bros. po componencie wygląda świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat swoje gry na Wii kupowałem głównie na brytyjskim ebayu, nowe tytuły, które miały premierę z pół roku temu lub wczesniej potrafią kosztować z 10 funtów. W Polsce kupiłem tylko Mario Kart i Wii Fit głównie ze względu na ich gabaryty (bo miały dołączone kontrolery/nakładki), a cena akurat w ich przypadku była podobna co w UK.

Natomiast grafika to nie wszystko, a gry Nintendo charakteryzują się jedną z najlepszych grywalności, a chyba o to najbardziej chodzi? Takie Mario Kart choć ma lekko pikselowatą kreskówkową grafikę to jednak wciągu niesamowicie, szczególnie jak się gra w multi.

A jak chcę oglądnąć ładne krajobrazy to wolę wyjść na dwór, ew. włączę NGC HD czy Planete HD :)

Gry na Nintendo będę bronił i od razu mówię że nie jestem fanem mangi czy anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×